Ухвала від 01.10.2018 по справі 2540/3238/18

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

01 жовтня 2018 року Чернігів Справа № 2540/3238/18

Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Баргаміна Н.М., перевіривши матеріали позовної заяви Чернігівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України до Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області про визнання неправомірною та скасування вимоги,

ВСТАНОВИВ:

Чернігівське об'єднане управління Пенсійного фонду України звернулось до суду з позовом до Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області про визнання неправомірною та скасування вимоги головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області ОСОБА_1 від 19.09.2018 у виконавчому провадженні № 54614749 від 28.07.2011 з примусового виконання виконавчого листа № 2-а/2506/13428/11 від 28.07.2011 Деснянського районного суду міста Чернігова.

Частиною першою статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Згідно частини третьої статті 27 Кодексу адміністративного судочинства України підсудність окремих категорій адміністративних справ визначається цим Кодексом.

Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця врегульовано статтею 287 Кодексу адміністративного судочинства України.

Так, згідно з частиною першою статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

При цьому, частиною п'ятою статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень, ухвалених місцевим загальним судом як адміністративним судом, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.

Вищенаведене вказує на те, що рішення, дії або бездіяльність органу державної виконавчої служби при виконанні судових рішень, за загальним правилом, оскаржуються до суду, який видав виконавчий документ.

Аналогічні положення містяться в частині першій статті 74 Закону України «Про виконавче провадження», згідно з якою рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.

З позовної заяви та доданих до неї документів вбачається, що позивач оскаржує вимогу державного виконавця від 19.09.2018, що прийнята в ході примусового виконання виконавчого листа № 2-а/2506/13428/11, виданого Деснянським районним судом міста Чернігова 28.07.2011.

Таким чином, з огляду на положення статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України та статті 74 Закону України «Про виконавче провадження», вирішення даного спору належить до компетенції Деснянського районного суду міста Чернігова як адміністративного суду, який видав виконавчий лист, оскільки стосується оскарження рішення державного виконавця щодо виконання ним рішення, ухваленого даним судом в адміністративній справі.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Згідно частини шостої статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4 - 6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою.

Враховуючи те, що дана справа підсудна Деснянському районному суду міста Чернігова як адміністративному суду, суд вважає за необхідне передати матеріали даної адміністративної справи на розгляд цього суду.

Керуючись статтями 27, 29, 243, 248, 287, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Передати справу № 2540/3238/18 за позовом Чернігівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України (пр-т Миру, 44, м. Чернігів, 14005, код ЄДРПОУ 40378209) до Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області (пр-т Миру, 43, м. Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ 34924518) про визнання неправомірною та скасування вимоги на розгляд до Деснянського районного суду міста Чернігова (пр-т Перемоги, 141, м. Чернігів, 14038).

Копію ухвали суду надіслати учасникам справи.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя Н.М. Баргаміна