Київський міжобласний апеляційний господарський суд
01033, м. Київ, вул. Жилянська, 58-б
23.12.09 р. № 13/2824
Київський міжобласний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Корсакової Г.В.,
суддів: Мельника С.М.,
Рудченка С.Г.
розглянувши апеляційну скаргу Черкаської міської ради на рішення господарського суду Черкаської області від 24.11.2009 року
по справі № 13/2824 (суддя Скиба Г.М.)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Біотех», м. Черкаси
до Черкаської міської ради, м. Черкаси
про визнання незаконним рішення та спонукання до вчинення дій,
Рішенням господарського суду Черкаської області від 24.11.2009 року позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Біотех»до Черкаської міської ради задоволено повністю. Визнано недійсним (незаконним) та скасовано рішення Черкаської міської ради від 13.10.2009р. № 5-135 «Про відмову у наданні товариству з обмеженою відповідальністю «Біотех»земельної ділянки в оренду по вул. Автомобілістів, 11». Зобов'язано Черкаську міську раду на черговій сесії розглянути проект рішення «Про надання товариству з обмеженою відповідальністю «Біотех»земельної ділянки в оренду по вул. Автомобілістів, 11»з прийняттям відповідного рішення. Стягнуто з відповідача на користь ТОВ «Біотех»85 грн. державного мита та 236 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Не погоджуючись із вказаним рішенням, Черкаська міська рада звернулась до апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить рішення господарського суду Черкаської області від 24.11.2009 року скасувати та прийняти нове, яким в позові відмовити.
Розглянувши матеріали апеляційної скарги, судова колегія зазначає наступне.
Відповідно до ч. 3 ст. 94 ГПК України до апеляційної скарги додаються докази сплати державного мита.
Згідно з п. 11 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито»від сплати державного мита звільняються органи місцевого та регіонального самоврядування за позовами до суду або господарського суду про визнання недійсними актів інших органів місцевого та регіонального самоврядування, місцевих державних адміністрацій, підприємств, об'єднань, організацій і установ, які ущемляють їх повноваження, про стягнення з підприємства, об'єднання, організації, установи і громадян збитків, завданих інтересам населення, місцевому господарству, навколишньому середовищу їхніми рішеннями, діями або бездіяльністю, у результаті невиконання рішень органів місцевого та регіонального самоврядування, а також про припинення права власності на земельну ділянку або у зв'язку з невиконанням умов договорів оренди орендарями земельних ділянок державної та комунальної власності.
Виходячи з вищевикладеного, органи місцевого самоврядування звільняються від сплати державного мита при поданні апеляційної скарги на рішення господарського суду за позовами, з якими вони звертаються до господарського суду в спорах, передбачених положеннями п.11 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».
Як вбачається з матеріалів справи, предметом позову у даній справі є вимога Товариства з обмеженою відповідальністю «Біотех»до Черкаської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення Черкаської міської ради від 13.10.2009р. № 5-135 «Про відмову у наданні товариству з обмеженою відповідальністю «Біотех»земельної ділянки в оренду по вул. Автомобілістів, 11»; зобов'язання відповідача на черговій сесії здійснити розгляд проекту рішення «Про надання товариству з обмеженою відповідальністю «Біотех»земельної ділянки в оренду по вул. Автомобілістів, 11».
Таким чином, даний спір не відноситься до позовів за якими органи місцевого самоврядування звільняються від сплати державного мита, згідно з п. 11 ст. 4 Декрету, а тому відповідач повинен сплатити державне мито на загальних підставах.
Згідно з п.п. «г»ч. 2 ст. 3 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.1993р. № 7-93 «Про державне мито», із апеляційних та касаційних скарг на рішення та постанови, а також заяв про перегляд їх за нововиявленими обставинами в дохід Державного бюджету України сплачується 50% ставки, що підлягає сплаті у разі подання заяви, для розгляду спору в першій інстанції, а із спорів майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Виходячи з вищевикладеної норми Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.1993р. № 7-93 державне мито за подання апеляційної скарги у даній справі повинно бути сплачено у розмірі 42, 50 грн.
Черкаською міською радою до апеляційної скарги не додано документів, що підтверджують сплату державного мита.
Відповідно до п. 3 ч.1 ст.97 ГПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату державного мита у встановлених порядку і розмірі.
Заявлене відповідачем клопотання про відстрочення строку сплати державного мита до розгляду апеляційної скарги по суті судовою колегією залишається без задоволення, оскільки Господарським процесуальним кодексом України не передбачена можливість відстрочення сплати державного мита за подання апеляційної скарги.
За вказаних обставин, апеляційна скарга відповідача не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, що відповідно до ч. 4 ст. 97 ГПК України не позбавляє сторону права повторно подати апеляційну скаргу в загальному порядку, після усунення зазначених обставин.
Враховуючи викладене, керуючись п. 3 ч. 1 ст.97 ГПК України апеляційний господарський суд, -
1. Повернути Черкаській міській раді апеляційну скаргу на рішення господарського суду Черкаської області від 24.11.2009 року по справі № 13/2824 (з доданими матеріалами).
2. Копію ухвали апеляційного господарського суду надіслати учасникам провадження.
3. Матеріали справи № 13/2824 повернути господарському суду Черкаської області.
Головуючий суддя Корсакова Г.В.
Судді: Мельник С.М.
Рудченко С.Г.
Дата відправки 29.12.09