Ухвала від 26.09.2018 по справі 1240/2886/18

5.1.1

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

26 вересня 2018 року СєвєродонецькСправа № 1240/2886/18

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисельова Є.О., перевіривши матеріали адміністративного позову Головного управління ДФС у Луганській області до Містківської сільської ради Сватівського району Луганської області, державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб підприємців відділу адміністративних послуг Центру надання адміністративних послуг у м. Сєвєродонецьку Сєвєродонецької міської ради Колєнкової Наталії Олексіївни, комунального підприємства «Центр реєстрації» Містківської сільської ради Сватівського району Луганської області про визнання протиправними дій та припинення юридичної особи,-

ВСТАНОВИВ:

24 вересня 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДФС у Луганській області до Містківської сільської ради Сватівського району Луганської області, державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб підприємців відділу адміністративних послуг Центру надання адміністративних послуг у м. Сєвєродонецьку Сєвєродонецької міської ради Колєнкової Наталії Олексіївни, комунального підприємства «Центр реєстрації» Містківської сільської ради Сватівського району Луганської області про визнання протиправними дій та припинення юридичної особи, в якому позивачем заявлено вимоги про:

-визнання протиправним та скасування рішення від 23.01.2018 № 30/19 Містківської сільської ради Сватівського району Луганської області щодо створення комунального підприємства «Центр реєстрації» Містківської сільської ради Сватівського району Луганської області, код ЄДРПОУ 4189213 (Луганська область, Сватівський район, село Містки, вулиця Миру, 14);

-визнати недійсними установчі (засновницькі) документи комунального підприємства «Центр реєстрації» Містківської сільської ради Сватівського району Луганської області, код ЄДРПОУ 4189213 (Луганська область, Сватівський район, село Містки, вулиця Миру, 14), затверджені рішенням від 23.01.2018 № 30/19 Містківської сільської ради Сватівського району Луганської області;

-визнати протиправними проведені реєстраційні дії державного реєстратора юридичних осіб підприємців відділу адміністративних послуг Сєвєродонецької міської ради Колєнковою Наталією Олексіївною (АДРЕСА_1 щодо державної реєстрації новоутвореної юридичної особи комунального підприємства «Центр реєстрації» Містківської сільської ради Сватівського району Луганської області;

-припинити юридичну особу комунальне підприємство «Центр реєстрації» Містківської сільської ради Сватівського району Луганської області, код ЄДРПОУ 4189213 (Луганська область, Сватівський район, село Містки, вулиця Миру, 14) та її відокремлених підрозділів та скасувати державну реєстрацію новоутвореної шляхом заснування юридичної особи від 26.01.2018 № 1 374 102 0000 000865.

Пунктом 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 160, 161, 172 цього Кодексу.

Суддя вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху для усунення недоліків з таких підстав.

Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною другою статті 132 КАС України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно із частиною першої статті 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір, зокрема, справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

На 2018 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня встановлено у розмірі 1762,00 гривень.

Частиною другою статті 4 Закону України № 3674-VI встановлено, що за подання до адміністративного суду суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем адміністративного позову немайнового характеру Законом України "Про судовий збір" встановлена ставка судового збору - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру (абзац 2 частини третьої статті 6 Закону України Про судовий збір").

В позовній заяві позивачем заявлено чотири вимоги немайнового характеру.

Таким чином враховуючи кількість заявлених немайнових вимог, позивач за подання даної позовної заяви повинен був сплатити судовий збір у розмірі 7048,00 грн.

Позивачем до матеріалів позовної заяви надано квитанцію від 20.09.2018 № 884 про сплату судового збору у розмірі 1762,00 грн., однак враховуючи кількість заявлених немайнових вимог, суддя пропонує позивачу доплатити судовий збір у розмірі 5286,00 грн.

Вказана сума судового збору повинна бути сплачена за наступними реквізитами:

отримувач коштів - УК у м.Сєвєродон./Луг.окр.адм.суд/22030101;

код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37944909;

банк отримувача - Казначейство України (ЕАП);

код банку отримувача (МФО) - 899998;

рахунок отримувача - 34312206084029;

код класифікації доходів бюджету - 22030101;

призначення платежу - *;101; (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Луганський окружний адміністративний суд.

Пунктом п'ятим частини п'ятої статті 160 КАС України визначено, що в позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Позивач в позовній заяві в якості підстави звернення до суду з даним позовом посилається на статті другу, п'яту, дев'ятнадцяту Кодексу адміністративного судочинства України, статтю 20, 41, 67 Податкового кодексу України (далі - ПК України).

Так, позивачем в позовній заяві наведено зміст підпункту 20.1.1 пункту 20.1 статті 20 ПК України, який, на його думку, визначає право контролюючих органів звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та припинення фізичною особою - підприємцем підприємницької діяльності та/або про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.

Змістом підпункту 20.1.1 пункт 20.1 статті 20 ПК України закріплено право контролюючих органів запрошувати платників податків, зборів, платежів або їхніх представників для перевірки правильності нарахування та своєчасності сплати податків, зборів, платежів, дотримання вимог законодавства з інших питань, у тому числі законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи. Письмові повідомлення про такі запрошення надсилаються в порядку, встановленому статтею 42 цього Кодексу, не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня запрошення, в яких зазначаються підстави запрошення, дата і час, на які запрошується платник податків (представник платника податків).

При цьому, саме підпунктом 20.1.37 пункту 20.1 статті 20 ПК України визначено право контролюючих органів звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та припинення фізичною особою - підприємцем підприємницької діяльності та/або про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.

Пунктом 67.2 статті 67 ПК України передбачено, що контролюючі органи в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення, зокрема, припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців.

З аналізу наведених норм слідує, що контролюючі органи в установленому законом порядку, мають право звертатися до суду про винесення судового рішення, зокрема, припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців та/або про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.

Проте, позивачем зовсім не наведено підстав обґрунтування звернення до суду з даним позовом, не зазначено обґрунтування порушення інтересів саме головного управління ДФС у Луганській області, прийнятим рішенням Містківською сільською радою Сватівського району Луганської області від 23.01.2018 № 30/19 «Про створення Комунального підприємства «Центр реєстрації» Містківської сільської ради Сватівського району Луганської області» код ЄДРПОУ 4189213 (Луганська область, Сватівський район, село Містки, вулиця Миру, 14); реєстраційними діями, вчиненими державним реєстратором юридичних осіб підприємців відділу адміністративних послуг Сєвєродонецької міської ради Колєнковою Наталією Олексіївною (АДРЕСА_1, щодо державної реєстрації новоутвореної юридичної особи комунального підприємства «Центр реєстрації» Містківської сільської ради Сватівського району Луганської області. Не зазначено, які саме порушені законні права та інтереси позивача слід відновити в судовому порядку, у зв'язку з чим суддя пропонує надати пояснення із наведенням підстав обґрунтування звернення до суду з даним позовом, зазначенням обґрунтування порушення законних прав та інтересів саме головного управління ДФС у Луганській області оскаржуваним рішенням та діями державного реєстратора.

Абзацом другим частини другої статті 122 КАС України визначено, що для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.

Відповідно до частини першої статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

В позовній заяві зовсім не зазначено коли саме та за яких обставин позивач дізнався про протиправність рішення Містківської сільської ради Сватівського району Луганської області від 23.01.2018 № 30/19 «Про створення Комунального підприємства «Центр реєстрації» Містківської сільської ради Сватівського району Луганської області» код ЄДРПОУ 4189213 (Луганська область, Сватівський район, село Містки, вулиця Миру, 14); вчинення реєстраційних дій державним реєстратором юридичних осіб підприємців відділу адміністративних послуг Сєвєродонецької міської ради Колєнковою Наталією Олексіївною (АДРЕСА_1, щодо державної реєстрації новоутвореної юридичної особи комунального підприємства «Центр реєстрації» Містківської сільської ради Сватівського району Луганської області. Також не надано до матеріалів адміністративного позову відповідних доказів в підтвердження дотримання строків суб'єктом владних повноважень для звернення до суду з позовом, визначених статтею122 КАС України, або заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду із зазначенням підстав для поновлення строку.

Також, позивачем у пункті 7 позовної заяви заявлено вимогу про припинення юридичної особи комунального підприємства «Центр реєстрації» Містківської сільської ради Сватівського району Луганської області, код ЄДРПОУ 4189213 (Луганська область, Сватівський район, село Містки, вулиця Миру, 14) та її відокремлених підрозділів та скасування державної реєстрації новоутвореної шляхом заснування юридичної особи від 26.01.2018 № 1 374 102 0000 000865.

Проте, позивачем чітко не зазначено, які саме відокремлені підрозділи комунального підприємства «Центр реєстрації» Містківської сільської ради Сватівського району Луганської області, код ЄДРПОУ 4189213 (Луганська область, Сватівський район, село Містки, вулиця Миру, 14) слід припинити та скасувати державну реєстрацію новоутвореної шляхом заснування юридичної особи. У зв'язку з чим позивачу слід привести у відповідність прохальну частину адміністративного позову та зазначити яку саме юридичну особу та її відокремлені підрозділи слід припинити і скасувати державну реєстрацію новоутвореної шляхом заснування юридичної особи.

Крім того, позивачем на підтвердження повноважень звернення до суду з даним позовом та підписання позову надано копію наказу Державної фіскальної служби України від 30.07.2018 № 1304-о «Про покладення обов'язків», який не завірений у відповідності до вимог чинного законодавства України. У зв'язку з чим позивачу слід надати до матеріалів адміністративного позову копію наказу, завіреного у відповідності до вимог чинного законодавства України.

Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на вищевикладене, суддя дійшов висновку, що адміністративний позов Головного управління ДФС у Луганській області слід залишити без руху.

Керуючись статтями 160, 169, 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Головного управління ДФС у Луганській області до Містківської сільської ради Сватівського району Луганської області, державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб підприємців відділу адміністративних послуг Центру надання адміністративних послуг у м. Сєвєродонецьку Сєвєродонецької міської ради Колєнкової Наталії Олексіївни, комунального підприємства «Центр реєстрації» Містківської сільської ради Сватівського району Луганської області про визнання протиправними дій та припинення юридичної особи залишити без руху.

Запропонувати позивачу протягом десяти календарних днів з дати отримання даної ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду:

-доказів про сплату судового збору у розмірі 5286 (п'ять тисяч двісті вісімдесят шість) гривень 00 копійок на вказані реквізити;

-пояснень із наведенням підстав обґрунтування звернення позивача до суду з даним позовом;

-пояснень та доказів в підтвердження дотримання строків для звернення до суду з позовом, визначених статтею122 КАС України;

-позовної заяви, оформленої з дотриманням вимог статей 160, 161 КАС України, та її копії для відповідачів;

-копії наказу Державної фіскальної служби України від 30.07.2018 № 1304-0 «Про покладення обов'язків», завіреного у відповідності до вимог чинного законодавства України.

Якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті позивачем у строк, встановлений судом, позовна заява буде повернута особі, яка її подала, та вважатиметься неподаною.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

СуддяЄ.О. Кисельова