Справа № 761/11619/18
Провадження № 3/761/7423/2018
21 вересня 2018 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Мєлєшак О.В., розглянувши матеріали, що надійшли з управління Патрульної поліції в м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина Саудівської Аравії, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Інспектором УПП в м. Києві Клепач В.А. 26.03.2018 складено протокол про адміністративне правопорушення серія БД № 127974 відповідно до якого ОСОБА_1 звинувачується у тому, що 26.03.2018 о 03 год. 20 хв. по вул. С.Петлюри, 29 в м. Києві, керував автомобілем «Volkswagen» д.н.з. НОМЕР_1, у стані алкогольного сп'яніння. Таким чином, ОСОБА_1 обвинувачується у порушенні п.2.9 (а) Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Суд, дослідивши матеріали адміністративної справи, вважає, що їх необхідно повернути до УПП в м. Києва для належного оформлення з наступних підстав.
Так, відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст.. 268 КУпАП особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення складеного відносно ОСОБА_1 в ньому відсутні відомості щодо місця проживання особи відносно складено протокол про адміністративне правопорушення, що у свою чергу позбавляє можливості суд в належний спосіб повідомити таку особу та розглянути справу по суту з дотриманням вимог ст.. 268 КУпАП.
З наведених вище підстав матеріали даної адміністративної справи неодноразово поверталися до УПП в м. Києві, однак зазначені недоліки усунуті не були.
Наведенні обставини позбавляють суд можливість встановити наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
А відтак матеріали даної справи про адміністративне правопорушення підлягають поверненню до Патрульної служби м. Києва для належного оформлення.
При поверненні справи про адміністративне правопорушення для належного оформлення, суд керується постановою Пленуму Верховного суду України №14 від 23.12.2005 в якій зазначено, що визнається правильною практика тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Також, постановою Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ№11 від 17.10.2014 «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» відповідно до якої звертається увага на те, що норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, кладеного не уповноваженою на те особою або без додержання вимог ст.256 цього Кодексу вмотивованою постановою цього суду для належного оформлення.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 256 КУпАП, cуддя, -
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП України повернути до УПП в м. Києві для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: