Справа № 665/1231/18
постанова набрала чинності ___________20____р.
може бути пред'явлена до ___________20____р.
20 вересня 2018 року Суддя Чаплинського районного суду Херсонської області Пилипенко І.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Чаплинського відділення поліції Генічеського ВП ГУНП в Херсонській області про притягнення до відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, НОМЕР_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, не працюючого, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ст. 187 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В Чаплинський районний суд Херсонської області 08 серпня 2018 року надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 про адміністративне правопорушення передбачене ст. 187 ч.2 КпАП України. Так з матеріалів справи вбачається, що 15 червня 2018 року ухвалою Чаплинського районного суду Херсонської області встановлено адміністративний нагляд відносно громадянина ОСОБА_1, терміном на дванадцять місяців. Згідно п. «4» встановлених обмежень останнього зобов'язано реєструватися в Чаплинському ВП Генічеського ВП ГУНП в Херсонській області кожного четверга місяця.
Відповідно до протоколу, серії ГП №204277 від 03.08.2018 року, гр.-н ОСОБА_1 02 серпня 2018 року допустив правопорушення, передбачене ч.2 ст. 187 КУпАП, а саме, будучи раніше протягом року притягнутим до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 187 КУпАП, 02 серпня 2018 року знову не з'явився на реєстрацію до Чаплинського ВП Генічеського ВП ГУНП в Херсонській області, чим порушив правила адміністративного нагляду, встановлені ухвалою суду від 15.06.2018 року, тобто скоїв правопорушення передбачене ч.2 ст. 187 КпАП України - Порушення правил адміністративного нагляду, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вказаному правопорушенні визнав повністю, у вчиненому щиро кається. Свою вину у вказаному правопорушенні визнав також і під час складання протоколу про адміністративне правопорушення.
Суд дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.
Відповідно до ст.. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин справи.
Згідно вимог ст.. 256 цього Кодексу, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Об'єктивна сторона адміністративного правопорушення знаходить свій прояв у дії чи бездіяльності, що заборонені адміністративним правом. У багатьох випадках вона залежить від місця, часу, обставин і способу скоєння адміністративного правопорушення, а також від причинного зв'язку між діянням і шкідливими наслідками цього діяння, вчинення протиправного діяння в минулому, його системності.
Відповідно до ч.1 ст. 9 цього Кодексу адміністративне правопорушення (проступок) це протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Тобто, підставою для притягнення особи до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення є наявність об'єктивних і суб'єктивних ознак, тобто об'єкта, об'єктивної сторони, суб'єкта та суб'єктивної сторони.
Як вбачається з матеріалів протоколу про адміністративне правопорушення від 03.08.2018 року, об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 187 КУпАП, полягає, зокрема, у тому, що ОСОБА_1, будучи раніше притягнутим до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 187 КУпАП знову допустив порушення встановленого порядку нагляду за особами, відносно яких встановлено адміністративний нагляд.
Разом з тим, до матеріалів справи не додано документів, що підтверджують притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 187 КУпАП, внаслідок чого неможливо встановити наявність в інкримінованому йому правопорушенні ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 187 КУпАП.
Тобто, в протоколі не розкрита об'єктивна сторона правопорушення.
Відповідно до п.15 розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції затвердженою наказом міністерства внутрішніх справ України №1376 від 06.11.2015 року, до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).
Приймаючи до уваги, що відсутність документів, що підтверджують притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за ч.1 ст. 187 КУпАП унеможливлює розгляд адміністративного матеріалу по суті, тому справа підлягає поверненню на доопрацювання органу, від якого надійшов до суду протокол про адміністративне правопорушення, для належного його оформлення.
Керуючись наведеним, ст.ст. 256, 278 КУпАП, суддя, -
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 повернути до Чаплинського відділення поліції Генічеського ВП ГУНП в Херсонській області, для доопрацювання.
Постанова є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя І.О. Пилипенко