м. Вінниця
05 вересня 2018 р. Справа № 0240/2232/18-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дончика Віталія Володимировича, розглянувши у письмовому провадженні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, Вапнярської селищної ради Томашпільського району Вінницької області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії
10.07.2018 року ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області (далі-відповідач-1), Вапнярської селищної ради Томашпільського району Вінницької області (далі-відповідач-2) про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії.
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначив, що звернувшись до ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області із заявою про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 2 га на території Вапнярської об'єднаної територіальної громади (Колоденської сільської ради) у власність для ведення особистого селянського господарства із земель запасу сільськогосподарського призначення, отримав відмову у наданні такого дозволу, яка оформлена листом №2579/0-1578/0/95-18 від 30.03.2018 року.
Відмова вмотивована тим, що клопотання позивача не може бути вирішено без відповідного погодження органу місцевого самоврядування.
Вважаючи таку відмову протиправною, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом, у якому просив визнати протиправною та скасувати відмову Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області викладену у листі №2579/0-1578/0/95-18 від 30.03.2018 року, зобов'язати відповідача-1 надати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства на території Вапнярської об'єднаної територіальної громади (Колоденської сільської ради). А також, просив визнати протиправним та скасувати рішення Вапнярської селищної ради 36 сесії 8 скликання від 22 лютого 2018 року № 416.
Ухвалою суду від 16.07.2018 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження. Призначено підготовче засідання на 02.08.2018 року.
30.07.2018 року до суду надійшов письмовий відзив на позовну заяву відповідача (вх. №31948), у якому вказали, що заперечують щодо задоволення позовних вимог. Зазначили, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 року №60-р Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру починаючи з 1 лютого 2018 року зобов'язано забезпечити, зокрема, здійснення до передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності під час передачі в користування (виключно шляхом проведення аукціонів) або у власність за погодженням з об'єднаними територіальними громадами (шляхом прийняття відповідною радою рішення згідно із статтею 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"). Головним управлінням було направлено листа від 13.02.2018 року №18-2-0.6-1641/2-18 щодо розгляду питання можливості надання дозволів на розробку документації із землеустрою на земельні ділянки сільськогосподарського призначення Головним управлінням до моменту передачі таких земельних ділянок у комунальну власність Вапнярської ОТГ.
36 сесією 8 скликання Вапнярської селищної ради від 22.02.2018 року прийнято рішення №416, яким передбачено розглядати у кожному випадку окремо питання щодо погодження Головному управлінню Держгеокадастру у Вінницькій області права розпоряджатися землями сільськогосподарського призначення державної власності під час передачі їх в користування або у власність, шляхом прийняття радою відповідного рішення.
Заважаючи на зазначене, Головним управлінням було надіслано листа Вапнярській селищній раді №0-2-0.3-3089/2-18 від 19.03.2018 року з проханням погодити позивачеві передачу земельної ділянки сільськогосподарського призначення орієнтовною площею 2,00 га на території Вапнярської ОТГ. Однак, згідно листа-відповіді Вапнярської селищної ради №355 від 26.03.2018 року, позивачу було відмовлено в погоджені наданні даної земельної ділянки у зв'язку з відсутністю повної інформації про позивача та бажаної земельної ділянки. Враховуючи зазначене, Головним управлінням Держгеокадастру у Вінницькій області повідомлено позивача, що клопотання не може бути вирішене без відповідного погодження органу місцевого самоврядування.
Ухвалою суду від 02.08.2018 року закрито підготовче провадження у адміністративній справі та призначено справу до судового розгляду на 05.09.2018 року.
В судове засідання 05.09.2018 року представники сторін не з'явились, про дату час та місце судового засідання повідомлені завчасно та належним чином. Надали заяви про розгляд справи у їх відсутність (№38131 від 05.09.2018 року та №38188 від 05.09.2018 року).
В зв'язку з тим, що перешкоди для розгляду справи у судовому засіданні відсутні, враховуючи те, що учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, у відповідності до ч. 9 статті 205 КАС України, вважаю за можливе розглянути справу у письмовому провадженні.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні фактичні обставини.
16.02.2018 року позивач звернувся до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області з клопотанням про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 2 га на території Вапнярської об'єднаної територіальної громади (Колоденської сільської ради) у власність для ведення особистого селянського господарства із земель запасу сільськогосподарського призначення.
До клопотання додав викопіювання з кадастрової карти, копію паспорту громадянина України та копію картки фізичної особи - платника податків.
Листом Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області №2579/0-1578/0/95-18 від 30.03.2018 року, відповідач-1 надав відповідь на звернення позивача, у якому вказав, що розпорядженням Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 року №60-р «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об'єднаних територіальних громад» визначено, що з 1 лютого 2018 року необхідно забезпечити здійснення передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності під час передачі в користування (виключно шляхом проведення аукціонів) або у власність за погодженням з об'єднаними територіальними громадами, шляхом прийняття відповідною радою рішення згідно із статтею 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
Відповідачем-1 направлено Вапнярській ОТГ лист від 13.02.2018 року №18-2-0.6-1641/2-18 щодо розгляду питання можливості надання дозволів на розробку документації із землеустрою та передачі земельних ділянок у власність (оренду), поновлення договорів оренди земельних ділянок державної власності сільськогосподарського призначення Головним управлінням до моменту передачі таких земельних ділянок у комунальну власність Вапнярської ОТГ.
36 сесією 8 скликання Вапнярської селищної ради від 22.02.2018 року прийнято рішення №416 «Щодо передачі земельних ділянок державної власності у комунальну власність», яким передбачено розглядати у кожному випадку окремо питання щодо погодження Головному управлінню Держгеокадастру у Вінницькій області права розпоряджатися землями сільськогосподарського призначення державної власності під час передачі їх в користування (виключно шляхом проведення аукціонів) або у власність, шляхом прийняття радою відповідного рішення.
В подальшому, відповідач-1 надіслав лист Вапнярській селищній раді №0-2-0.3-3089/2-18 від 19.03.2018 року з проханням погодити позивачу передачу земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності за межами населеного пункту площею 2,00 га на території Вапнярської ОТГ. Однак, згідно листа-відповіді Вапнярської селищної ради №355 від 26.03.2018 року, позивачу відмовлено в погоджені наданні даної земельної ділянки у зв'язку з відсутністю повної інформації про позивача та бажаної земельної ділянки. Враховуючи зазначене, Головним управлінням Держгеокадастру у Вінницькій області повідомлено позивача, що клопотання не може бути вирішене без відповідного погодження органу місцевого самоврядування.
Не погодившись із відмовою відповідача, позивачка оскаржила її до суду.
Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд виходив із наступного.
Статтею 41 Конституції України передбачено, що право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом.
Відповідно до ст.14 Конституції України та ст.373 Цивільного кодексу України, земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізовується громадянами, юридичними особами та державою відповідно до закону.
Так, частинами 1, 2 пункту "а" частини 3 статті 22 Земельного кодексу України визначено, що землями сільськогосподарського призначення визнаються землі, надані для виробництва сільськогосподарської продукції, здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності, розміщення відповідної виробничої інфраструктури, у тому числі інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції, або призначені для цих цілей.
До земель сільськогосподарського призначення належать: сільськогосподарські угіддя (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги); несільськогосподарські угіддя (господарські шляхи і прогони, полезахисні лісові смуги та інші захисні насадження, крім тих, що віднесені до земель лісогосподарського призначення, землі під господарськими будівлями і дворами, землі під інфраструктурою оптових ринків сільськогосподарської продукції, землі тимчасової консервації тощо). Землі сільськогосподарського призначення передаються у власність та надаються у користування громадянам - для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби, ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства.
Згідно зі частинами 1, 2 статті 116 Земельного кодексу України, громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Частиною 1 статті 117 Земельного кодексу України передбачено, що передача земельних ділянок державної власності у комунальну власність чи навпаки здійснюється за рішеннями відповідних органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування, які здійснюють розпорядження землями державної чи комунальної власності відповідно до повноважень, визначених цим Кодексом.
Відповідно до частин 6, 7 статті 118 Земельного кодексу України, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі, якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності, зокрема для ведення особистого селянського господарства - не більше 2 гектарів (пункт б частини 1 статті 121 Земельного кодексу України).
Згідно абзацу 1 частини 3 статті 123 Земельного кодексу України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Із аналізу вищезазначених положень слідує, що законодавцем передбачено вичерпні підстави для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, а саме: невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Як встановлено судом, підставою відмови позивачу у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою відповідач-1 вказав "відсутність погодження Вапнярської селищної ради".
Водночас, підстави за яких компетентний орган, що розглядає заяви про надання дозволів на розробку проектів землеустрою, має право відмовити у наданні такого дозволу визначені частиною 3 статті 123 Земельного кодексу України є вичерпними та довільного трактування не визначають. Серед цих підстав, така підстава як "непогодження органу місцевого самоврядування" відсутня. Крім того, слід наголосити, що процедура отримання дозволу на розробку проекту землеустрою не передбачає такого етапу як погодження з органом місцевого самоврядування.
За таких обставин, оскільки підстава, наведена відповідачем-1, що слугувала причиною відмови позивачу на наданні дозволу на проекту землеустрою, не передбачена нормами чинного законодавства, відмова ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області є протиправною.
Разом з цим при вирішені цього спору суд враховує також наступне.
Повноваження ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області у спірних правовідносинах регулюється Положенням про територіальні органи Держгеокадастру, затвердженим наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 29 вересня 2016 року № 333 (далі - Положення №333).
Даним Положенням чітко визначені для відповідача порядок, строки, відповідна процедура та підстави для відмови у наданні дозволу, зокрема і форма прийнятих відповідних рішень.
Пунктом 8 Положення встановлено, що головне управління у межах своїх повноважень видає накази організаційно-розпорядчого характеру.
В свою чергу, як зазначалось вище, відповідно до статті 118 Земельного кодексу України, за результатами розгляду відповідного клопотання громадянина, зацікавленого в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної власності для ведення особистого селянського господарства у межах норм безоплатної приватизації, відповідач у місячний строк повинен або надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення такої земельної ділянки або надати відмову у наданні такого дозволу. При цьому, надання чи відмова у наданні дозволу має оформлюватись відповідним наказом.
Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, позивач звернувся до відповідача з клопотаннями в порядку статті 118 Земельного кодексу України про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з метою ведення особистого селянського господарства, проте, за результатами розгляду даного клопотання ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області позивачу був направлений лист "Щодо розгляду клопотання", а не наказ про відмову в наданні дозволу.
Аналогічна позиція висловлена в постанові ВС від 24.04.2018 року.
З огляду на це, формування відповідачем-1 відмови у формі листа № 2579/0-1578/0/95-18 від 30.03.2018 року додатково свідчить про її протиправність.
Що ж до позовних вимог в частині зобов'язання відповідача надати позивачу дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства, державної форми власності, орієнтовною площею 2,0 га, суд зазначає наступне.
Так, порядок безоплатної передачі земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність врегульовано Земельним кодексом України. При цьому, суд не може перебирати на себе функції державних органів щодо прийняття таких рішень.
Адміністративний суд у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, виконуючи завдання адміністративного судочинства щодо перевірки відповідності їх прийняття (вчинення), передбаченим частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України критеріям, не втручається та не може втручатися у дискрецію (вільний розсуд) суб'єкта владних повноважень поза межами перевірки за названими критеріями.
Повноваження відповідача щодо прийняття відповідних рішень, в тому числі про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства за своєю правовою природою є дискреційним.
Згідно правової позиції, яка міститься у постанові Верховного Суду України від 21.05.2013 № 21-87а13 слідує, що з огляду на положення Кодексу адміністративного судочинства України щодо компетенції адміністративного суду, останній не може підміняти інший орган державної влади та перебирати на себе повноваження щодо вирішення питань, які законодавством віднесені до компетенції цього органу державної влади.
Враховуючи викладене, суд позбавлений процесуальної можливості перебирати на себе повноваження відповідача у питаннях надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства, що належать виключно до компетенції Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, а також зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень вчиняти певні дії чи приймати рішення за умови настання чи встановлення певних обставин.
Згідно частини четвертої 245 КАС України, у випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Як вже встановлено судом та зазначалось вище, відповідь, якою відмовлено у наданні дозволу позивачу є протиправною.
За таких обставин, суд вважає необхідним зобов'язати суб'єкта владних повноважень повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 від 16.02.2018 року та прийняти рішення з урахуванням правової оцінки, наданої судом у цьому рішенні.
Стосовно позовної вимоги позивача визнати протиправним та скасувати рішення Вапнярської селищної ради 36 сесії 8 скликання від 22 лютого 2018 року № 416, суд зазначає наступне.
Частиною 1 статті 9 КАС України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
При цьому, згідно частини 2 статті 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу в межах позовних вимог.
Суд зауважує, що позивач заявивши позовну вимогу про визнання протиправним та скасувати рішення Вапнярської селищної ради 36 сесії 8 скликання від 22 лютого 2018 року № 416, у позовній заяві не навів жодної обставини, якою обґрунтовує дану вимогу та не зазначив жодних доказів на підтвердження. Крім того, позивач у позовній заяві не навів обґрунтування порушення оскаржуваним рішенням Вапнярської селищної ради 36 сесії 8 скликання від 22 лютого 2018 року № 416 його прав, свобод та інтересів.
Відповідно до частин першої - другої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно із статтею 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень та докази, надані позивачем, суд доходить висновку про часткове задоволення позову.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд вказує, що відповідно до частини першої статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
За таких обставин, враховуючи, що позов задоволено частково, судові витрати понесені позивачем у даній справі підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області.
Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, Вапнярської селищної ради Томашпільського району Вінницької області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії, - задовольнити частково.
Визнати протиправною відмову Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, викладену в листі №2579/0-1578/0/95-18 від 30 березня 2018 року.
Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Вінницькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 16.02.2018 року про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 2 га на території Вапнярської об'єднаної територіальної громади (Колоденської сільської ради) у власність для ведення особистого селянського господарства із земель запасу сільськогосподарського призначення.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області (вул. Келецька, 63, м. Вінниця, Вінницька область, код ЄДРПОУ 39767547) на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) понесені судові витрати в сумі 740,80 грн. (сімсот сорок гривень вісімдесят копійок).
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач: ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1);
Відповідач: Головне управління Держгеокадастру у Вінницькій області (вул. Келецька, 63, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 39767547).;
Відповідач: Вапнярська селищна рада Томашпільського району Вінницької області (вул. Незалежності, 140, смт. Вапнярка, Томашпільський район, Вінницька область, код ЄДРПОУ 04325911).
Повний текст судового рішення виготовлено 05.09.2018 року.
Суддя Дончик Віталій Володимирович