Справа № 336/4644/18
Провадження № 2-а/336/245/2018
20 серпня 2018 року м.Запоріжжя
Суддя Шевченківського районного суду м.Запоріжжя Дмитрюк О.В. розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення районної адміністрації ОСОБА_2 міської ради по Шевченківському району, третя особа: ОСОБА_3, про скасування рішення суб'єкта владних повноважень та зобов'язання вчинити певні дії, -
09.08.2018 позивач засобами поштового зв'язку звернувся до суду із позовною заявою, за змістом якої просить скасувати рішення відповідача про відмову призначити йому житлову субсидію, зобов'язати відповідача призначити на його користь житлову субсидію з 01 травня 2018 року, допустити негайне виконання судового рішення.
Позовна заява, що надійшла на розгляд місцевого загального суду як адміністративного суду, подана з порушенням правил предметної юрисдикції.
Згідно з п.2 ч.1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.
Розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів міститься у ст. 20 КАС України. За змістом ч.1, ч.2 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму; адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років". Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Оскільки предметом позову є оскарження рішення суб'єкта владних повноважень про відмову призначити житлову субсидію позивачу, поданий позов предметно не підсудний Шевченківському районному суду м.Запоріжжя.
Втім, діюче процесуальне законодавство не передбачає певної процесуальної дії, яку має вчинити суд в такому випадку. Порушення правил предметної юрисдикції не є окремою підставою для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в справі за такою заявою.
Згідно з ч.6 ст. 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону),
Тому суд дійшов висновку про те, що підлягає застосуванню п.2 ч.1 ст. 29 КАС України, яким врегульовано, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч.5 ст. 29 КАС України питання про передачу адміністративної справи, крім випадків, визначених пунктами 4-6 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження.
Враховуючи наведене, оскільки позивач подав позов, який містить ознаки публічно-правового спору, втім, предметно підсудний ОСОБА_2 окружному адміністративному суду, справа підлягає передачі до вказаного адміністративного суду, яка за змістом ч.8 ст. 29 КАС України здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Керуючись ст.ст. 1, 2, 5, 7, 20, 29, 241-243, 248 КАС України, суддя, -
Передати адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення районної адміністрації ОСОБА_2 міської ради по Шевченківському району, третя особа: ОСОБА_3, про скасування рішення суб'єкта владних повноважень та зобов'язання вчинити певні дії на розгляд ОСОБА_2 окружного адміністративного суду.
Передача здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання апеляційної скарги, - після її апеляційного розгляду.
Ухвала суду може бути оскаржена безпосередньо до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення (20.08.2018).
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Суддя: О.В. Дмитрюк