печерський районний суд міста києва
Справа № 757/42619/18-а
31 серпня 2018 року суддя Печерського районного суду м. Києва Кирилюк І.В., перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 до Інспектора роти № 6 батальйону № 1 полку № 1 ДПП лейтенанта поліції Пильгуна А.В. про визнання дій незаконними, скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення, -
ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1.) звернувся до суду з позовом до Інспектора роти № 6 батальйону № 1 полку № 1 ДПП лейтенанта поліції Пильгуна А.В. (далі - відповідач, Інспектор роти № 6 батальйону № 1 полку № 1 ДПП лейтенант поліції Пильгун А.В.), в якому просить визнати дії відповідача щодо притягнення його до адміністративної відповідальності незаконними, визнати протиправною постанову серії НК № 566732 про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху та скасувати її.
Перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 з доданими до неї матеріалами, судом встановлено наступне.
Так, позовна заява повинна відповідати вимогам ч. 5 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Проте, в порушення п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України, позовна заява не містить повного ім'я (прізвище, ім'я та по-батькові) відповідача та ідентифікаційного коду юридичної особи відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.
Крім того, як визначено у ч. 6 ст. 160 КАС України, якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п'ятої цієї статті стосовно представника.
Разом з тим, позовна заява не містить реєстраційного номеру облікової картки платника податків, номеру та серії паспорта (за його наявності) представника позивача.
Як визначено у ч. 3 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від судового збору відповідно до закону.
Крім того, позовна заява містить вимогу щодо визнання дій відповідача щодо притягнення його до адміністративної відповідальності незаконними.
Так, на підставі звільнення від сплати судового збору ОСОБА_1 посилається на ст. 288 КУпАП, якою передбачено, що особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати судового збору.
Відтак, позивачем, крім вимоги про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення, заявлено ще одну вимоги немайнового характеру.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пп. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, судовий збір сплачується за ставкою 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як визначено у ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», з 1 січня 2018 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1762 грн. 00 коп.
Отже, при зверненні до суду з даним позовом позивач до позовної заяви повинен був додати документ про сплату судового збору за немайнову вимоги у розмірі 704,80 грн. на наступні реквізити: отримувач коштів УДКСУ у Печерському районі, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 380 04 897, рахунок отримувача 312 142 067 00007, банк отримувача ГУ ДКСУ у м. Києві, код банку отримувача 82 00 19, код класифікації бюджету 220 30 100, призначення платежу 22030100;050; «Судовий збір», Печерський р/с, 02896745, за (вид звернення, пункт з таблиці ставок судового збору), ПІБ (назва) платника.
Проте, в порушення наведених вимог, позивачем не додано до позовної заяви документу про сплату судового збору.
Згідно ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 169 КАС України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Аналізуючи викладене, позовну заяву ОСОБА_1 слід залишити без руху та надати позивачеві строк для усунення виявлених судом недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 241, 242, 243 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Позовну заяву ОСОБА_1 до Інспектора роти № 6 батальйону № 1 полку № 1 ДПП лейтенанта поліції Пильгуна А.В. про визнання дій незаконними, скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення, - залишити без руху.
Роз'яснити позивачеві право протягом десяти днів з дня отримання ухвали усунути виявлені недоліки, шляхом подання заяви з додержанням вимог встановлених ст. ст. 160, 161 КАС України.
Якщо у встановлений строк виявлені недоліки не будуть усунуті, заява буде вважатись неподаною та повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяІ.В. Кирилюк