Рішення від 05.09.2018 по справі 922/2100/18

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-21-42, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"05" вересня 2018 р.м. ХарківСправа № 922/2100/18

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Смірнової О.В.

при секретарі судового засідання Деньковичі А.Й.

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження справу

за позовом Публічного акціонерного товариства "Харківгаз", м. Харків

до Фізичної особи-підприємця Ружицького Вадима Володимировича, м. Куп'янськ Харківської області

про стягнення коштів в сумі 80678,76 грн.

за участю представників:

позивача - Смолякової І.О., довіреність №Др-35-0218 від 23.02.2018 року,

відповідача - не з'явився;

ВСТАНОВИВ:

Публічне акціонерне товариство "Харківгаз" (позивач) звернулось до господарського суду Харківської області із позовною заявою до відповідача - Фізичної особи-підприємця Ружицького Вадима Володимировича, в якій просить стягнути з останнього 77158,74 грн. вартості необлікованого об'єму та обсягу природного газу за період з 29.11.2017 року по 19.12.2017 року та 3520,02 грн. вартості обсягу природного газу за відсутності комерційного ВОГ при роботі на перехідному патрубку за період з 19.12.2017 року по 09.01.2018 року. Також, позивач просив стягнути з відповідача витрати на оплату судового збору.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 02.08.2018 року судом прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження у справі №922/2100/18. Судове засідання призначено на 22" серпня 2018 року на 11:30 год.

У судовому засіданні 22.08.2018 року оголошено перерву до 05.09.2018 року.

Представник позивача у судовому засіданні 05.09.2018 року позовні вимоги підтримав та просив суд позов задовольнити.

Відповідач у судове засідання 05.09.2018 року свого уповноваженого представника не направив.

Ухвала господарського суду Харківської області про відкриття провадження у справі від 02.08.2018 року направлена на адресу відповідача, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Вищезазначена ухвала не була вручена відповідачу, що підтверджується роздруківкою з офіційного сайту ДП "Укрпошта".

Згідно із ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є, зокрема, день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси (п. 5).

На підставі викладеного, суд вважає відповідача таким, що був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи.

Згідно з ч. 1 ст. 202 ГПК України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час та місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті.

В силу частини 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Враховуючи те, що норми статті 2 Господарського процесуального кодексу України встановлюють принципи диспозитивності та рівності усіх учасників судового процесу перед законом та судом, беручи до уваги приписи статті 129 Конституції України, які визначають одним з принципів судочинства свободу в наданні сторонами суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, суд вважає, що господарським судом в межах наданих ним повноважень створені належні умови для надання сторонами доказів, та вважає за можливе розгляд справи за наявними у справі матеріалами і документами.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, оцінивши надані сторонами докази, суд прийшов до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог в повному обсязі, виходячи з наступного.

Господарські зобов'язання (частина перша статті 173 Господарського Кодексу України), як це передбачено статтею 174 Господарського кодексу України, можуть виникати, зокрема, безпосередньо із закону або іншого нормативно-правового акта, що регулює господарську діяльність або з господарського договору.

Частина перша статті 193 статті Господарського кодексу України зобов'язує суб'єктів господарювання виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Частина друга статті 193 Господарського кодексу України імперативно передбачає, що порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

Таким чином, господарське зобов'язання не обмежується умовами господарського договору, оскільки виникає також безпосередньо із закону або іншого нормативно-правового акта, що регулює господарську діяльність, та у разі порушення такого господарського зобов'язання до суб'єкта господарювання можуть бути застосовані господарські санкції, різновидом яких є оперативно-господарські санкції.

Як вбачається з матеріалів справи, 01.01.2016 року Фізична особа підприємець Ружицький В.В. (відповідач, споживач) підписав заяву-приєднання до умов договору розподілу природного газу № 09428GYВХDР016 на об'єкт ведення господарської діяльності споживачем - готельний комплекс "Камелот", який розташований за адресою: Харківська обл., м. Куп'янськ, вул. Сватівська (стара назва - Дзержинського), буд. 61, де знаходиться точка комерційного обліку. У відповідності до якої як суб'єкту ринку природного газу було присвоєно персональний ЕІС-код 56ХР00098GYВХ00N

Отже, відповідач приєднався до типового публічного договору розподілу природного газу, текст якого затверджений Постановою НКРЕКП № 2498 від 30.09.2015 року (далі - Договір).

В свою чергу, пунктом 1.2 договору розподілу природного газу прямо передбачено, що умови цього Договору однакові для всіх споживачів України та розроблені відповідно до Закону України "Про ринок природного газу" і Кодексу газорозподільних систем. Тим самим, застосування правил Кодексу ГРМ є умовою договору розподілу природного газу, що не потребує дублювання його норм (процедур) у сам договір.

Відповідно до кодексу ГРМ, Оператор газорозподільної системи (далі - Оператор ГРМ) - суб'єкт господарювання, що на підставі ліцензії здійснює діяльність з розподілу природного газу газорозподільною системою, яка знаходиться у його власності або користуванні відповідно до законодавства, та здійснює щодо неї функції оперативно- технологічного управління.

У спірних правовідносинах ПАТ "Харківгаз" має статус оператора газорозподільної системи (оператор ГРМ), а Фізична особа підприємець Ружицький Вадим Володимирович - статус споживача (згідно п.4 глави 1 розділу І кодексу ГРМ споживач природного газу - фізична особа, фізична особа - підприємець або юридична особа, яка отримує природний газ на підставі договору постачання природного газу з метою використання для власних потреб, зокрема в якості сировини, а не для перепродажу).

Пунктом 1, 5 глави 1 розділу X Кодексу ГРМ передбачено, що приладовий облік природного газу в ГРМ організовується та здійснюється з метою отримання та реєстрації за допомогою комерційного ВОГ інформації про об'єми передачі (розподілу, споживання) природного газу в точках вимірювання та подальшого її використання при забезпеченні комерційного обліку природного газу між суб'єктами ринку природного газу.

Для визначення об'єму спожитого (розподіленого) природного газу по об'єкту споживача використовуються дані комерційного вузла обліку Оператора ГРМ. У разі відсутності комерційного ВОГ у Оператора ГРМ використовуються дані комерційного ВОГ споживача.

Відповідно п. 1 глави 9 розділу X Кодексу ГРМ суміжні суб'єкти ринку природного газу, зокрема Оператор ГРМ та споживач, під час введення в експлуатацію або протягом експлуатації комерційного ВОГ та його складових, у тому числі в разі позаштатної ситуації чи виникнення спірних питань щодо результатів вимірювань об'єму природного газу, мають право здійснювати з дотриманням вимог цього Кодексу перевірку комерційного ВОГ та його складових щодо: 1) відповідності умовам експлуатації та узгодженій проектній документації чи умовам договору; 2) працездатності та/або придатності ЗВТ до застосування на підставі результатів перевірки їх метрологічних характеристик, зокрема загальної похибки вимірювання; 3) відсутності ознак пошкодження ЗВТ та/або пошкодження пломб; 4) відсутності несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ та/або несанкціонованого газопроводу; 5) перевірки стану підвідного газопроводу, зокрема способу прокладання та відсутності можливості відбору газу поза вузлом обліку, в тому числі шляхом обстеження газопроводів приладовим методом на предмет відсутності підключень до підземних та надземних підвідних, розподільчих та транзитних газових мереж поза комерційним ВОГ, візуального обстеження способів монтажу і обв'язки газового та газорегулюючого обладнання; 6) відсутності несанкціонованого підключення газових приладів, внаслідок чого може перевищуватися діапазон обчислення лічильника газу (сумарна номінальна потужність газових приладів і пристроїв перевищує діапазон обчислення лічильником газу).

Відповідно до п. 7.2. розділу VII Договору, Оператор ГРМ має право перевіряти роботу комерційного вузла обліку (лічильника газу), у тому числі встановленого на об'єкті Споживача, у порядку, визначеному Кодексом газорозподільних систем.

Пунктом 9 глави 2 розділу IX Кодексу ГРС встановлено, що суб'єкт ринку природного газу, який не є власником комерційного ВОГ (вузла обліку газу), має право контролювати правильність експлуатації комерційного ВОГ, здійснювати його плановий або позаплановий контрольний огляд та/або технічну перевірку.

19.12.2017 року, на виконання вищевказаних вимог закону та умов Договору, на об'єкті газопостачання відповідача - готельному комплексі "Камелот", що розташований за адресою: Харківська обл., м. Куп'янськ, вул. Сватівська (стара назва - Дзержинського), буд. 61, представниками ПАТ "Харківгаз" було проведено перевірку технічного стану вузла обліку природного газу. Підчас перевірки виявлено:

- відсутність на лічильнику пломби заводу виробника ОТК та витік газу в місті її встановлення, що свідчить про порушення п. 7 глави 9 розділу X Кодексу ГРС. Пропоновано направити лічильник на проведення експертизи.

Наведені порушення було зафіксовано складанням в присутності представника споживача акту № 524 перевірки технічного стану вузла обліку від 19.12.2017 року та акту про порушення № 112 від 19.12.2017 року.

Згідно акту про порушення № 112 від 19.12.2017 року на об'єкті газоспоживання відповідача встановлено порушення глави 2 розділу XI, п. 7 глави 9 розділу X Кодексу ГРС - пошкодження пломби заводу виробника (ОТК).

У відповідності до п.п. 4, 5 акту порушення № 112 від 19.12.2017 року лічильник газу демонтовано для проходження ним експертизи та за виявленими порушеннями споживача зобов'язано направити лічильник до лабораторії.

Згідно пунктів 1,2 глави 10 розділу X Кодексу газорозподільних систем якщо під час перевірки (обстеження) комерційного ВОГ або при контрольному огляді вузла обліку за домовленістю сторін або ініціативою Оператора ГРМ чи споживача (суміжного суб'єкта ринку природного газу) буде ініційована експертиза щодо перевірки пошкодження пломб/ЗВТ чи несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, вони мають діяти з урахуванням положень цієї глави. Після зняття ЗВТ та/або пломби, пломбувального матеріалу, на якому встановлено пломбу, чи гвинта, на якому закріплено пломбувальний матеріал (далі - пломба), в присутності сторін пломба або ЗВТ пакується в пакет з поліетилену чи з іншого цупкого матеріалу (або в транспортну тару, що передбачена заводом-виробником та зазначена в паспорті на ЗВТ), який опломбовується пломбою

Оператора ГРМ з унікальним номером та за бажанням пломбою споживача (суміжного суб'єкта ринку природного газу). При цьому представник Оператора ГРМ складає протокол щодо направлення ЗВТ та/або пломби на експертизу (по одному екземпляру для кожної сторони). Експертиза ЗВТ та/або пломби має бути проведена протягом десяти робочих днів з дня складання протоколу. Сторона, відповідальна за доставку ЗВТ та/або пломби, визначається за домовленістю сторін (в іншому разі Оператором ГРМ). Сторона, відповідальна за доставку ЗВТ та/або пломби на експертизу, персонально відповідає за цілісність пломби, встановленої на пакеті (тарі).

Про направлення лічильника СМБ-Ю заводський № 125385 на експертизу складено відповідний акт від 19.12.2017 року, в якому зазначено, що проведено демонтаж лічильника на експертизу в лабораторії ПАТ "Харківміськгаз" за адресою: м. Харків, пр-т Гагаріна, 172, 21.12.2017 року о 9:00 годині. Споживачу встановлено перехідний патрубок.

Представник споживача Мироненко І.В. підписала акт щодо направлення ЗВТ на експертизу від 19.12.2017 року, де вказала, що гарантує доставку лічильника до лабораторії в зазначений час.

Проте, засіб вимірювальної техніки відповідальною особою за його доставку на експертизу - споживачем у призначений час не доставлено на комісію з проведення експертизи ЗВТ та пломб.

Як визначено пунктом 7 глави 10 розділу X розділу X Кодексу газорозподільних систем якщо при обстеженні пакувального пакета (тари) виявляється факт пошкодження пломби, встановленої на пакувальному пакеті (тарі) або пакувальний пакет з пломбою/ЗВТ не буде доставлений відповідальною стороною на дату засідання комісії, а відповідальною стороною за його доставку на експертизу був визначений споживач (суб'єкт ринку природного газу) - факт пошкодження пломби або недоставка на комісію пакувального пакета має розглядатися як підтвердження фактів (підозр), визначених в протоколі, з відповідними наслідками, передбаченими цим Кодексом

Згідно з пунктом 1 глави 2 розділу XI Кодексу газорозподільних систем до порушень споживача та несанкціонованого споживача, які кваліфікуються як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування необлікованих об'ємів (обсягів) природного газу, належать:

- наявність несанкціонованого газопроводу;

- несанкціоноване відновлення газоспоживання;

- несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу);

- несанкціоноване підключення газових приладів на об'єкті споживача, який обліковується за нормами споживання;

- несанкціоноване підключення газових приладів, внаслідок якого перевищується діапазон обчислення вузла обліку (сумарна номінальна потужність газових приладів і пристроїв перевищує діапазон обчислення вузла обліку);

- використання природного газу споживачем за відсутності чи після розірвання договору розподілу природного газу.

Пунктом 1 глави 4 розділу XI Кодексу газорозподільних систем встановлено, що у разі виявлення Оператором ГРМ несанкціонованого газопроводу або несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ розрахунок об'єму необлікованого природного газу здійснюється за номінальною потужністю газового обладнання споживача (несанкціонованого споживача) за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням строку на його усунення.

Відповідно до пунктів 2, 3, 8, 11 глави 5 розділу XI Кодексу газорозподільних систем акт про порушення складається в присутності споживача/несанкціонованого споживача та/або незаінтересованої особи (представника власника/користувача, на території чи об'єкті якого сталося порушення, або органу місцевого самоврядування) за умови посвідчення його особи та засвідчується їх особистими підписами. Акт про порушення складається в двох примірниках, один з яких залишається у споживача (несанкціонованого споживача), який має право внести до акта про порушення свої зауваження та заперечення. Представник оператора ГРМ перед складанням акта про порушення зобов'язаний повідомити споживача (несанкціонованого споживача) про його право внести зауваження та заперечення до акта про порушення, викласти мотиви своєї відмови від його підписання або підписати його без зауважень.

Акт про порушення має бути розглянутим комісією з розгляду актів про порушення оператора ГРМ, яка визначає його правомірність та приймає щодо них відповідне рішення.

За результатами розгляду акта про порушення на засіданні комісії може бути прийнято рішення про його задоволення (повністю або частково), або необхідність додаткового обстеження чи перевірки, або додаткових пояснень тощо, або скасування акта про порушення.

При задоволенні комісією акта про порушення складається акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу і його вартості.

Вперше, розгляд акту про порушення № 112 від 19.12.2017 року по об'єкту споживача ФО-П Ружицького В.В. - готельний комплекс "Камелот", розташованого за адресою: м. Куп'янськ, вул. Сватівська, буд. 61 проводився на засіданні комісії ПАТ "Харківгаз" 26.12.2017 року, про що складено протокол та прийнято рішення про задоволення акту про порушення № 112 від 19.12.2017 року, а також про проведення нарахування обсягу природного газу за грудень 2017 року по потужності неопломбованого газоспоживаючого обладнання.

Оскільки нарахувати необлікований (донарахований) об'єм газу за несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ на час проведення першого засідання комісії - 26.12.2017 року було не можливо за відсутності ціни на виробничо технологічні витрати, яку доводить ПАТ "Укртрансгаз" на 24.01.2018 року було призначене друге засідання комісії ПАТ "Харківгаз" з розгляду акту про порушення. Про наведені обставини відповідача було повідомлено листом від 05.01.2018 року №КМ0-Сл-371-0118.

На засіданні від 24.01.2018 року комісія ПАТ "Харківгаз" з розгляду актів про порушення прийняла остаточне рішення, а саме: Акт про порушення № 112 від 19.12.2017 року по ФО-П Ружицький В.В. було визнано таким, що відповідає вимогам Кодексу ГРМ та задовольнити в повному обсязі. У зв'язку із чим, вирішено провести нарахування газу по потужності неопломбованого газоспоживаючого обладнання за відсутності комерційного ВОГ при роботі на перехідному патрубку з 19.12.2017 року (з моменту демонтажу лічильника газу та встановлення перехідного патрубку) по 31.12.2017 року (з врахуванням, що 28.12.2017 частково відключено газоспоживаюче обладнання відповідача) та з 01.01.2018 року по 09.01.2018 року (до моменту відключення споживача від системи газопостачання), про що складено технічний розрахунок. А також, на засіданні комісії 24.01.2018 року було вирішено за виявлене порушення (пошкодження пломби заводу виробника (ОТК)) провести донарахування вартості необлікованого (донарахованого) об'єму газу за несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ за номінальною потужністю неопломбованого газового обладнання на підставі акту про порушення № 112 від 19.12.2017 року, за період з 29.11.2017 року (з дати останнього контрольного зняття показників газового лічильника) по 19.12.2017 року (дня виявлення порушення), про що складено акт-розрахунок.

Згідно протоколу від 24.01.2018 року і технічних розрахунків від 02.01.2018 року та 24.01.2018 року обсяг нарахованого природного газу без наявності ВОГ по перехідному патрубку за період з 19.12.2017 року по 09.01.2018 року дорівнює 6047 м3, а саме:

- грудень 2017 року - 3565 м3 на суму 3098,71 грн.,

- січень 2018 року - 2482 м3 на суму 2151,18 грн.

Як вбачається з акту звіряння взаємних розрахунків за період: грудень 2017 року від 05.01.2016 року на початок грудня 2017 року у ФО-П Ружицького В.В. малася передплата за послуги з розподілу природного газу на суму 826,47 грн., а 11.12.2017 року відповідачем здійснено сплату в сумі 903,40 грн., отож за нарахований об'єм газу в грудні 2017 року залишилась недоплаченою сума 1368,84 грн.

Відповідно вартість наданих послуг з розподілу природного газу без наявності ВОГ (на перехідному патрубку), яка залишилась несплаченою дорівнює 3520,02 грн. (1368,84 грн.+ 2151,18 грн.).

Згідно протоколу від 24.01.2018 року, технічного розрахунку від 02.01.2018 року, акту-розрахунку від 24.01.2018 року обсяг необлікованого (донарахованого) природного газу за період з 29.12.2017 року по 19.12.2017 року дорівнює 7025,76 м3, вартість якого за цінами закупівлі природного газу ПАТ "Харківгаз" складає - 77158,74 грн.

Перевіривши вищезазначені технічні розрахунки здійснені Оператором ГРМ, суд встановив, що вони здійснені арифметично вірно.

Відповідачу на його юридичну адресу та адресу знаходження газоспоживаючого обладнання направлено протоколи засідання комісії з огляду актів про порушення, технічні розрахунки, акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу і його вартості, акти наданих послуг, акти приймання-передачі природного газу, акти звіряння взаємних розрахунків рахунки на оплату, а також вимогу про оплату від 19.02.2018 року №КМ0-СЛ-3361-0218, що підтверджується описами вкладення в лист та фіскальними чеками з ідентифікатором відправлення.

Разом із тим, ФО-П Ружицький В.В. ніяким чином на направлену вимогу не відреагував, розрахунок не провів, рішення позивача, пов'язані з розглядом вищезазначених актів про порушення, в судовому порядку не оскаржував.

Згідно статті 20 Господарського кодексу України права та законні інтереси кожного суб'єкта господарювання захищаються шляхом застосування оперативно-господарських санкцій. Оперативно-господарські санкції застосовуються управненою стороною в односторонньому порядку з метою припинення або попередження повторення порушення господарського зобов'язання іншою стороною ( частина перша статті 235 Господарського Кодексу України).

Правило частини третьої статті 235 Господарського Кодексу України передбачає, що оперативно - господарські санкції застосовуються незалежно від вини суб'єкта, який порушив господарське зобов'язання.

Водночас стаття 236 Господарського Кодексу України визначає види оперативно-господарських санкцій, які сторони вправі передбачити у господарських договорах та містить правило про те, що їх перелік не є вичерпним, і що сторони вправі передбачити в договорі інші види таких санкцій.

Однак, як вже судом мотивовано та додатково підтверджується правилом частини першої 237 Господарського Кодексу України, підставою для застосування оперативно-господарських санкцій є факт порушення господарського зобов'язання другою стороною, не тільки такого, що виникло з господарського договору.

Матеріали справи підтверджують порушення відповідачем п. 7 глави 9 розділу X Кодексу ГРС, що свідчить про законність здійснення позивачем розрахунку обсягу необлікованого (донарахованого) природного газу за період з 29.12.2017 року по 19.12.2017 року.

Докази оплати відповідачем 77158,74 грн. вартості необлікованого об'єму природного газу за період з 29.11.2017 року по 19.12.2017 року та 3520,02 грн. вартості обсягу природного газу за відсутності комерційного ВОГ при роботі на перехідному патрубку за період з 19.12.2017 року по 09.01.2018 року, в матеріалах справи відсутні.

За таких обставин, суд дійшов до висновку, що вимоги про стягнення з відповідача 77158,74 грн. вартості необлікованого об'єму та обсягу природного газу за період з 29.11.2017 року по 19.12.2017 року та 3520,02 грн. вартості обсягу природного газу за відсутності комерційного ВОГ при роботі на перехідному патрубку за період з 19.12.2017 року по 09.01.2018 року є обґрунтованими, підтверджуються належними та допустимими доказами та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до приписів ст. 129 ГПК України, судовий збір підлягає відшкодуванню за рахунок відповідача.

На підставі ст.ст. 11, 526, 527, 610, 633, 634, 641, 642 ЦК України, розділів Х та ХІ Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 року №2494, ст. ст. 20, 174 193, 235, 236, 237 ГК України та керуючись ст.ст. 74, 86, 91, ст.ст. 236-238 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Фізичної особи-підприємця Ружицького Вадима Володимировича (ідентифікаційний код НОМЕР_1, місцезнаходження: АДРЕСА_1) на користь Публічного акціонерного товариства "Харківгаз" (код ЄДРПОУ 03359500, місцезнаходження: вул. Безлюдівська, б. 1, м. Харків, 61109) 77158,74 грн. вартості необлікованого об'єму та обсягу природного газу за період з 29.11.2017 року по 19.12.2017 року, 3520,02 грн. вартості обсягу природного газу за відсутності комерційного ВОГ при роботі на перехідному патрубку за період з 19.12.2017 року по 09.01.2018 року та судовий збір в сумі 1762,00 грн.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судові рішення у справі набирають законної сили, відповідно до ст.ст. 241, 284 Господарського процесуального кодексу України.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Харківського апеляційного господарського суду в установленому законом порядку протягом двадцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Повний текст рішення складено 10.09.2018 року.

Суддя О.В. Смірнова