Рішення від 04.09.2018 по справі 0340/1253/18

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 вересня 2018 року м.ЛуцькСправа № 0340/1253/18

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Лозовського О.А.,

при секретарі судового засідання Шикун О.Є.,

за участю представника позивача Мартинюка С.В.,

представника відповідача Оришка В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Агротехніка» до Департаменту агропромислового розвитку Волинської обласної державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Агротехніка» (далі - ТзОВ «Агротехніка») звернулося в суд з позовом до Департаменту агропромислового розвитку Волинської обласної державної адміністрації (далі - Департамент АПР Волинської ОДА) про визнання дій щодо повернення без розгляду заявки на участь у конкурсі для отримання компенсації відсоткової ставки за залученими кредитам та зобов'язання вчинити дії шляхом прийняття заявки на участь в конкурсі для отримання компенсації відсоткової ставки за залученими кредитам відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 №300 та розглянути її на засіданні конкурсної комісії з питань організації пільгового кредитування підприємств агропромислового комплексу.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідачем протиправно, за відсутності підстав, передбачених Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 №300 (далі - Порядок №300), було повернуто без розгляду заявку позивача про участь у конкурсі для отримання компенсації відсоткової ставки за залученим кредитом, наданим ПАТ КБ «Правекс Банк» відповідно до Договору №1151-001/17 про відкриття кредитної лінії від 22.09.2017 та змінами до нього.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 05.07.2018 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, ухвалено судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням сторін.

В поданому до суду відзиві на позовну заяву від 23.07.2018 №1387/15/2-18 відповідач позов не визнав, зазначив, що Департаментом АПР Волинської ОДА листом від 17.07.2018 №1352/17/2-18 було відкликано лист від 14.06.2018 №1107/17/2-18 «Про повернення без розгляду заявки на пільгове кредитування». Вказує на те, що заявка позивача була розглянута 19.07.2018 під час засідання обласної комісії з питань пільгового кредитування підприємств агропромислового комплексу. При цьому рішенням комісії, оформленим протоколом від 19.07.2018 №4, товариству було відмовлено у включенні до реєстру підприємств - позичальників, які мають права на одержання компенсації за пільговими кредитами, як такому, що не відповідає вимогам пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 №254 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів» (далі - ПКМУ від 07.02.2018 №254), оскільки обсяг від реалізації продукції позивача за 2017 рік перевищив 20 млн. грн.

Позивачем заявою від 10.08.2018 №1-4/602 змінено позовні вимоги. ТзОВ «Агротехніка» просить суд визнати протиправними дії обласної комісії з питань організації пільгового кредитування щодо відмови товариству у включенні до реєстру підприємств-позичальників, які мають право на отримання компенсації відсоткової ставки за залученими кредитами відповідно до Порядку №300, та зобов'язати комісію включити позивача до реєстру підприємств-позичальників, які мають право на отримання компенсації відсоткової ставки за залученими кредитами відповідно до Порядку №300, для отримання часткової компенсації відсотків, сплачених за січень-березень 2018 року. В обґрунтування своєї правової позиції ТзОВ «Агротехніка» покликається на те, що відповідачем не було враховано ту обставину, що ПКМУ від 07.02.2018 №254 набрала чинності лише 11.04.2018, тому не може регулювати правовідносини, які виникли до цієї дати, а, відтак, вважає, що положення згаданої постанови не можуть бути підставою для відмови позивачу у наданні компенсації відсоткової ставки за залученими кредитами, відсотки за якими було нараховано товариству та сплачено ним в період з 01.01.2018 до 10.04.2018, тобто до набрання чинності ПКМУ від 07.02.2018 №254. За таких обставин просить суд позовні вимоги задовольнити повністю.

В додаткових поясненнях від 13.08.2018 №1-4/606 позивач в підтвердження правомірності своїх доводів посилається на рішення Конституційного Суду України від 09.02.1999 №1-рп/99 та правову позицію, викладену в постанові Верховного Суду України від 06.02.2012 у справі №21-266а 11.

У відзиві на заяву про зміну позовних вимог від 30.08.2018 №1641/15/2-18 Департамент АПР Волинської ОДА відповідач позов не визнав, зазначає, що фінансування заходів в агропромисловому комплексі в поточному році здійснюється відповідно до Закону України «Про державний бюджет на 2018 рік» в межах бюджетних асигнувань, який відповідно до Прикінцевих положень набрав чинності з 01.01.2018 та регулює всі доходи та видатки держбюджету з 01.01.2018. При цьому зазначив, що до Порядку №300, на який посилається позивач постановою від 07.02.2018 №254 були внесені зміни та визначений механізм компенсації і критерії відбору позичальників на весь 2018 рік, починаючи з 01.01.2018, а, відтак, товариство не може бути включено до реєстру підприємств - позичальників, які мають право на отримання компенсації за пільговими кредитами. За таких обставин в задоволенні позовних вимог просить відмовити.

У відповіді на відзив від 04.08.2018 №1-4/675, позивач зазначив, що посилання відповідача на Закон України «Про державний бюджет на 2018 рік» жодним чином не суперечить позовним вимогам і не обмежує його права на отримання часткової компенсації сплачених відсотків за залученими кредитами відповідно до Порядку №300, оскільки пункт 2 ПКМУ від 07.02.2018 №254 є окремою правовою нормою, яка набула чинності лише 11.04.2018 і не може застосовуватись до правовідносин, що мали місце раніше.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з підстав, викладених у заявах по суті справи, та просив його задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні позов не визнав з підстав, викладених у заявах по суті справи, та просив відмовити у його задоволенні.

Заслухавши вступне слово учасників справи, дослідивши письмові докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, проаналізувавши законодавство, що регулює спірні правовідносини, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких мотивів та підстав.

Судом встановлено, що 15.06.2018 ТзОВ «Агротехніка» звернулося в Департамент АПР Волинської ОДА) із листом від 14.06.2018 №1-4/468 та заявкою про участь у конкурсі для отримання компенсації відсоткової ставки за залученим кредитом, наданим ПАТ КБ «Правекс Банк» відповідно до Договору №1151-001/17 про відкриття кредитної лінії від 22.09.2017 та змінами до нього (а.с. 143 - 144, зворот, т.3).

Листом відповідача від заявку на пільгове кредитування було повернуто без розгляду (а.с. 145, т.3).

З матеріалів справи вбачається, що листом Департаменту АПР Волинської ОДА від 17.07.2018 №1352/17/2-18 було відкликано лист від 18.06.2018 №1107/17/2-18 та повідомлено товариство про розгляд його заявки про участь у конкурсі для отримання компенсації відсоткової ставки за залученим кредитом та доданих до неї документів на засіданні обласної конкурсної комісії з питань пільгового кредитування підприємств агропромислового комплексу 19.07.2018 (а.с. 155, т.3).

Судом також встановлено, що рішенням обласної комісії з питань організації пільгового кредитування підприємств агропромислового комплексу Департаменту агропромислового розвитку Волинської обласної державної адміністрації, оформленим протоколом від 19.07.2018 №4, товариству було відмовлено у включенні до реєстру підприємств - позичальників, які мають права на одержання компенсації за пільговими кредитами. З даного протоколу слідує, що підставою для відмови у включенні позивача до реєстру підприємств - позичальників, які мають права на одержання компенсації за пільговими кредитами є невідповідність товариства вимогам пункту 2 ПКМУ від 07.02.2018 №254, оскільки обсяг від реалізації продукції позивача за 2017 рік перевищив 20 млн. грн. і становить 954,8 млн.грн. (а.с. 158-160, т.3).

Частина перша статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначає, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На думку суду, відповідач не довів правомірності дій, з огляду на таке.

Механізм використання коштів, передбачених Мінагрополітики у державному бюджеті за програмою "Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів", які спрямовуються суб'єктам господарювання агропромислового комплексу на часткову компенсацію відсоткової ставки за залученими у національній валюті банківськими кредитами, визначений Порядком №300.

Відповідно до пункту 4 даного Порядку компенсація надається на конкурсній основі суб'єктам господарювання агропромислового комплексу - юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичним особам - підприємцям за укладеними кредитними договорами.

Компенсація надається за нараховані і сплачені у поточному році відсотки за користування кредитами:

у розмірі облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розмірів, передбачених кредитними договорами, - позичальникам, які мають чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20 млн. гривень, та позичальникам, які провадять діяльність з вирощування та розведення тварин (великої рогатої худоби для отримання м'яса і виробництва молока, овець і кіз, кролів, свиней, свійської птиці (крім курей та одержання яєць свійської птиці) та використали кредитні кошти для покриття витрат, пов'язаних із такою діяльністю;

у розмірі 50 відсотків облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розмірів, передбачених кредитними договорами, - іншим позичальникам.

Компенсації підлягають відсоткові ставки за короткостроковими кредитами, залученими для покриття виробничих витрат та середньостроковими кредитами, залученими для придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва, здійснення витрат, пов'язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об'єктів сільськогосподарського призначення.

Відповідно до пункту 6 Порядку №300 для проведення конкурсу та вирішення інших питань щодо надання компенсації облдержадміністрації утворюють конкурсні комісії, до складу яких входять представники структурних підрозділів облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку, органів державної статистики, фінансових органів, територіальних органів ДФС, міжрегіональних територіальних органів Держаудитслужби, професійних громадських організацій. Конкурсні комісії очолюють керівники структурних підрозділів облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку.

Після надходження від Мінагрополітики інформації про розподіл бюджетних призначень, передбачених для здешевлення відсоткової ставки за кредитами, конкурсні комісії оприлюднюють у друкованих засобах масової інформації оголошення про умови проведення конкурсу з визначення суб'єктів господарювання агропромислового комплексу для надання фінансової підтримки через механізм здешевлення кредитів.

Пунктом 7 Порядку №300 передбачено, що конкурсні комісії розпочинають приймання заявок на участь у конкурсі та документів, що додаються до них, у день оприлюднення оголошення про порядок та умови проведення конкурсу, а закінчують за сім робочих днів до початку проведення останнього засідання конкурсної комісії.

Засідання конкурсної комісії проводяться у разі потреби. Останнє засідання конкурсної комісії проводиться до 10 грудня.

Реєстрація заявки та документів, що додаються до неї, проводиться в день їх надходження.

Документи, подані не в повному обсязі, реєструються і повертаються позичальнику у триденний строк після їх подання із зазначенням причин повернення.

Заявки на участь у конкурсі розглядаються конкурсною комісією з урахуванням вимог, визначених пунктом 10 цього Порядку.

Рішення конкурсної комісії приймається на її засіданні у присутності не менш як двох третин її складу відкритим голосуванням простою більшістю голосів. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.

Перелік документів, які подаються позичальниками для отримання компенсації до конкурсних комісій, визначений пунктом 8 Порядку №300, а саме:

заявка за встановленою Мінагрополітики формою;

копія кредитного договору, посвідчена банком-кредитором або обслуговуючим банком, та копії додатково укладених договорів між позичальником та кредитором;

довідка про банківські реквізити позичальника;

виписка банку-кредитора або обслуговуючого банку про отримання позичальником кредиту;

копія фінансової звітності за останній рік відповідно до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1 "Загальні вимоги до фінансової звітності" (додаток 1 "Баланс" (Звіт про фінансовий стан), форма № 2 "Звіт про фінансові результати" (Звіт про сукупний дохід), а для позичальників, які є юридичними особами та зареєстровані у поточному році, - за останній звітний період, що передує поданню заявки;

довідка про відсутність (наявність) заборгованості з податків і зборів, видану відповідними органами державної фіскальної служби;

копії документів про оплату товарів, робіт, послуг для підтвердження використання кредитних коштів на цілі, визначені у пункті 4 цього Порядку.

Подані документи реєструються секретарем конкурсної комісії в журналі обліку, форму якого затверджує Мінагрополітики.

Позичальники для отримання права на компенсацію звертаються до конкурсних комісій облдержадміністрацій за місцем їх реєстрації, а позичальники, що зареєстровані у м. Києві, - до структурного підрозділу Київської облдержадміністрації, що забезпечує виконання функцій з питань агропромислового розвитку. Конкурсні комісії розглядають подані позичальниками документи, необхідні для отримання права на компенсацію, у порядку черговості їх реєстрації (пункти 9,10 Порядку №300).

Відповідно до пунктів 11, 12 Порядку позичальники, які включені до реєстру позичальників, що мають право на отримання компенсації за кредитами, подають до 7 числа місяця, наступного за звітним періодом, копію платіжного доручення, засвідченого банком-кредитором або обслуговуючим банком, про суму фактично сплачених позичальником відсотків за користування кредитом за відповідний період до структурних підрозділів облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку.

Структурні підрозділи облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку, на підставі копії платіжного доручення, зазначеного у пункті 11 цього Порядку, складають та затверджують реєстр компенсаційних виплат і до 10 числа місяця, наступного за звітним періодом, подають його до Мінагрополітики. Форму реєстру затверджує Мінагрополітики.

Як слідує із матеріалів справи, ТзОВ «Агротехніка» відповідно до вимог пункту 8 Прядку №300 до заявки для участі в конкурсі було надано усі необхідні документи,зокрема: довідку про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, надану Луцькою ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області (а.с. 8, т. 1); копію договору ПАТ КБ «Правекс Банк» з додатковими угодами про відкриття кредитної лінії №1151-001/17 від 22.09.2017 та договорів про внесення змін та доповнень до нього від 27.09.2017, від 20.08.2018 (а.с. 9-21, т. 1); довідку про відкриття поточного рахунку в гривні, надану ПАТ «Правекс Банк» від 17.05.2018 №115/2948 (а.с. 22 т.1); копію балансу та форми 2 фінансової звітності за 2017 рік (а.с. 23-24, зворот т. 1); довідку про суми нарахованих та сплачених відсотків за період з 01.01.2018 по 30.0.42018 від 21.05.2018 №1651/12-01-2, надану ПАТ КБ «Правекс Банк» (а.с. 25- 27 т. 1); виписки банку по сплаті відсотків на ПАТ КБ «Правекс Банк» за кредит (а.с. 198- 243 т.1, а.с. 1- 240, т.2, а.с. 1-39, т. 3); зобов'язання про повернення бюджетних коштів від 24.05.2018 №1-4/421 (а.с.28, т. 1), а також копії документів про оплату товарів, робіт, послуг для підтвердження використання кредитних коштів на цілі, визначені у пункті 4 Порядку №300 (реєстр платіжних доручень по сплаті постачальникам за придбану сировину, копії видаткових накладних по придбанню сировини для виготовлення комбікормів від постачальників, платіжні доручення по сплаті постачальник за придбану сировину) (а.с. 29 - 197, т. 1, а.с. 40 - 140, т.3).

Суд зазначає, що ні під час засідання конкурсної комісії, ні в ході судового розгляду даної справи, відповідачем не заперечувався факт надання позивачем комісії усіх необхідних документів, передбачених пунктом 8 Порядку №300.

При цьому комісія з питань організації пільгового кредитування підприємств агропромислового комплексу Департаменту АПР Волинської ОДА, відмовляючи позивачу у включенні його до переліку до реєстру підприємств-позичальників, які мають право на отримання компенсації відсоткової ставки за залученими кредитами, виходила з того, що позивач не відповідає вимогам пункту 2 ПКМУ від 07.02.2018 №254.

Однак, суд не погоджується з такими доводами відповідача в частині відсутності в ТзОВ «Агротехніка» права на отримання часткової компенсації відсотків, сплачених за січень-березень 2018 року з огляду на наступне.

Так, постановою КМУ від 07.02.2018 №254 внесено зміни до Порядку №300 та установлено, що у 2018 році часткова компенсація відсоткової ставки за залученими у національній валюті банківськими кредитами виплачується позичальникам, які мають чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20 млн. гривень.

В той же час, згідно з частиною першою статті 52 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» постанови Кабінету Міністрів України, крім постанов, що містять інформацію з обмеженим доступом, набирають чинності з дня їх офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими постановами, але не раніше дня їх опублікування.

Постанову Кабінету Міністрів України віл 07.02.2018 №254 опубліковано в газеті «Урядовий кур'єр» від 11.04.2018 №69.

Визначаючи дату, з якої вказана постанова КМУ підлягає застосуванню, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини першої статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

У Рішенні Конституційного Суду України від 09 лютого 1999 року №1-рп/99 (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) зазначено, що дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.

Таким чином, Законом України "Про Кабінет Міністрів України" встановлено дату набрання чинності нормативно-правовим актом Кабінету Міністрів України - з дня його офіційного опублікування, тобто 11.04.2018. Іншої дати, такої як "дата, з якої змінюються правовідносини, що регулюються нормативно-правовим актом", вказаним Законом не передбачено.

Вказана позиція відповідає позиції Верховного Суду України, викладеній в постанові від 06 лютого 2012 року у справі № 21-266а11.

Згідно із зазначеним вище правилом дія закону чи іншого нормативно-правового акта поширюється тільки на ті відносини, які виникли після набуття ним чинності. Це є однією з найважливіших гарантій правової стабільності, впевненості суб'єктів права в тому, що їх правове становище не погіршиться з прийняттям нового закону чи іншого нормативного акта, а також необхідною умовою довіри до держави і права. Ніяких винятків щодо певних категорій суб'єктів права, зокрема юридичних осіб, це правило не передбачає. В цьому відношенні воно є універсальним.

Акти законодавства регулюють відносини, які виникли з дня набрання ним чинності. Заборона зворотної дії є однією з важливих складових принципу правової визначеності. Принцип неприпустимості зворотної дії в часі нормативно-правових актів знайшов своє закріплення і в статті 7 Конвенції про захист прав основоположних свобод людини.

Зважаючи на те, що ПКМУ від 07.02.2018 №254 набрала чинності 11.04.2018, а тому не може регулювати правовідносини, які виникли до цієї дати. При цьому суд вказує на помилковість застосування відповідачем у період з 01.01.2018 до 10.04.2018 вказаної постанови у спірних правовідносинах та зазначає, що пункт 2 даної постанови не передбачає внесення змін до Порядку №300, а є окремою правовою нормою, що підлягає застосуванню лише з 11.04.2018.

За таких обставин суд приходить до висновку, що положення згаданої постанови не можуть бути підставою для відмови позивачу у наданні компенсації відсоткової ставки за залученими кредитами, відсотки за якими було нараховано товариству та сплачено ним в період з 01.01.2018 до 10.04.2018, тобто до набрання чинності ПКМУ від 07.02.2018 №254

Слід також зазначити про порушення суб'єктом владних повноважень принципу захисту обґрунтованих сподівань (reasonable expectations), який тісно пов'язаний із принципом юридичної визначеності (legal certainty) і є невід'ємним елементом принципу правової держави та верховенства права. Сутність принципу правової визначеності Європейський суд визначив як забезпечення передбачуваності ситуації та правовідносин у сферах, що регулюються.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про обгрунтованість посилання позивача на наявність правових підстав для отримання часткової компенсації відсотків за залученими кредитами відповідно до Порядку №300 в період до набрання чинності постановою від 07.02.2018 №254 та протиправність дій відповідача щодо відмови товариству у включенні до реєстру підприємств-позичальників, які мають право на отримання компенсації відсоткової ставки за залученими кредитами згідно з Порядком №300.

Враховуючи висновки суду про протиправність дій відповідача суд з метою належного захисту прав позивача вважає за необхідне зобов'язати обласну комісію з питань організації пільгового кредитування підприємств агропромислового комплексу Департаменту АПР Волинської ОДА включити ТзОВ«Агротехніка» до реєстру підприємств-позичальників, які мають право на отримання компенсації відсоткової ставки за залученими кредитами для отримання часткової компенсації відсотків, сплачених за січень-березень 2018 року.

Відповідно до вимог статей 139, 244, 246 КАС України суд під час ухвалення рішення вирішує розподіл між сторонами судових витрат.

З урахуванням зазначеного, суд дійшов висновку про відшкодування на користь ТзОВ «Агротехніка» за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту АПР Волинської ОДА судового збору в сумі 1762,00 грн., який був сплачений платіжним дорученням від 02.07.2018 №5235.

Керуючись статтями 139, 243, 245, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 №300, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії обласної комісії з питань організації пільгового кредитування підприємств агропромислового комплексу Департаменту агропромислового розвитку Волинської обласної державної адміністрації щодо відмови Товариству з обмеженою відповідальністю «Агротехніка» у включенні до реєстру підприємств-позичальників, які мають право на отримання компенсації відсоткової ставки за залученими кредитами відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 №300.

Зобов'язати обласну комісію з питань організації пільгового кредитування підприємств агропромислового комплексу Департаменту агропромислового розвитку Волинської обласної державної адміністрації включити Товариство з обмеженою відповідальністю «Агротехніка» до реєстру підприємств-позичальників, які мають право на отримання компенсації відсоткової ставки за залученими кредитами відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 №300, для отримання часткової компенсації відсотків, сплачених за січень-березень 2018 року.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Агротехніка» (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Єршова, 11, код ЄДРПОУ 21750952) за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту агропромислового розвитку Волинської обласної державної адміністрації (43005, Волинська область, місто Луцьк, проспект Перемоги, 14, код ЄДРПОУ 00730282) судовий збір в сумі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) гривні 00 копійок .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складене 07 вересня 2018 року.

Суддя О.А. Лозовський