Справа № 461/6426/18
Провадження № 2-а/461/399/18
03.09.2018 року м.Львів
Суддя Галицького районного суду м. Львова Зубачик Н.Б., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові про скасування постанов про адміністративне правопорушення -
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові, в якому просить визнати незаконними та скасувати постанови Інспекції державного архітектурно - будівельного контролю у м. Львові № 0006 - вих. - 1198/40 від 05.04.2018 року, № 0006-вих-1646/50 від 15.05.2018 року, № 0006-вих-2091/56 від 18.06.2018 року відносно ОСОБА_1.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовну заяву необхідно передати на розгляд іншому суду за підсудністю, з наступних підстав.
Відповідно до п.4 ч.1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності
Частиною 1 статті 20 КАС України встановлений перелік адміністративних справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, зокрема і адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Між тим, частиною 1 ст. 25 КАС України встановлена територіальна юрисдикція (підсудність) для справ вказаної категорії, якою визначено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної особи, вирішуються адміністративним судом за вибором позивача: судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або судом за місцем знаходження відповідача.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивач зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, яка територіально відноситься до Франківського району м.Львова.
Місцем знаходження відповідача є адреса: м. Львів, вул. Угорська, 7а, яка територіально відноситься до Сихівського району м. Львова.
За таких обставин, вищевказаний позов є не підсудним Галицькому районному суду м. Львова як адміністративному.
Згідно із п.2 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ст.30 КАС України спори між адміністративними судами про підсудність не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, якому вона надіслана.
Враховуючи наведене, оскільки зареєстроване місце проживання позивача не відноситься до території Галицького району м.Львова, а відтак виходить за межі дії його територіальної підсудності, даний адміністративний позов необхідно направити за підсудністю до Франківського районного суду м. Львова, за зареєстрованим місцем проживання позивача.
Керуючись ст.ст. 20, 25, 29, 30, 171, 241, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Адміністративну справу № 461/6426/18 за позовом ОСОБА_1 до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові про скасування постанов про адміністративне правопорушення передати за підсудністю до Франківського районного суду м. Львова.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення (складення). Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Ухвала складена 03 вересня 2018 року.
Суддя Зубачик Н.Б.