Рішення від 04.09.2018 по справі 225/2453/18

Провадження №2/225/750/2018

Справа №225/2453/18

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(повне)

03 вересня 2018 року м. Торецьк

Дзержинський міський суд Донецької області у складі:

головуючого-судді Качаленка Є.В.,

за участю секретаря судового засідання Федорцової І.С.

розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-

ВСТАНОВИВ:

В травні 2018 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, зареєстрованого 10 травня 1987 року у сільській Раді Садово Каларашського району МССР, актовий запис №14. В обґрунтування позову зазначає наступне.

10.05.1987 року між ним та відповідачем було зареєстровано шлюб. Від шлюбу неповнолітніх дітей не мають. Спільне життя з відповідачем не склалося через відсутність взаєморозуміння, різні погляди на життя. Шлюбні відносини припинені, спільне господарство не ведеться, спір про поділ майна відсутній. Позивач вирішив створити нову сім'ю та вважає, що подальше спільне життя і збереження шлюбу неможливе оскільки суперечить його інтересам.

Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, на їх задоволенні наполягав.

Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги не визнала, просила у задоволенні позову відмовити. Пояснила, що не згодна з позивачем, не розуміє підстав для розірвання шлюбу, це було не очікувано, вона бажає зберегти шлюб.

Суд ухвалою від 09.08.2018 надавав сторонам строк для примирення тривалістю 25 днів і зупиняв провадження. Після спливу строку суд відновив провадження. Позивач протягом строку на примирення не змінив своєї позиції і наполягав на розірванні шлюбу.

Суд, розглянув позовну заяву та додані матеріали, повно та всебічно з'ясував всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються заявлені вимоги, і, об'єктивно оцінивши докази, доходить наступного висновку.

Згідно зі ст.24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування до шлюбу не допускається.

Відповідно до ч.1 ст.110 СК України позов про розірвання шлюбу може бути поданим одним з подружжя.

Згідно із ч.2 ст.112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Судом встановлено, що сторони перебувають у шлюбі, зареєстрованому 10 травня 1987 року у сільській Раді Садово Каларашського району МССР, актовий запис №14, що підтверджено свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_1 (а.с.7). Від шлюбу неповнолітніх дітей не мають. Відповідно до паспорта громадянина України ОСОБА_1 шлюб зареєстрований Садовською с/р Каларашського р-ну, Молдова 10 травня 1987 року.

Шлюбні відносини припинені. Наміру поновлювати шлюбні відносини позивач не має.

Суд вважає, що вищевикладене дає підстави для висновку про неможливість подальшого спільного проживання сторін по справі, як подружжя, та вказує на те, що збереження їхньої сім'ї стало неможливим.

Статтею 113 СК України передбачено, що особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

Відповідач не ставила питання про зміну прізвища.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне позов задовольнити та розірвати шлюб між сторонами по справі, відповідачу залишити прізвище "ОСОБА_2".

Керуючись ст.ст. 12,13,81,89, 263 ЦПК України, ст.ст. 110-112 СК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позов задовольнити повністю.

Шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрований 10 травня 1987 року у сільській Раді Садово Каларашського району МССР, актовий запис №14 - розірвати.

Залишити ОСОБА_2 прізвище «ОСОБА_2».

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Донецької області через Дзержинський міський суд Донецької області протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Дата складення повного судового рішення - 04.09.2018.

Суддя:

Попередній документ
76210518
Наступний документ
76210520
Інформація про рішення:
№ рішення: 76210519
№ справи: 225/2453/18
Дата рішення: 04.09.2018
Дата публікації: 07.09.2018
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Торецький міський суд Донецької області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із сімейних правовідносин; Спори, що виникають із сімейних правовідносин про розірвання шлюбу