Ухвала від 03.09.2018 по справі 1740/2262/18

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

03 вересня 2018 року м. Рівне№1740/2262/18

Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Борискін С.А., перевіривши виконання вимог статті 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України за позовною заявою

ОСОБА_1

до Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Рівненської міської ради

про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Рівненського міського суду Рівненської області з позовом до Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Рівненської міської ради про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій.

Ухвалою Рівненського міського суду Рівненської області від 01.08.2018 справу №569/13467/18 було передано для розгляду до Рівненського окружного адміністративного суду за підсудністю.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.08.2018 справу за №1740/2262/18 передано на розгляд судді Рівненського окружного адміністративного суду Борискіну С.А.

Згідно з п.3 ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160,161 цього Кодексу.

Перевіривши відповідність позовної заяви статтям 160, 161 КАС України суддя встановив наступне.

Відповідно до п.2 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по-батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Однак, позивач у позовній заяві не зазначила офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти власну та відповідача.

Крім того, відповідно до п.11 ч. 5 ст. 160 КАС України, у позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Проте, позивачем не викладено таке власне письмове підтвердження.

Відповідно до ч.2 ст.94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Згідно з ч.4, 5 ст.94 КАС України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем додано до позовної заяви документи, що не засвідчені належним чином.

Отже, додані позивачем до позовної заяви копії документів, як письмові докази по справі, повинні бути засвідчені належним чином.

Частиною 3 статті 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

За змістом пункту 3 частини другої статті 4 Закону, за подання до адміністративного суду фізичною особою адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Абзацом 4 статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" від 07.12.2017 №2246-VIII установлено з 01.01.2018 прожитковий мінімум для працездатних осіб на рівні 1762,00 грн., на одну особу.

Проте, одночасно з позовною заявою позивач - ОСОБА_1 - подала клопотання про звільнення від сплати судового збору. В обґрунтування вказаного клопотання вказала, що вона перебуває на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради та отримує державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям у розмірі 938,00 грн. На підтвердження даного факту позивачем було подано довідку, видану Управлінням праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому, в якій зазначено, що ОСОБА_1 в період з 01.02.2018 по 31.07.2018 отримує державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям у розмірі 938,92 грн.

Відповідно до ч.1 ст.133 КАС України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Відповідно до пп."г" п.2 ч.1 ст.8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за умови якщо позивачами є: члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї.

Відповідно до ч.2 ст.8 Закону України "Про судовий збір", - суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Таким чином, єдиною підставою для відстрочення, розстрочення, зменшення чи розстрочення сплати судового збору є скрутний майновий стан сторони.

Враховуючи той факт, що позивач - ОСОБА_1 є членом малозабезпеченої сім'ї, що підтверджується відповідними доводами (зокрема, довідкою Управління праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому №1146 від 04.04.18), суд вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору, у відповідності до пункту «г» частини 1 статті 8 та частини 2 статті 8 Закону України "Про судовий збір".

Тому, на підставі вищевикладеного, суд вирішив задовольнити клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору.

Відповідно до ч.1, 2 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин позовну заяву слід залишити без руху.

Позивачу слід усунути недоліки позовної заяви у спосіб подання до суду належним чином оформленої позовної заяви із зазначенням офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти власної та відповідача, завірених копій документів доданих до позовної заяви (оригінали яких знаходяться у неї), а також власне письмове підтвердження про те, що нею не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом і з тих самих підстав.

Керуючись статтею 169, 256 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору - задовольнити.

Позовну заяву залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви тривалістю не більше 10 днів з дня вручення даної ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею..

Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Борискін С.А.