Ухвала від 22.08.2018 по справі 822/1155/18

УХВАЛА

Справа № 822/1155/18

22 серпня 2018 року

м. Вінниця

Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Драчук Т. О.

суддів: Полотнянка Ю.П. Загороднюка А.Г.

за участю:

секретаря судового засідання: Охримчук М.Б.,

позивача: ОСОБА_1 ,

представника відповідача: Недосип Ю.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про зупинення провадження у справі за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області на рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 18 квітня 2018 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

відповідно до рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 18 квітня 2018 року адміністративний позов задоволено.

Не погоджуючись із судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду І інстанції та прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог.

22.08.2018 представником відповідача в судовому засіданні було подане клопотання про зупинення провадження у справі №822/1155/18 до набрання чинності рішення Верховного Суду по справі №522/2738/17.

Представник відповідача зазначила, що справа №522/2738/17 має подібні правовідносини, а тому її вирішення має важливе відношення до адміністративного справи №822/1155/18.

Дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає за необхідне зупинити провадження у даній справі, з огляду на таке.

У відповідності до п. 5 ч. 2 ст. 236 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об'єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду - до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції.

Верховний Суд 26.06.2018 передав на розгляд Великої Палати Верховного Суду Справу №522/2738/17 за позовом фізичної особи до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, Одеського обласного військового комісаріату, предмет спору - зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області вчинити дії щодо перерахунку призначеної пенсії з 02 листопада 2013 року з включенням до складу (розміру) грошового забезпечення, з якого призначається (обчислюється) пенсія, щомісячної додаткової грошової винагороди в загальному розмірі - 7659, 33 грн., грошової допомоги для оздоровлення в загальному розмірі - 7836,88 грн., матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань в загальному розмірі - 7836,88 грн., винагороди за тривалість безперервної військової служби в загальному розмірі - 1430 грн. та грошових премій відповідно статтям Дисциплінарного статуту ЗСУ в загальному розмірі - 5981,13 грн., з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне забезпечення..

Дослідивши матеріали справи та ухвалу Верховного Суду від 26.06.2018 у справі №522/2738/17, колегія суддів приходить до висновку, що правовідносини у справах №522/2738/17 та № 822/1155/18 є подібними, спір виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, а тому, провадження у даній справі слід зупинити до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції.

У відповідності до ч.4 ст.236 КАС України про зупинення провадження у справі суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про зупинення провадження у справі може бути оскаржена.

Згідно з ч.2 ст.321 КАС України процедурні питання, пов'язані з рухом справи, клопотання та заяви учасників справи, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення провадження у справі, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом апеляційної інстанції шляхом постановлення ухвал в порядку, визначеному цим Кодексом для постановлення ухвал суду першої інстанції.

З огляду на викладене колегія суддів вважає необхідним зупинити провадження у даній справі з підстави, передбаченої п.5 ч.2 ст.236 КАС України, до набрання законної сили судовим рішенням Великої Палати Верховного Суду у справі № 522/2738/17.

За таких обставин та з урахуванням наявності правових підстав для зупинення провадження у справі на підставі п.5 ч.2 ст.236 КАС України, колегія суддів вважає що рішення Великої Палати Верховного Суду справі № 522/2738/17 сприятиме повному та об'єктивному розгляду справи №822/1155/18, а тому провадження у цій справі необхідно зупинити до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції.

Керуючись ст.ст.236, 243, 325, 328, 329 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про зупинення провадження - задовольнити.

Зупинити провадження у справі № 822/1155/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити дії до набрання законної сили судовим рішенням Великої Палати Верховного Суду у справі № 522/2738/17 (К/9001/1368/17).

Зобов'язати сторін повідомити апеляційний суд про усунення обставин, які зумовили зупинення провадження у даній справі.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.

Ухвала суду складена в повному обсязі 23.08.2018.

Головуючий Драчук Т. О.

Судді Полотнянко Ю.П. Загороднюк А.Г.