Постанова від 21.08.2018 по справі 815/6766/17

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 серпня 2018 р.м.ОдесаСправа № 815/6766/17

Категорія: 8.3 Головуючий в 1 інстанції: Потоцька Н. В.

Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду

у складі: судді доповідача-головуючого - ОСОБА_1,

суддів: Потапчука В.О., Семенюка Г.В.,

при секретарі - Ханділян Г.В.,

за участю: представника апелянта - ОСОБА_2,

представника позивача - ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті ОСОБА_3 апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 28 лютого 2018 року у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «БІЗНЕС РЕНТАЛС» до Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИЛА:

Короткий зміст позовних вимог.

У грудні 2017 року ТОВ «БІЗНЕС РЕНТАЛС» звернулось з адміністративним позовом, в якому просило визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області від 04.12.2017 р. №0113591212; визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області від 04.12.2017 р. №0113601212.

В обґрунтування позовних вимог зазначалось, що ТОВ «БІЗНЕС РЕНТАЛС» не заперечує, що за наслідками проведення попередньої планової виїзної документальної перевірки підприємства за період 22.11.2015р.- 31.12.2016р., податковим органом було прийнято податкове повідомлення - рішення №0013291415 від 12.06.2016 р., яким ТОВ «БІЗНЕС РЕНТАЛС» зменшено збитки за 2016 рік у сумі 5 428 324 грн.

Зазначене податкове повідомлення - рішення № НОМЕР_1 від 12.06.2017 р. у встановленому законодавством порядку ТОВ «БІЗНЕС РЕНТАЛС» не оскаржувалося.

26.10.2017 р. ТОВ «БІЗНЕС РЕНТАЛС» було подано до ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області в електронному вигляді декларацію з податку на прибуток за 3 квартали 2017 року, яку зареєстровано за № НОМЕР_2.

Зазначену декларацію дійсно сформовано із помилкою, а саме: у рядку 3.2.4. додатку РІ до рядка 03 РІ податкової декларації зазначено суму від'ємного значення об'єкту оподаткування минулих податкових (звітних) років - 5 428 324 грн.

Відповідно до частини 1 пункту 50.1 статті 50 Податкового кодексу України, у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

ТОВ «БІЗНЕС РЕНТАЛС» було самостійно виявлено помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації з податку на прибуток за 3 квартали 2017 року за № НОМЕР_2, у зв'язку із чим підприємством на виконання пункту 50.1 статті 50 Податкового кодексу України, 13 листопада 2017 року в електронному вигляді подано уточнюючу податкову декларацію з податку на прибуток за 3 квартали 2017 р., яку зареєстровано за реєстраційним номером №9237616398, що підтверджується квитанцією № 2 від 13.11.2017р.

Зокрема, до уточнюючої податкової декларації з податку на прибуток за 3 квартали 2017 р. подано додаток РІ до рядка 03 РІ податкової декларації, у рядку 3.2.4. (сума від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років зазначено 0 грн.

Відповідно до пункту 46.2. статті 46 Податкового кодексу України, платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації з урахуванням вимог статті 137 цього Кодексу.

Фінансова звітність, що складається та подається відповідно до цього пункту платниками податку на прибуток та неприбутковими підприємствами, установами та організаціями, є додатком до податкової декларації з податку на прибуток (звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації) та її невід'ємною частиною.

Порядок подання фінансової звітності визначений Постановою Кабінету міністрів України від 28.02.2000 р. № 419, зі змінами та доповненнями.

Пунктом 1 Порядку № 419 передбачено, що дія Порядку поширюється на всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми господарювання і форми власності, а також на представництва іноземних суб'єктів господарської діяльності, які зобов'язані вести бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно із законодавством.

Згідно пункту 5 Порядку № 419, квартальна фінансова звітність (крім зведеної та консолідованої) подається підприємствами органам, зазначеним у пункті 2, не пізніше 25 числа місяця, що настає за звітним кварталом, а річна - не пізніше 28 лютого наступного за звітним року.

Квартальна або річна фінансова звітність подається підприємствами органові державної податкової служби у строки, передбачені для подання декларації з податку на прибуток підприємств.

На виконання умов Порядку № 419 у визначені строки ТОВ «БІЗНЕС РЕНТАЛС» було ще 25.10.2017 р. подано до органів податкової служби фінансову звітність за формою 1-м та 2-м (Баланс станом на 30.09.2017 р. та звіт про фінансові результати за 09 місяців 2017р.), зареєстровану за № НОМЕР_3 (квитанція № 2).

Надалі, у зв'язку із поданням уточнюючої податкової декларації з податку на прибуток за 3 квартали 2017 р., ТОВ «БІЗНЕС РЕНТАЛС» в електронному вигляді 14.11.2017 р. (що підтверджується квитанцією №1) було подано уточнюючу фінансову звітність за формою 1-м та 2-м (Баланс станом на 30.09.2017 р. та звіт про фінансові результати за 09 місяців 2017 р.), яку згідно квитанції № 2, зареєстровану за № НОМЕР_4 15.11.2017 р.

Підприємством 14.11.2017 р. таку саму уточнюючу фінансову звітність за формою 1- м та 2-м (Баланс станом на 30.09.2017 р. та звіт про фінансові результати за 09 місяців 2017р.) подано у роздрукованому вигляді за підписом керівника підприємства та засвідченням печатки подано до ДПІ у Приморському районі м. Одесі ГУ ДФС в Одеській області через канцелярію, що підтверджується листом від 14.11.2017 р.

14.11.2017 р. листом № 11768/10/15-32-12-12-09 Головне управління ДФС в Одеській області повідомлено ТОВ «БІЗНЕС РЕНТАЛС», що уточнюючу податкову декларацію подано з порушенням вимог п. 46.2. ст. 46, ст. 137 ПК України, та повідомлено про невизнання вищезазначеної звітності як податкової декларації.

Крім того, 14.11.2017 р. Головне управління ДФС в Одеській області складено Акт про результати камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток без урахування наданої ТОВ «БІЗНЕС РЕНТАЛС» уточненої податкової та фінансової звітності, що мало наслідком прийняття у відношенні ТОВ «БІЗНЕС РЕНТАЛС» податкових повідомлень - рішень від 04.12.2017 р. № НОМЕР_5 та № НОМЕР_6.

Рішенням від 04.12.2017 р. № НОМЕР_5 підприємству зменшено суму від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток у сумі 5 428 324 грн.

Згідно підпункту 134.1.1.1. пункту 134.1. статті 134 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування податку на прибуток підприємств є: - прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом зменшення суми доходів звітного періоду, визначених згідно зі статтями 135 - 137 ПКУ, на собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг та суму інших витрат звітного податкового періоду, визначених згідно зі статтями 138 -143 ПКУ, з урахуванням правил, встановлених статтею 152 ПКУ.

Якщо відповідно до цього розділу передбачено здійснення коригування шляхом збільшення «фінансового результату до оподаткування, то в цьому разі відбувається:

- зменшення від'ємного значення фінансового результату до оподаткування (збитку);

- збільшення позитивного значення фінансового результату до оподаткування (прибутку). Якщо відповідно до цього розділу передбачено здійснення коригування шляхом зменшення фінансового результату до оподаткування, то в цьому разі відбувається:

- збільшення від'ємного значення фінансового результату до оподаткування (збитку);

- зменшення позитивного значення фінансового результату до оподаткування (прибутку). Таким чином розрахована та задекларована сума від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток (рядок 3.2.4. додатку РІ до рядку 03 РІ податкової декларації з податку на прибуток підприємств) має безпосередній вплив на визначення об'єкту оподаткування податком на прибуток (рядок 04 податкової декларації з податку на прибуток підприємств). Зменшення суми від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток має наслідком 2 збільшення позитивного значення фінансового результату до оподаткування.

У зв'язку із чим, зменшення за ініціативою податкового органу у відношенні ТОВ «БІЗНЕС РЕНТАЛС» суми від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток на 5 428 324 грн. (згідно із податковим повідомленням - рішенням від 04.12.2017 р. № НОМЕР_5) мало наслідком збільшення за податкових зобов'язань ТОВ «БІЗНЕС РЕНТАЛС» з податку на прибуток приватних підприємств на суму 822 734 гривень та застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 411 367 гривень (згідно із податковим повідомленням - рішенням від 04.12.2017 р. № НОМЕР_6).

До того ж, на момент прийняття Головним управлінням ДФС в Одеській області податкових повідомлень - рішень від 04.12.2017 р. № НОМЕР_5 та № НОМЕР_6, ТОВ «БІЗНЕС РЕНТАЛС» (ще 13.11.2017 р.) самостійно виявило помилки у податковій звітності, корегувало податкові зобов'язання з податку на прибуток шляхом подання до ДПІ у Приморському районі м. Одеси уточненої податкової та фінансової звітності.

Короткий зміст рішення суду першої інстанції.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 28 лютого 2018 року визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення - рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області від 04.12.2017 р. №0113591212.

Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення - рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області від 04.12.2017 р. №0113601212.

Стягнуто з Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області на користь товариства з обмеженою відповідальністю “БІЗНЕС РЕНТАЛС” суму судового збору за подання адміністративного позову за:

- платіжне доручення № 3702 від 18.12.2017 р. у сумі 18 520, 00 грн. (вісімнадцять тисяч п'ятсот двадцять гривень 00 коп.).

- платіжне доручення № 3701 від 18.12.2017 р. у сумі 1 600, 00 грн. (одна тисяча шістсот гривень 00 коп.).

Короткий зміст вимог апеляційної скарги.

Не погоджуючись з даним рішенням суду податковий орган подав апеляційну скаргу.

В апеляційній скарзі зазначено, що рішення судом першої інстанції ухвалене з порушенням норм матеріального та процесуального права, неповним з'ясуванням обставин, що мають значення для справи, у зв'язку з чим просить його скасувати та ухвалити нове рішення, яким у задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Розглянувши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для її задоволення.

Обставини справи.

Суд першої інстанції встановив, що фахівцями Головного управління ДФС в Одеській області проведено документальну позапланову виїзну перевірку за період з 22.11.2015 по 31.12.2016 р.

За наслідками перевірки складено акт від 29.05.2017 № 000170/15-32-14-15/40132857.

Перевіркою встановлено порушення:

- підпункту 134.1.1 пункту 134.1 статті 134 Податкового кодексу України, що призвело до заниження суми нарахованого податку на прибуток на суму 822 734 грн., визначеного відповідно до пункту 54.1 статті 54, 57.1 статті 57 глави 4 розділу II Податкового Кодексу України та вимог Наказу Міністерства фінансів України від 20.10.2015р. № 897 «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств», зі змінами.

В Акті перевірки зазначене заниження суми податку на прибуток мало місце внаслідок безпідставного завищення підприємством суми збитків у розмірі 857 579 грн., у зв'язку із перенесенням у дод. РІ ряд. 3.2.4. суми від'ємного значення об'єкту оподаткування минулих податкових (звітних) років «- 5 428 324 грн.», що у свою чергу суперечить висновкам минулої документальної перевірки підприємства за період 22.11.2015р. - 31.12.2016 року, за результатами якої податковим органом було прийнято податкове повідомлення рішення № НОМЕР_1 від 12.06.2017 р., яким ТОВ «БІЗНЕС РЕНТАЛС» зменшено збитки за 2016 рік у сумі 5 428 324 грн.

ТОВ «БІЗНЕС РЕНТАЛС» не погодилося із висновками, викладеними у Акті камеральної перевірки від 14.11.2017р. за №12815/15-32-12-12/40132857, у зв'язку із чим підприємством у встановлений Податковим кодексом України строк було подано до Головного управління ДФС в Одеській області заперечення на Акт (вих. № 203 від 24.11.2017 р., вх. № 9360/10/15-32 від 24.11.2017р.).

За наслідком розгляду заперечень ТОВ «БІЗНЕС РЕНТАЛС» на Акт камеральної перевірки, Головним управлінням ДФС в Одеській області було надіслано в адресу ТОВ «БІЗНЕС РЕНТАЛС» (лист - відповідь вих. №12558/10/15-32-12-12-09 від 30.11.2017 р.), якою висновки Акту камеральної перевірки залишено без змін, а заперечення ТОВ «БІЗНЕС РЕНТАЛС» - без задоволення.

За наслідками встановлених порушень винесені податкові повідомлення - рішення:

- від 04.12.2017 р. № НОМЕР_5, яким підприємству зменшено суму від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток у сумі 5 428 324 (п'ять мільйонів чотириста двадцять вісім тисяч триста двадцять чотири грн. 00 коп.) гривень;

- від 04.12.2017 р. № НОМЕР_6, яким підприємству збільшено суму грошового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств на суму 822 734 (вісімсот двадцять дві тисячі сімсот тридцять чотири грн. 00 коп.) гривень та застосовано штрафні (фінансові) санкції на суму 411 367 (чотириста одинадцять тисяч триста шістдесят сім грн. 00 коп.) гривень, що разом складає 1 234 101 (один мільйон двісті тридцять чотири тисячі сто одна грн. 00 коп.) гривень.

Вказані обставини сторонами не заперечуються, а отже є встановленими.

Висновок суду першої інстанції.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з наступних мотивів, з якими погоджується суд апеляційної інстанції.

Джерела права й акти їх застосування та оцінка суду.

Головне управління ДФС в Одеській області, відповідно до функцій контролюючих органів, визначених підпунктом 191.1.1. пункту 191.1 статті 191 Податкового кодексу України “здійснює адміністрування податків, зборів, платежів, у тому числі проводить відповідно до законодавства перевірки та звірки платників податків”; пп.19-11.2. “контролює... своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів”; пп.191.1.8. “забезпечує достовірність та повноту обліку платників податків... об'єктів оподаткування та об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням”; пп.191.1.35. “вживає заходів до виявлення, аналізу та перевірки фінансових операцій, які можуть бути пов'язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму, щодо відповідності законодавству”; пп. 19-1.1.40 “здійснює збір податкової інформації”.

Відповідно до пункту 61.1 статті 61 Податкового кодексу України, податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотриманню законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Згідно статті 62 Податкового кодексу України, податковий контроль здійснюється шляхом: ведення обліку платників податків (підпункт 62.1.1 пункту 62.1); інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючих органів (підпункт 62.1.2 пункту 62.1); перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин (підпункт 62.1.3 пункту 62.1).

Для інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючого органу використовується інформація, що надійшла: від платників податків та податкових агентів; від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та Національного банку України; від банків, інших фінансових установ - інформація про наявність та рух коштів на рахунках платника податків; від органів влади інших держав, міжнародних організацій або нерезидентів; за результатами податкового контролю; для інформаційно-аналітичної „ забезпечення діяльності також використовується інша інформація, оприлюднена як така, що підлягає оприлюдненню відповідно до законодавства та/або добровільно чи за запитом надана контролюючому органу в установленому законом порядку (стаття 72 ПК України).

За змістом пункту 46.1 статті 46 ПК України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Митні декларації прирівнюються до податкових декларацій для цілей нарахування та/або сплати податкових зобов'язань.

Додатки до податкової декларації є її невід'ємною частиною.

На підставі пункту 46.2 ПК України платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність (крім малих підприємств) у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.

Платники податку на прибуток, малі підприємства, віднесені до таких відповідно до Господарського кодексу України, подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.

У складі фінансової звітності платник податків має право зазначати тимчасові та постійні податкові різниці за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику.

Згідно пункту 54.1 статті 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

На підставі пункту 57.1 статті ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Податковий агент зобов'язаний сплатити суму податкового зобов'язання (суму нарахованого (утриманого) податку), самостійно визначеного ним з доходу, що виплачується на користь платника податку - фізичної особи та за рахунок такої виплати, у строки, передбачені цим Кодексом.

Суму податкового зобов'язання, визначену у митній декларації, платник податків зобов'язаний сплатити до/або на день подання митної декларації.

Згідно пункту 134.1.1 статті 134 ПК України прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього Кодексу.

Якщо відповідно до цього розділу передбачено здійснення коригування шляхом збільшення фінансового результату до оподаткування, то в цьому разі відбувається:

зменшення від'ємного значення фінансового результату до оподаткування (збитку);

збільшення позитивного значення фінансового результату до оподаткування (прибутку).

Якщо відповідно до цього розділу передбачено здійснення коригування шляхом зменшення фінансового результату до оподаткування, то в цьому разі відбувається:

збільшення від'ємного значення фінансового результату до оподаткування (збитку);

зменшення позитивного значення фінансового результату до оподаткування (прибутку).

Для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, об'єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу. Платник податку, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, має право прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу, не більше одного разу протягом безперервної сукупності років в кожному з яких виконується цей критерій щодо розміру доходу. Про прийняте рішення платник податку зазначає у податковій звітності з цього податку, що подається за перший рік в такій безперервній сукупності років. В подальші роки такої сукупності коригування фінансового результату також не застосовуються (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років).

Якщо у платника, який прийняв рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу, в будь-якому наступному році річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період перевищує двадцять мільйонів гривень, такий платник визначає об'єкт оподаткування починаючи з такого року шляхом коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці, визначені відповідно до положень цього розділу.

Для цілей цього підпункту до річного доходу від будь-якої діяльності, визначеного за правилами бухгалтерського обліку, включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.

За змістом пункту 46.2. статті 46 Податкового кодексу України, платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації з урахуванням вимог статті 137 цього Кодексу.

Фінансова звітність, що складається та подається відповідно до цього пункту платниками податку на прибуток та неприбутковими підприємствами, установами та організаціями, є додатком до податкової декларації з податку на прибуток (звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації) та її невід'ємною частиною.

Порядок подання фінансової звітності визначений Постановою Кабінету міністрів України від 28.02.2000 р. № 419, зі змінами та доповненнями.

Пунктом 1 Порядку № 419 передбачено, що дія Порядку поширюється на всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми господарювання і форми власності, а також на представництва іноземних суб'єктів господарської діяльності, які зобов'язані вести бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно із законодавством.

Відповідно до пункту 5 Порядку № 419, квартальна фінансова звітність (крім зведеної та консолідованої) подається підприємствами органам, зазначеним у пункті 2, не пізніше 25 числа місяця, що настає за звітним кварталом, а річна - не пізніше 28 лютого наступного за звітним року.

Квартальна або річна фінансова звітність подається підприємствами органові державної податкової служби у строки, передбачені для подання декларації з податку на прибуток підприємств.

На виконання умов Порядку № 419, у визначені строки, ТОВ «БІЗНЕС РЕНТАЛС» було ще 25.10.2017 р. подано до органів податкової служби фінансову звітність за формою 1-м та 2-м (Баланс станом на 30.09.2017 р. та звіт про фінансові результати за 09 місяців 2017р.), зареєстровану за № НОМЕР_3 (квитанція № 2).

У зв'язку із поданням уточнюючої податкової декларації з податку на прибуток за 3 квартали 2017 р., ТОВ «БІЗНЕС РЕНТАЛС» в електронному вигляді 14.11.2017 р. (що підтверджується квитанцією №1) було подано уточнюючу фінансову звітність за формою 1-м та 2-м (Баланс станом на 30.09.2017 р. та звіт про фінансові результати за 09 місяців 2017 р.), яку згідно квитанції № 2, зареєстровану за № НОМЕР_4 15.11.2017 р.

Також підприємством 14.11.2017 р. таку саму уточнюючу фінансову звітність за формою 1- м та 2-м (Баланс станом на 30.09.2017 р. та звіт про фінансові результати за 09 місяців 2017р.) подано у роздрукованому вигляді за підписом керівника підприємства та засвідченням печатки подано до ДПІ у Приморському районі м. Одесі ГУ ДФС в Одеській області через канцелярію, що підтверджується листом від 14.11.2017 р.

14.11.2017 р. листом № 11768/10/15-32-12-12-09 Головне управління ДФС в Одеській області повідомило ТОВ «БІЗНЕС РЕНТАЛС», що уточнюючу податкову декларацію подано з порушенням вимог пункту 46.2. статті 46, статті 137 ПК України, та було повідомлено про невизнання вищезазначеної звітності як податкової декларації.

Також 14.11.2017 р. Головне управління ДФС в Одеській області складено Акт про результати камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток без урахування наданої ТОВ «БІЗНЕС РЕНТАЛС» уточненої податкової та фінансової звітності, що мало наслідком прийняття у відношенні ТОВ «БІЗНЕС РЕНТАЛС» податкових повідомлень - рішень від 04.12.2017 р. № НОМЕР_5 та № НОМЕР_6.

Як зазначив Верховний суд у постанові 03 травня 2018 року, справа № 818/1070/17, номер судового рішення в ЄДРСРУ 73811933, відповідно до пункту 109.1 статті 109 Податкового кодексу України податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Судом також встановлено, що станом на 14.11.2017 р. в розпорядженні податкового органу була наявна фінансова звітність позивача, але при цьому саме 14.11.2017 року податковим органом проводиться камеральна перевірка, яка не враховує наявність такої звітності.

При цьому надаючи правову оцінку наведеній обставині, суд першої інстанції правильно констатував порушення відповідачем принципу «пропорційності втручання» в право на мирне володіння майном із відповідним застереженням, що таке втручання повинно бути здійснено з дотриманням «справедливого балансу» між вимогами загального інтересу суспільства та захисту основоположних свобод, а відповідач наведені вище висновку суду належним чином не спростував.

Враховує суд апеляційної інстанції також і ту обставину, що у квитанції №2 (а.с.52) податковий орган не відмовив у прийнятті позивачу уточненої податкової звітності з податку на прибуток за 3 квартали 2017 р., а лише констатував, що звіт подається із запізненням, що тягне за собою лише відповідальність, яка передбачена статтею 186-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

В ході розгляду справи позивач довів суду ті обставини, на які він посилався в обґрунтування заявлених вимог, а відповідач не надав суду належні докази на підтвердження своїх заперечень проти позову.

Надаючи оцінку правомірності дій та рішень органів владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у статті 2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, встановлюючи при цьому чи прийняті (вчинені) ним рішення (дії): на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Доводи апеляційної скарги.

Доводи податкового органу, що підприємством було безпідставно завищено збитки та занижено податок на прибуток колегія суддів відхиляє, з огляду на те, що за наявності податкового-повідомлення рішення № НОМЕР_1 від 12.06.2017 р. відповідачу слід було обґрунтувати та довести суду відсутність, у даному випадку, порушення принципу ne bis in idem за пунктом 1 статті 4 Протоколу № 7 Європейської конвенції з прав людини та основоположних свобод та статі 61 Конституції України, який передбачає заборону юридичного переслідування або судового розгляду у справі щодо другого «правопорушення», якщо вони витікають з ідентичних, або по суті одних і тих самих фактів.

Окрім того, колегія суддів враховує, що на момент прийняття податковим органом спірних податкових повідомлень-рішень ТОВ «БІЗНЕС РЕНТАЛС» самостійно виявило помилки у податковій звітності та скорегувало податкові зобов'язання з податку на прибуток шляхом подання уточненої податкової та фінансової звітності, а відповідач за наявності такої інформації проводив перевірку відповідних фактів певний час (дата проведення перевірки - 14.10.2017 року а.с.13-15; дата винесення спірних податкових повідомлень рішень 04.02.2017 року, а.с.11,12) та не надав йому належну правову оцінку.

Не спростував також і представник відповідача той факт , що поточна податкова звітність обчислюється саме на підставі уточненої податкової декларації з податку на прибуток за 3 квартали 2017 р позивача.

Інші доводи апеляційної скарги, яким була дана оцінка в мотивувальній частині постанови, ґрунтуються на суб'єктивній оцінці фактичних обставин справи та доказів. Зазначені доводи не містять посилань на конкретні обставини чи факти або на нові докази, які б давали підстави для скасування рішення суду першої інстанції.

Таким чином, на підставі встановлених в ході судового розгляду обставин, суд першої інстанції правильно дійшов висновку, що позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю «БІЗНЕС РЕНТАЛС» є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Враховуючи все вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції порушень матеріального і процесуального права при вирішенні справи не допустив, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують. За таких обставин, апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

З огляду на залишення рішення суду першої інстанції без змін відповідно до приписів статті 139 КАС України підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 308, 309, 315, 321, 322, 325, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області залишити без задоволення, а рішення Одеського окружного адміністративного суду від 28 лютого 2018 року у справі № 815/6766/17 - залишити без змін.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Дата складення у повному обсязі і підписання рішення суду - 23 серпня 2018 року.

Головуючий суддя ОСОБА_1

Судді ОСОБА_4 ОСОБА_5