Постанова від 21.08.2018 по справі 511/1797/18

Роздільнянський районний суд Одеської області

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 511/1797/18

Номер провадження: 3/511/757/18

"21" серпня 2018 р. суддя Роздільнянського районного суду Одеської області Іванова О В , розглянувши матеріали, які надійшли з відділення іпс «Степанівка» впс "Роздільна" Білгород-Дністровського прикордонного загону Південного регіонального управління ДПС України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, не працюючої, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 - Кудрявська 43б/14

за ст. 204-1 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 08.08.2018 року о 21 год. 00 хв., в міжнародному пункті пропуску через державний кордон України «Кучурган- Первомайськ», що знаходиться на території Кучурганської селищної ради Роздільнянського району Одеської області на ділянці відповідальності відділу прикордонної служби «Кучурган» громадянка України ОСОБА_1, намагалась незаконно перетнути ДК з ОСОБА_2 в Україну без відповідних документів, що не дають право на перетин ДКУ, а саме: на паспортний контроль пред'явила паспорт громадянки ОСОБА_3 ОСОБА_2 серії АА№ 1365825 виданий 21.08.2017-21.08.2024 року, м Кишинів, тим самим порушила вимоги ст. З Закону України «Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України», чим вчинила правопорушення передбачене ч. 1 ст. 204-1 КУпАП.

ОСОБА_1 в судове засідання не з"явилась, про час та місце слухання справи була повідомлена належним чином, про що свідчить відповідна заява наявна в матеріалах справи.

Суд вважає за можливе провести розгляд справи без участі правопорушника, так як відповідно до ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» , ч.1ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, право особи на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку кореспондується з обов'язком добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження (п.35 рішення від 07.07.1989р. Європейського суду з прав людини у справі «Юніон Еліментарія Сандерс проти Іспанії» (Alimentaria Sanders S.A. v. Spain).

Обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч.1 ст.6 даної Конвенції (§ 66 - 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005р. у справі «Смірнова проти України»).

Однак вина ОСОБА_1 у вчинені даного правопорушення підтверджується:

- протоколом про адміністративне правопорушення серії ПдРУ №603489 від 08.08.2018 року, згідно якого ОСОБА_1 08.08.2018 року о 21 год. 00 хв., в міжнародному пункті пропуску через державний кордон України «Кучурган- Первомайськ», що знаходиться на території Кучурганської селищної ради Роздільнянського району Одеської області на ділянці відповідальності відділу прикордонної служби «Кучурган» громадянка України ОСОБА_1, намагалась незаконно перетнути ДК з ОСОБА_2 в Україну без відповідних документів, що не дають право на перетин ДКУ, а саме: на паспортний контроль пред'явила паспорт громадянки ОСОБА_3 ОСОБА_2 серії АА№ 1365825 виданий 21.08.2017-21.08.2024 року, м Кишинів, тим самим порушила вимоги ст. З Закону України «Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України», чим вчинила правопорушення передбачене ч. 1 ст. 204-1 КУпАП.;

- рапортом інспектора прикордонної служби від 08.08.2018 року, згідно якого, була виявлена ОСОБА_1, яка о 21 год. 00 хв., в міжнародному пункті пропуску через державний кордон України «Кучурган- Первомайськ», що знаходиться на території Кучурганської селищної ради Роздільнянського району Одеської області на ділянці відповідальності відділу прикордонної служби «Кучурган» намагалась незаконно перетнути ДК з ОСОБА_2 в Україну без відповідних документів, що не дають право на перетин ДКУ, а саме: на паспортний контроль пред'явила паспорт громадянки ОСОБА_3 ОСОБА_2 серії АА№ 1365825 виданий 21.08.2017-21.08.2024 року, м Кишинів;

- письмовими поясненнями ОСОБА_1, в яких вона підтвердила обставини викладені в протоколі, але стверджувала, що її батько громадянин ОСОБА_2 і вона прийняла громадянство ОСОБА_2 по крові;

- копією свідоцтва про народження ОСОБА_1, з якого вбачається, що її батько ОСОБА_4 - громадянин ОСОБА_2;

- свідоцтво про народження дитини, ОСОБА_5, 17.11.2015 року, в графі мати зазначена ОСОБА_1;

- протоколом про адміністративне затримання, від 08.08.2018 року, яким ОСОБА_1 була затримана до 3-х годин, для складання протоколу про адміністративне правопорушення відносно неї;

- протоколом особистого огляду, огляду речей та вилучення речей і документів, відповідно до якого під час огляду виявлено та вилучено для тимчасового зберігання ЗПРМ серії НН № 1365825 від 21.08.2017 року по 21.08.2024 рік м. Кишинів.

Згідно ст.12 Закону України «Про державний кордон України» пропуск осіб, які перетинають державний кордон України, здійснюється органами Державної прикордонної служби України за дійсними документами на право в'їзду на територію України або виїзду з України.

Документами, що дають право громадянину України на виїзд з України і в'їзд в Україну згідно ст.2 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадянами України» є: 1) паспорт громадянина України для виїзду за кордон; 2) дипломатичний паспорт; 3) службовий паспорт; 4) посвідчення особи моряка; 5) посвідчення члена екіпажу; 6) посвідчення особи на повернення в Україну (дає право на в'їзд в Україну).

У п.4 Рішення Конституційного Суду України від 22.12.2010, №23-рп/2010 роз'яснено, що конституційний принцип правової держави передбачає встановлення правопорядку, який повинен гарантувати кожному утвердження і забезпечення прав і свобод людини (ст.с.1, 3, ч.2 ст.19 Основного Закону України). Конституція України визначає основні права і свободи людини і громадянина та гарантії їх дотримання і захисту. Відповідно до п.4.1 вказаного Рішення вказано, що процедура притягнення до адміністративної відповідальності ґрунтується на конституційних принципах та правових презумпція, які зумовлені визнанням і дією принципу верховенства права в Україні.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.2 Закону України «Про громадянство» в Україні діє принцип єдиного громадянства згідно якого, якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України.

Виходячи з вищевказаних норм, з огляду на принцип єдиного громадянства (п.1 ч.1 ст.2 Закону України «Про громадянство») ОСОБА_1 будучи громадянкою України, вступивши у правові відносини з Україною, а саме при в'їзді на територію України з ОСОБА_2 у пункті пропуску на паспортний контроль повинна була пред'явити один з документів, який передбачений ст.2 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадянами України», який відповідно дає право громадянину України на в'їзд в Україну.

Проте, при спробі перетину кордону ОСОБА_1 не пред'явила відповідний документ, який надає право на перетин державного кордону України, громадянам України.

Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204-1 КУпАП, полягає у перетинанні або спробі перетинання державного кордону України будь-яким способом, поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України, без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади, а суб'єктивна сторона даного правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі умислу.

З огляду на викладені обставини, в судовому засіданні достовірно встановлено, що громадянка України ОСОБА_1 здійснила спробу перетину державного кордону України без відповідних документів, які надають право на перетин кордону громадянами України, які передбачені ст.2 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадянами України».

Таким чином, в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.204-1 КУпАП, яким передбачено адміністративну відповідальність за спробу перетину державного кордону України без відповідних документів.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, суд вважає за необхідне, накласти на правопорушника стягнення у виді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ст. 204-1 ч.1 КУпАП.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Судовий збір по справі згідно з Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року становить 352,40грн, який слід стягнути з ОСОБА_1 на користь держави.

На підставі викладеного, керуючись ст. 283,284 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення за ст. 204-1 ч.1 КУпАП та накласти на неї стягнення у виді штрафу в розмірі 3400 (три тисячі чотириста) грн.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, не працюючої, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 - Кудрявська 43б/14, судовий збір у розмірі 352,40грн. на користь держави.

Стягувач: Державна судова адміністрація України (вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601)

Реквізити для зарахування до державного бюджету:

отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106,

код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783,

банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)

код банку отримувача: 899998,

рахунок отримувача: 31211256026001,

код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Одеської області шляхом подачі апеляційної скарги через Роздільнянський районний суд Одеської області протягом 10 днів з дня її постановлення.

Суддя: О. В. Іванова