Справа № 815/2624/18
13 серпня 2018 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Стефанова С.О.,
за участю секретаря судового засідання - Гунька О.В.,
представника позивача - ОСОБА_1 (за довіреністю),
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Державної екологічної інспекції в Одеській області до державного підприємства «Дослідне господарство «Покровське» Селекційно-генетичного інституту - Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення» про застосування заходів реагування,-
Позивач звернувся до суду із вказаним адміністративним позовом до державного підприємства «Дослідне господарство «Покровське» Селекційно-генетичного інституту - Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення», в якому просив суд застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до державного підприємства «Дослідне господарство «Покровське» Селекційно-генетичного інституту - Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення» шляхом тимчасового призупинення господарської діяльності, до отримання спеціального дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що співробітниками Державної екологічної інспекції в Одеській області на підставі річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Державної екологічної інспекції України на 2018 рік, затвердженого наказом Державної екологічної інспекції України від 30.11.2017 року № 710, відповідно до ст.ст. 5, 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності ст.20-2 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Положення про Державну екологічну інспекцію в Одеській області, затвердженого наказом державної екологічної інспекції України від 28.09.2017 року №652, згідно наказу Державної екологічної інспекції в Одеській області від 25.04.2018 року №290 та направлення від 25.04.2018 року №198пр у період з 08.05.2018 року по 22.05.2018 року, проведено планову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства державним підприємством «Дослідне господарство «Покровське» Селекційно-генетичного інституту - Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення». Державною екологічною інспекцією в Одеській області за результатами перевірки складено акт, в якому зафіксовано, що господарська діяльність державного підприємства «Дослідне господарство «Покровське» Селекційно-генетичного інституту - Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення» здійснюється без спеціального дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, що є порушенням порядку провадження господарської діяльності, застосування заходів реагування у сфері державного нагляду контролю є необхідним оперативним та превентивним способом впливу на порушника з метою усунення існування загрози забруднення навколишнього природного середовища.
Ухвалою судді від 11 червня 2018 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, вирішено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Перше судове засідання призначено на 26 червня 2018 року на 09:30 годину.
22 червня 2018 року представником відповідача через канцелярію суду (вхід. № 17900/18) подано відзив на адміністративний позов, згідно якого представник відповідача просить в задоволенні позову відмовити, посилаючись в цілому на те, що розпорядженням Кабінету Міністрів України № 169-р від 10.03.2017 року було скасовано деякі накази міністерства та інших центральних органів виконавчої влади, зокрема, наказ Міністерства охорони навколишнього середовища України за № 464 від 10.09.2008 року. Крім того, розпорядженням Кабінету Міністрів України за № 166-р від 10.03.2017 року було скасовано, зокрема, наказ Міністерства екології та природних ресурсів України за № 483 від 02.10.2012 року. У відповідності до п. 9 Прикінцевих положень Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік», було внесено зміни до Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Як зазначає представник відповідача, скасування зазначених нормативно-правових актів призвело до неможливості проведення перевірок, на висновки якої посилається позивач, а тому її висновки, на думку сторони відповідача, не можуть бути прийняті до уваги.
26 червня 2018 року представником позивача через канцелярію суду (вхід. № 18172/18) подано відповідь на відзив.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив позов задовольнити, посилаючись на обставини викладені у позові.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності.
Вислухавши пояснення осіб, які брали участь у розгляді справи, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість адміністративного позову та наявність підстав для його задоволення, виходячи з наступного.
Завдання контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища, відповідно до ст.34 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», полягають у забезпеченні додержання вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища всіма державними органами, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності і підпорядкування, а також громадянами.
Згідно з ч. 1 ст.34 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» державний контроль у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.
Компетенцією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, у сфері охорони навколишнього природного середовища визначено у ст.20-2 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»
За змістом частини першої цієї статті до цього, з-поміж іншого належить організація і здійснення у межах компетенції державного нагляду (контролю) за додержанням підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності та господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами-нерезидентами вимог законодавства зокрема про екологічну та радіаційну безпеку; про охорону та раціональне використання вод та відтворення водних ресурсів; про охорону атмосферного повітря; про поводження з відходами; щодо наявності дозволів, лімітів та квот на спеціальне використання природних ресурсів, дотримання їх умов.
Із наведеного нормативного регулювання видно, що контроль за охороною навколишнього природного середовища та використання природних ресурсів покладено на Держекоінспекцію та її територіальні органи. З цією метою вони в межах своїх повноважень та у визначеному законодавством порядку проводять перевірки, з-поміж іншого, суб'єктів господарювання на предмет дотримання вимог природоохоронного законодавства.
Згідно Положення про Державну екологічну інспекцію України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2017 року №275, Держекоінспекція України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра екології та природних ресурсів України.
Відповідно до Положення Держекоінспекція у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами та дорученнями Президента України, актами Кабінету Міністрів України, дорученнями Прем'єр-міністра України, наказами Міністерства екології та природних ресурсів України, дорученнями Міністра екології та природних ресурсів, його першого заступника та заступника-керівника апарату, наказами Держекоінспекції України, дорученнями Голови Держекоінспекції України, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, іншими актами законодавства України.
Державна екологічна інспекція в Одеській області (далі - Держекоінспекція) діє на підставі Положення, затвердженого наказом Державної екологічної інспекції України від 28 вересня 2017 року №652 (далі - Положення), згідно якого Держекоінспекція є територіальним органом Державної екологічної інспекції України, який діє у складі та їй підпорядковується.
Пунктом 2 Положення встановлено, що Держекоінспекція здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами - нерезидентами вимог, в тому числі, законодавства про поводження з відходами, охорону атмосферного повітря.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Згідно Положення Держекоінспекція має право, зокрема, звертатися до суду із позовом щодо обмеження чи зупинення діяльності підприємств і об'єктів незалежно від їх підпорядкування та форми власності, якщо їх експлуатація здійснюється з порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, вимог дозволів на використання природних ресурсів, з перевищенням нормативів гранично допустимих викидів впливу фізичних та біологічних факторів і лімітів скидів забруднюючих речовин.
Судом встановлено, що у період з 08.05.2018 року по 22.05.2018 року співробітниками Державної екологічної інспекції в Одеській області на підставі річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Державної екологічної інспекції України на 2018 рік, затвердженого наказом Державної екологічної інспекції України від 30.11.2017 року № 710, відповідно вимог до ст.ст. 5, 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, ст.20-2 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Положення про Державну екологічну інспекцію в Одеській області, затвердженого наказом державної екологічної інспекції України від 28.09.2017 року №652, згідно наказу Державної екологічної інспекції в Одеській області від 25.04.2018 року №290 та направлення від 25.04.2018 року №198пр проведено планову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства державним підприємством «Дослідне господарство «Покровське» Селекційно-генетичного інституту - Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення».
За результатом проведеної перевірки складено акт № 42/10, примірник якого отримано директором державного підприємства «Дослідне господарство «Покровське» Селекційно-генетичного інституту - Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення» ОСОБА_2 та підписано без заперечень.
Як вбачається з акту, під час проведення перевірки позивачем були виявлені наступні порушення: відсутній дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, що є порушенням абзацу 2 частини першої статті 10, частини п'ятої статті 11 Закону України №2707-ХІІ; відсутня інвентаризація та паспортизація відходів , що є порушенням пункту «в» частини першої статті 17 Закону України № 187/98; відсутня документація по первинному поточному обліку кількості, типу і складу відходів, що утворюються та видаляються, що є порушенням пункту «г» частини першої ст. 17 Закону України №187, підпункту 1.4 пункту 1 Інструкції, затвердженої наказом Мінприроди №342; відсутні фактично встановленні (облаштовані) та паспортизовані місця видалення відходів, що є порушенням п. 3, ст. 17, частина друга ст. 28, частина 2 ст. 33 Закону України №187, пункту 5, 19 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1216, пункту 9 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №2034; декларація про відходи за 2016-2017 роки не надана, що є порушенням постанови Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 року №118 «Про затвердження Порядку подання декларацій про відходи та її форми, абзац 2 ст. 17 ЗУ «Про відходи»; у складських приміщеннях здійснюється змішування відходів, що є порушенням п. ж ст. 17 Закону України «Про відходи»; не проведена робота по укладанню договорів на передачу відходів, що є порушенням ч. 2 ст. 35-1 Закону України «Про відходи»; не проводиться робота про передачу використаної тари з під ХЗЗР, що є порушенням п. Б, п. Є ст. 17 Закону України «Про відходи» (а.с. 15-26).
Як встановлено судом, що не спростовано відповідачем, державне підприємство «Дослідне господарство «Покровське» Селекційно-генетичного інституту - Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення» (надалі по тексту - ДП «ДГ «Покровське») здійснює виробництво насіння сільськогосподарських культур вищих репродукцій, апробації наукових розробок та діє на підставі Статуту (в новій редакції), затвердженого Президентом Національної академії аграрних наук України академії НААН від 13.03.2018 року.
Основними видами діяльності підприємства за КВЕД-2010 є: 72.19 Дослідження й експериментальні розробки у сфері інших природничих і технічних наук; 01.11 Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур; 46.21 Оптова торгівля зерном, насінням і кормами для тварин; 01.41 Розведення великої рогатої худоби.
Дії ДП «ДГ «Покровське» не входить до переліку видів діяльності та об'єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку для навколишнього природного середовища відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №808 від 28.08.2013 року, відповідно не потребує обов'язкового проведення державної екологічної експертизи (ст. ст. 13, 14 Закону України №45/95-ВР від 09.02.1995р.).
Так як зазначено у акті перевірки та не спростовано відповідачем, ДП «ДГ «Покровське» розташоване на території Маринівської сільської ради Біляївського району Одеської області та використовує землі загальною площею 3166,53 га., згідно Державного акту на право постійного користування землею серії І-ОД № 002980 від 27.07.2002 року. Землю надано у постійне користування для проведення наукових досліджень та апробації наукових розробок, виробництва насіння сільськогосподарських культур вищих репродукцій. Факту використання земель не за цільовим призначенням не встановлено.
Як встановлено під час перевірки, при проведені обстеження об'єктів та споруд господарства встановлено виробничі майданчики: тракторна бригада в с. Маринівка: майстерня (токарний, свердлильний, станки, електрозварювальний пост), склад ПММ з заправочною однорукавною колонкою для заправки дизельним паливом, приміщення для зберігання техніки та інвентаря; критий зернотік № 2 в с. Маринівка: лінія очистки зерна, ваговий комплекс, зернопогрузчики; автопарк в с. Еметівка: склад ПММ (заправочна однорукавна колонка для заправки дизельним паливом та заправочна однорукавна колонка для заправки бензином); майстерня (компресор, токарний, свердлильний станки, електрозварювальний пост); критий зернотік № 1 в с. Еметівка; лінія очистки зерна, ваговий комплекс, зернопогрузчики, протруйники насіння, складські приміщення; кормоцех МТФ: дробилка зерна.
Як вбачається з акту, під час перевірки встановлено, що введення в дію та експлуатація даних об'єктів повинна проводитись відповідно до вимог ст. 10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», а саме за наявності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. На час перевірки, в ДП «ДГ «Покровське» був відсутній дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, що є порушенням ст. 10, 11, 13 Закону України «Про охорону атмосферного повітря». На підприємстві не проведена інвентаризація джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря та не розроблено документи, які обґрунтовують обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферу стаціонарними джерелами.
Зазначені обставини відповідачем у відзиві на позов жодним чином не спростовано.
Факт відсутності у відповідача вищезазначеного дозволу не спростовано представником відповідача у відзиві та не надано відповідних доказів.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» забруднення атмосферного повітря - змінення складу і властивостей атмосферного повітря в результаті надходження або утворення в ньому фізичних, біологічних факторів і(або) хімічних сполук, що можуть несприятливо впливати на здоров'я людини та стан навколишнього природного середовища.
Забруднююча речовина - речовина хімічного або біологічного походження, що присутня або надходить в атмосферне повітря і може прямо або опосередковано справляти негативний вплив на здоров'я людини та стан навколишнього природного середовища.
Викид-надходження в атмосферне повітря забруднюючих речовин або суміші таких речовин.
Джерело викиду - об'єкт (підприємство, цех, агрегат, установка, транспортний засіб тощо), з якого надходить в атмосферне повітря забруднююча речовина або суміш таких речовин.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» у галузі охорони атмосферного повітря встановлюються зокрема нормативи гранично допустимих викидів забруднюючих речовин стаціонарних джерел; нормативи гранично допустимого впливу фізичних та біологічних факторів стаціонарних джерел; нормативи вмісту забруднюючих речовин у відпрацьованих газах та впливу фізичних факторів пересувних джерел: технологічні нормативи допустимого викиду забруднюючих речовин.
Згідно вимог ст.7 вказаного Закону нормативи гранично допустимих викидів забруднюючих речовин та їх сукупності, які містяться у складі пилогазоповітряних сумішей, що відводяться від окремих типів обладнання, споруд і надходять в атмосферне повітря від стаціонарних джерел, встановлюються з метою забезпечення дотримання нормативів екологічної безпеки атмосферного повітря з урахуванням економічної доцільності, рівня технологічних процесів.
Відповідно до вимог ст.11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу, виданого суб'єкту господарювання, об'єкт якого належить до другої або третьої групи, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.
Також ст. 14 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» встановлено, що викиди забруднюючих речовин, для яких не встановлено відповідних нормативів екологічної безпеки, допускаються у виняткових випадках лише з дозволу, виданного суб'єкту господарювання, об'єкт якого належить до першої групи, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, а до другої або третьої групи, - обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політку у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.
Статтею 12 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» передбачено, господарська чи інші види діяльності, пов'язані з порушенням умов і вимог до викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря і рівнів впливу фізичних та біологічних факторів на його стан, передбачених дозволами, може бути обмежена, тимчасово заборонена ( зупинена) або припинена відповідно до законодавства.
Суд зазначає, що будь-яких скарг під час проведення планового заходу, чи заперечень на акт № 42/10, примірник якого отримано директором державного підприємства «Дослідне господарство «Покровське» Селекційно-генетичного інституту - Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення» ОСОБА_2 не надходило, що не спростовувалось представником відповідача у відзиві.
Судом встановлено, що відносно винної посадової особи - директора державного підприємства «Дослідне господарство «Покровське» Селекційно-генетичного інституту - Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення» ОСОБА_2 за виявлене порушення, а саме: провадження господарської діяльності підприємства без одержання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, було складено протокол №000500 від 25.05.2018 року про адміністративне правопорушення відповідно до ч. 1 ст. 164 КУпАП. Протокол у справі про адміністративне правопорушення ОСОБА_2 не оскаржувався.
Також представник позивача повідомив суду про те, що ані на час судового розгляду справи, ані після закінчення перевірки, відповідач не звертався до позивача ані з проханням щодо проведення перевірки з питань усунення порушень, зафіксованих в акті № 42/10, ані з повідомленням про отримання спеціального дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, ані з будь-яких інших питань за предметом проведення перевірки.
Відповідно до преамбули Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», цей Закон визначає правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю).
Частиною 5 статті 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» встановлено, що повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування. Вжиття інших заходів реагування, передбачених законом, допускається за вмотивованим письмовим рішенням керівника органу державного нагляду (контролю) чи його заступника, а у випадках, передбачених законом, - із наступним підтвердженням обґрунтованості вжиття таких заходів адміністративним судом.
Частиною 7 статті 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» визначає, що на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу, а у випадках, передбачених законом, також звертається у порядку та строки, встановлені законом, до адміністративного суду з позовом щодо підтвердження обґрунтованості вжиття до суб'єкта господарювання заходів реагування, передбачених відповідним розпорядчим документом.
Частина 10 зазначеної статті також передбачає, що у разі якщо обґрунтованість заходів реагування, зазначених у розпорядчих документах щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходів державного нагляду (контролю), відповідно до закону має бути підтверджена адміністративним судом, зазначені в таких документах строки усунення виявлених порушень, застосування до суб'єкта господарювання санкцій обраховуються з дня набрання законної сили постановою адміністративного суду про підтвердження обґрунтованості вжиття заходів реагування.
Наведена норма визначає наступну процедуру реалізації контролюючим органом своїх повноважень. У випадку наявності підстав для застосування одного з таких заходів як: 1) повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), 2) реалізації продукції, 3) виконання робіт, 4) надання послуг, будь-який орган контролю без попереднього прийняття розпорядчого документа безпосередньо звертається до суду із адміністративним позовом, предметом якого є застосування одного з вищенаведених заходів.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача щодо застосування до державного підприємства «Дослідне господарство «Покровське» Селекційно-генетичного інституту - Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення» (67631, Одеська область, Біляївський район, с. Маринівка, вул. Покровська, 1, код ЄДРПОУ 21017051) заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) є законними обґрунтованими та відповідають легітимній меті, а отже підлягають задоволенню у повному обсязі.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 242-246 КАС України, суд,-
Адміністративний позов Державної екологічної інспекції в Одеській області до державного підприємства «Дослідне господарство «Покровське» Селекційно-генетичного інституту - Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення» про застосування заходів реагування - задовольнити.
Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до державного підприємства «Дослідне господарство «Покровське» Селекційно-генетичного інституту - Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення» (67631, Одеська область, Біляївський район, с. Маринівка, вул. Покровська, 1, код ЄДРПОУ 21017051), а саме: зобов'язати державне підприємство «Дослідне господарство «Покровське» Селекційно-генетичного інституту - Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення» зупинити здійснення господарської діяльності до отримання спеціального дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляд справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення суду складено та підписано суддею 20 серпня 2018 року.
Суддя С.О. Cтефанов