Ухвала від 16.08.2018 по справі 1240/2155/18

5.1.2

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

16 серпня 2018 року СєвєродонецькСправа № 1240/2155/18

Луганський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді - Кисельової Є.О.,

при секретарі - Ждановій Г.Є.,

за участю:

представника позивача - ОСОБА_1,

представника відповідача - ОСОБА_2

розглянувши у підготовчому засіданні клопотання представника позивача про об'єднання позовів в одне провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Сєвєродонецької міської ради про визнання протиправним та скасування рішення виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради від 25.06.2018 № 401 “Про перевезення пільгових категорій громадян міським електротранспортом загального користування м.Сєвєродонецька”,-

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Луганського окружного адміністративного суду знаходиться вищевказана адміністративна справа.

14 серпня 2018 року до відділу діловодства та обліку звернення громадян суду (канцелярію) представником позивача подано клопотання про об'єднання позовів в одне провадження справи № 1240/2155/18 за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Сєвєродонецької міської ради про визнання протиправним та скасування рішення виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради від 25.06.2018 № 401 “Про перевезення пільгових категорій громадян міським електротранспортом загального користування м.Сєвєродонецька” та справи № 1240/2154/18 за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Сєвєродонецької міської ради про визнання протиправним та скасування рішення виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради від 25.06.2018 № 401 “Про перевезення пільгових категорій громадян міським електротранспортом загального користування м.Сєвєродонецька”. В обґрунтування якого зазначено, що у справах №№ 1240/2154/18, 1240/2155/18 позовні вимоги заявлені різними позивачами, але до одного й того самого відповідача з вимогами скасування одного рішення, також обґрунтовані аналогічними доказами.

В судовому засіданні представник позивача підтримав клопотання про об'єднання позовів в одне провадження справ №№ 1240/2154/18, 1240/2155/18.

Представник відповідача в судовому засіданні не заперечував проти задоволення вказаного клопотання.

Порядок об'єднання і роз'єднання позовів визначений статтею 172 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Частинами першою, другою, третьою статті 172 КАС України закріплено, що в одній позовній заяві може бути об'єднано декілька вимог, пов'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги. Суд з урахуванням положень частини першої цієї статті може за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи об'єднати в одне провадження декілька справ за позовами:1) одного й того самого позивача до одного й того самого відповідача; 2) одного й того самого позивача до різних відповідачів; 3) різних позивачів до одного й того самого відповідача. Об'єднання справ в одне провадження допускається до початку підготовчого засідання, а у спрощеному позовному провадженні - до початку розгляду справи по суті у кожній із справ.

Згідно частин сьомої, восьмої та дев'ятої цієї статті про об'єднання справ в одне провадження або роз'єднання позовних вимог, про відмову в об'єднанні справ в одне провадження, роз'єднанні позовних вимог суд постановляє ухвалу. Справи, що перебувають у провадженні адміністративного суду, в разі об'єднання їх в одне провадження, передаються на розгляд судді, який раніше за інших суддів відкрив провадження у справі. Якщо провадження у справах було відкрито в один день, справи в разі об'єднання їх в одне провадження передаються на розгляд судді, який першим прийняв рішення про їх об'єднання.

З аналізу наведеної норми слідує, що суд може об'єднати в одне провадження декілька справ за позовами:1) одного й того самого позивача до одного й того самого відповідача; 2) одного й того самого позивача до різних відповідачів; 3) різних позивачів до одного й того самого відповідача. При цьому, справи, що перебувають у провадженні адміністративного суду, в разі об'єднання їх в одне провадження, передаються на розгляд судді, який раніше за інших суддів відкрив провадження у справі, а разі об'єднання їх в одне провадження передаються на розгляд судді, який першим прийняв рішення про їх об'єднання.

Таким чином, у випадку прийняття судом рішення про об'єднання в одне провадження декілька справ, що перебувають у провадженні адміністративного суду, передаються на розгляд судді, який раніше за інших суддів відкрив провадження у справі. При цьому, питання про об'єднання в одне провадження декілька справ, що перебувають у провадженні адміністративного суду, є правом суду, а не обов'язком.

Особливості реєстрації судових документів (справ), регламентуються Інструкцією з діловодства в адміністративних судах, погодженої Вищим адміністративний судом України 12 грудня 2013 року, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 17 грудня 2013 року № 174 (далі - Інструкція), якою визначено порядок об'єднання адміністративних справ в одну.

Підпунктом 3.2 пункту 3 Інструкції визначено, що у разі об'єднання адміністративних справ в одну об'єднаній справі присвоюється єдиний унікальний номер та номер провадження тієї справи, що надійшла до суду першою (якщо такий номер формувався судом).

Щодо об'єднаної (першої) справи відповідно до ухвали суду до автоматизованої системи документообігу вноситься інформація про об'єднання справ із зазначенням номера справи. Відмітка про об'єднання справи також уноситься до автоматизованої системи документообігу суду щодо кожної справи, які були об'єднані.

Підпунтом 6.4.11 пункту 6 Інструкції закріплено, що у разі об'єднання адміністративних справ в одну документи справи формуються в такому порядку:

ухвала про відкриття провадження у справі та всі документи справи, що надійшла до суду першою; документи справ, які приєднанні до цієї справи; оригінал ухвали про об'єднання справ; інші документи у хронологічному порядку.

З аналізу наведеного можна зробити висновок, що об'єднання в одне провадження декілька справ, що перебувають у провадженні адміністративного суду, здійснюється в порядку, встановленому статтею 172 КАС України, та з урахуванням вимог, визначеній в Інструкції з діловодства в адміністративних судах, якою закріплено, що у разі об'єднання адміністративних справ в одну, об'єднаній справі присвоюється єдиний унікальний номер та номер провадження тієї справи, що надійшла до суду першою. Тобто, декілька справ, що перебувають у провадженні адміністративного суду, можна об'єднати в одне провадження тієї справи, що надійшла до суду першою, та який у автоматизованій системі документообігу присвоюно унікальний номер та номер провадження справи.

Оскільки справа адміністративний позов ОСОБА_4 до Сєвєродонецької міської ради про визнання протиправним та скасування рішення виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради від 25.06.2018 № 401 “Про перевезення пільгових категорій громадян міським електротранспортом загального користування м.Сєвєродонецька” зареєстрований у автоматизованій системі документообігу Луганського окружного адміністративного суду 20.07.2018 та даному позову присвоєно номер провадження справи 1240/2154/18, а позову ОСОБА_3 до Сєвєродонецької міської ради про визнання протиправним та скасування рішення виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради від 25.06.2018 № 401 “Про перевезення пільгових категорій громадян міським електротранспортом загального користування м.Сєвєродонецька” присвоєно номер справи 1240/2155/18, тому суд дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання представника позивача про об'єднання зазначених позовів в одне провадження.

Керуючись статтями 9, 172, 241, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання представника позивача про об'єднання позовів в одне провадження справи № 1240/2155/18 за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Сєвєродонецької міської ради про визнання протиправним та скасування рішення виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради від 25.06.2018 № 401 “Про перевезення пільгових категорій громадян міським електротранспортом загального користування м.Сєвєродонецька” та справи № 1240/2154/18 за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Сєвєродонецької міської ради про визнання протиправним та скасування рішення виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради від 25.06.2018 № 401 “Про перевезення пільгових категорій громадян міським електротранспортом загального користування м.Сєвєродонецька” - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає.

Повний текст ухвали складено 17 серпня 2018 року.

СуддяОСОБА_5