Постанова від 15.08.2018 по справі 569/11722/18

Справа № 569/11722/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 серпня 2018 року м. Рівне

Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Доля В.А., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_2, директора ТОВ ВП «Акватон», за ч.1 ст. 163-1, ч. 1 ст. 163 - 4 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ :

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 185 серії АА № 680713 від 13.06.2018, при проведенні документальної планової виїзної перевірки ТОВ ВП «Акватон», в м. Рівне, вул. Б. Хмельницького, 50, директором якого є ОСОБА_1, встановлено порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, що призвело до заниження податку на додану вартість, що підлягає нарахуванню та сплати в бюджет на суму 1 240 903 грн., в т.ч. вересень 2015 року, 218 798 грн., червень 2016 року, 481 893 грн., грудень 2016 року, 125 266 грн., серпень 2017 року, 241 776 грн., жовтень 2017 року, 173 170 грн., завищено від'ємне значення, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку на суму 496 204 грн. в т.ч. травень 2015 року, 19 421 грн., липень 2017 року, 476 783 грн., завищено від'ємне значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду за грудень 2017 року на суму 150 072 грн., не подано посадкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянко за 2015 рік та занижено податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в розмірі 11 839,55 грн., в т.ч. за 2015 у сумі 10 819,49 грн., січень 2016 року у сумі 1 020,06 грн., що встановлено актом перевірки від 16.05.2018 № 1219/17-00-14-01/13970259.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 95 серії АА № 425774 від 13.06.2018, при проведенні документальної планової виїзної перевірки ТОВ ВП «Акватон», в м. Рівне, вул. Б. Хмельницького, 50, директором якого є ОСОБА_1, встановлено не утримання і не перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб, в сумі 116,72 грн., що встановлю актом перевірки від 16.05.2018 № 1219/17-00-14-01/13970259.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.

Суд вважає за доцільне об'єднати справи № 569/11722/18 та № 569/11725/18, відповідно до положення ст. 36 КУпАП та розглянути їх в одному провадженні - № 569/11722/18, оскільки відносно ОСОБА_1 складені окремі протоколи про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 163-1 та ч.1 ст. 163-4 КУпАП.

ОСОБА_1 для розгляду справи не з'явився, надіслав письмові заперечення, у яких просив провадження у справі за ч.1 ст. 163-4 КУпАП закрити на підставі ст. 38 КУпАП, оскільки згідно Акту перевірки №1219/17-0014-01/13970259 від 16.05.18р. «Про результати документальної планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничого підприємства «Акватон» податкового законодавства за період з 01.01.2015р. по 31.12.2017р., валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2015р. по 31.12.2017р.» вказано, що несплата податку на доходи фізичних осіб відбулася в період травень 2017 року, а відтак строк притягнення до адміністративної відповідальності за вказане порушення закінчився у серпні 2017р.; провадження у справі за ч.1 ст. 163-1 КУпАП, закрити на підставі п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП, оскільки не погодившись із винесеними податковими повідомленнями-рішеннями, у зв'язку із їх протиправністю в межах процедури адміністративного оскарження у встановленому порядку до ДФС України подано скаргу, про скасування в повному обсязі прийняті Головним управлінням ДФС у Рівненській області податкові повідомлення-рішення, а оскарження, при цьому протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума грошового зобов'язання, що оскаржується, вважається неузгодженою, що передбачено п.56.15. ст.56 ПК України. Станом на даний час скарга ТОВ «ВП «Акватон» ще не розглянута, а відповідно адміністративне оскарження ще не завершилося, що вказує на те, що суми грошових зобов'язань, нарахованих податковим органом є неузгодженими.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

У відповідності до ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.

Згідно зазначеного протоколу про адміністративне правопорушення та акту перевірки, порушення ОСОБА_1 податкового обліку мало місце у травні 2017 року, відповідно, строк накладення адміністративного стягнення на даний час закінчився.

Згідно п.7 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.

За наведених обставин провадження у справі відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-4 КУпАП, підлягає закриттю у зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Пунктом 56.2 ст. 56 Податкового кодексу України визначено, що у разі, коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених Податковим кодексом України або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення.

Відповідно до п. 56.15 ст. 56 Податкового кодексу України, скарга, подана із дотриманням строків, визначених пунктом 56.3Податкового кодексу України (протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення), зупиняє виконання платником податків грошових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні (рішенні), на строк від дня подання такої скарги до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження.

Протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума грошового зобов'язання, що оскаржується, вважається неузгодженою.

На час розгляду справи судом має місце невирішений спір між податковим органом та ТОВ ВП «Акватон» зокрема щодо висновків викладених у згаданому акті перевірки від 16.05.2018, що стверджується рішенням директора Департаменту адміністративного оскарження та судового супроводження від 05.07.2018, строк розгляд скарги продовжено до 21.08.2018 включно.

Згідно правової позиції адміністративних судів щодо правового статусу акту перевірки, зокрема, Вищий адміністративний суд України у листі від 30.11.2009р. №1619/10/13-09 зазначає, що акти перевірки не є рішеннями суб'єкта владних повноважень, не спричиняють виникнення будь-яких прав і обов'язків осіб чи суб'єктів владних повноважень, а отже, не породжують правовідносин, що можуть бути предметом спору.

Факти неутримання та не перерахування до бюджету податку є невстановленими, оскільки даний висновок податкового органу, викладений у згаданому протоколі про адміністративне правопорушення та у Акті перевірки відображає лише позицію однієї зі сторін спору і не може бути підставою для остаточного висновку про наявність в діях ОСОБА_2, як директора ТОВ ВПР «Акватон» вини у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, і, відповідно, бути підставою для притягнення останнього до адміністративної відповідальності.

У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події та складу адміністративного правопорушення.

За наведених обставин, відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-1 КУпАП підлягає закриттю.

Керуючись ст.ст. 247,283,284 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП закрити закрити у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Провадження в справі відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП закрити на підставі п.1ч.1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Рівненської області через Рівненський міський суд.

Суддя Доля В.А.