справа №619/3035/18
провадження №3/619/970/18
13 серпня 2018 року Дергачівський районний суд Харківської області
у складі: головуючого - судді Калмикової Л.К.,
за участю секретаря судового засідання Кравченко К.В.,
прокурора Лисенка В.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, що надійшли з Харківського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1, ІК НОМЕР_1, громадянина України, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ст. 172-6 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1, перебуваючи на посаді інспектора СРПП №3 Дергачівського ВП ГУНП в Харківській області, що знаходиться за адресою: Харківська область, м. Дергачі, вул. 1-го Травня, 10 та відповідно до п.п. «з» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію суб'єкта декларування, який припинив діяльність, пов'язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6КУпАП.
Встановлено, що наказом ГУНП в Харківській області від 07.11.2015 № 54 о/с лейтенанта міліції ОСОБА_1 призначено на посаду інспектора Дергачівського відділу поліції (м.Дергачі) ГУНП в Харківській області, присвоївши йому спеціальне звання лейтенант поліції.
Наказом начальника ГУНП в Харківській області № 657 о/с від 10.10.2017 звільнено з посади з 13.10.2017 відповідно до п.7 ч.1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» (за власним бажанням).
Відповідно до ст. 61 Закону України "Про Національну поліцію" на поліцейського поширюються обмеження, визначені Законом України "Про запобігання корупції", цим та іншими законами України.
Відповідно до п.п.3 п.5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (за текстом - Порядок), затвердженого Рішенням НАЗК № 3 від 10.06.2016, яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, декларація суб'єкта декларування, який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Відповідно витягу із наказу ГУНП в Харківській області від 10.10.2017 657 о/с інспектора СРПП №3 Дергачівського відділу поліції ГУНП в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1, звільнено за п. 7 ч.1 ст. 77 Закону України "Про національну поліцію" (за власним бажанням), тобто звільнення відбулося з ініціативи суб'єкту декларування.
Відповідно до заповненої власноруч ОСОБА_2 розписки від 13.10.2017 останній отримав трудову книжку, тимчасове посвідчення, обхідний лист та витяг з наказу про звільнення, припис до РВК. 02.02.2017 ОСОБА_1 було ознайомлено під підпис про вимогу ч. 2 ст. 45 Закону "Про запобігання корупції" та роз'яснення НАЗК від 11.08.2016 № 3, щодо обов'язку подати декларацію після звільнення.
Тобто не пізніше 23 год. 59 хв. 31.03.2018 ОСОБА_1 повинен був подати декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функції держави або місцевого самоврядування за минулий рік.
Згідно поясненню свідка - інспектора ВК УКЗ ГУНП в Харківській області, підполковника поліції ОСОБА_3, ОСОБА_1 неодноразово попереджався про необхідність подати електронну декларацію після звільнення. Свідком ОСОБА_3 наголошено, що під час проведення занять із службової підготовки особовим складом Дергачівського ВП ГУНП в Харківській області вивчався Закон України "Про запобігання корупції". Особовий склад підрозділу був попереджений про відповідальність про порушення дій, передбачених Законом України «Про запобігання корупції». Також остання повідомила, що 10.10.2017 нею на підставі наказу начальника ГУНП в Харківській області був підготовлений наказ № 657 о/с про звільнення з поліції, згідно із Законом України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 № 580-VІІІ за п.7 ч.1 ст.77 (за власним бажанням), старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 Останньому особисто було роз'яснено вимоги ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», стосовно подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, а також подання наступного року у встановленому порядку згідно ч.1 ст.45 закону України «Про запобігання корупції», декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, а саме 2017, шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Дану інформацію також було доведено особисто ОСОБА_1 в день звільнення - 13.10.2017 під час видання йому документів при звільненні.
Таким чином, інспектор СРПП №3 Дергачівського ВП ГУНП в Харківській області старший лейтенант поліції ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік, а саме до 23 год. 59 хв. 31.03.2018.
Опрацюванням відомостей Єдиного Державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 тільки о 16:44 год. 17.07.2018 подав декларацію, як особа, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (декларація після звільнення).
Таким чином, з моменту вступу у дію Рішення НАЗК №2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_1, будучи відповідно до п.п. «з» п.1 ч.1 ст.З Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст.172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», припинивши 13.10.2017 діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, в порушенні вимог абз.1 ч.2 ст.45 вказаного Закону, п.п.2 п.5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 959/29089, несвоєчасно без поважних причин, подав декларацію суб'єкта декларування, який припинив діяльність, пов'язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік період, чим вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 свою вину визнав повністю, не заперечував проти вказаних вище обставин.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні вищевказаного правопорушення доведена в повному обсязі і підтверджується зібраними і перевіреними в судовому засіданні доказами: відомостями Єдиного Державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування де встановлено, що ОСОБА_1 о 16:44 год. 17.07.2018 подав декларацію, як особа, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (декларація після звільнення), пам'ятками-попередження про дотримання антикорупційного законодавства, з якими ОСОБА_1 був ознайомлений під підпис.
Суд вважає, що дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, як порушення вимог фінансового контролю.
Згідно ст.33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладанні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи обставини та характер вчиненого правопорушення, суд дійшов до висновку про накладення адміністративного стягнення у межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП,-
Керуючись ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, суд, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу на користь держави у розмірі 850.00 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 352.40 грн.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Харківської області через Дергачівський районний суд Харківської області.
Суддя Л. К. Калмикова