Рішення від 11.04.2018 по справі 206/5349/17

САМАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа №206/5349/17

2-а/206/5/18

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.04.2018 року Суддя Самарського районного суду м. Дніпропетровська Румянцев О.П. в порядку письмового провадження адміністративну справу за адміністративною позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання неправомірними дій та спонукання до вчинення певних дій,

ВСТАНОВИВ:

06 жовтня 2017 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Самарського районного суду м. Дніпропетровська із позовом до ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Дніпро про визнання неправомірними дій та спонукання до вчинення певних дій. В обґрунтування позову позивач посилається на те, що він перебуває на обліку в ОСОБА_2 об'єднаному Управлінні Пенсійного фонду України в м. Дніпрі. Він звернувся до відповідача із заявою 12.10.2016 року про перерахунок йому пенсії із заробітку за період ліквідації аварії на ЧАЕС як інваліду 2 групи. Управління здійснило йому перерахунок пенсії по заробітній платі з 01.06.2017 року, розмір якої складає 6327,17 грн. із порушенням строків звернення. Днем звернення щодо перерахунку пенсії є 12.10.2016 року. З 01.06.2017 року йому зроблений перерахунок пенсії. Відповідач не повідомив йому про відмову у перерахунку та призначив пенсію з пропущенням строку. Такі дії відповідача вважає неправомірними і такими, що порушують його конституційні права на соціальний захист, в тому числі і на пенсійне забезпечення. Він звернувся із заявою до ПФУ за вх.№679/04/20 від 21.08.2017 року про надання роз'яснень щодо перерахунку йому пенсії. Листом від 04.09.2017 року за №536/04/21 відповідач повідомив, що ТОВ «Управління, механізації будівництва №2 і К» не вірно зазначило заробітну плату за роботу в зоні відчуження в надурочний час та не вірно визначена кратність в наданій довідці про заробітну плату. 16.05.2017 року ТОВ «Управління механізації будівництва №2 і К» надало довідку про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, яка вже відповідала вимога наказу № 536 від 03.09.2012 року Мінсоцполітики України та відповідач повідомив, що йому зроблений перерахунок з 01.06.2017 року. Цими діями Управління Пенсійного фонду України позбавило його право здійснити перерахунок раніше призначеної пенсії. Таким чином, вважає, що рішення ПФУ в призначенні (перерахунку) пенсії з 01.06.2017 року є неправомірним та підлягає скасуванню, визначивши дату звернення заявника за призначенням (перерахунком) пенсії 12.10.2016 року. Просив суд визнати протиправними дії ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі щодо перерахунку раніше призначеної йому пенсії з 01.06.2017 року та зобов'язати ОСОБА_3 об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі здійснити йому перерахунок та виплату пенсії, з дати звернення із заявою про перерахунок пенсії, а саме з 12.10.2016 року та виплатити різницю, що виникне внаслідок перерахунку.

Позивач подав до суду про розгляд справи у його відсутність, в якій позовні вимоги підтримав в повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві.

Відповідач ОСОБА_3 об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі надали до суду письмові заперечення проти позову в яких зазначають, що ОСОБА_1 перебуває на обліку у ОСОБА_2 об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України в м. Дніпрі та отримує пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». 12.10.2016 року позивачем було надано заяву щодо перерахунку пенсії по заробітній платі працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках надану ТОВ «Управління механізації будівництва №2 і К». Проте в зазначеній довідці №2 від 07.07.2016 року наданій ТОВ «Управління механізації будівництва №2 і К» була не вірно зазначена заробітна плата за роботу в зоні відчуження в надурочний час та не вірно визначена кратність. Управлінням неодноразово направлялись запити щодо надання вірної довідки про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках. В результаті чого лише 16.05.2017 року ТОВ «Управління механізації будівництва №2 і К» надало довідку №14 від 16.05.2017 року про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, яка відповідала вимогам наказу №536 від 03.09.2012 року Міністерства соціальної політики України. ОСОБА_1 було зроблено перерахунок пенсії з урахуванням довідки №14 від 16.05.2017 року з 01.06.2017 року. Розмір пенсії склав 6327,17 грн. (а.с.22).

09 жовтня 2017 року по справі відкрито провадження та призначено справу до судового розгляду (а.с.16).

15 лютого 2018 року представник відповідача ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі подав до суду заяву про заміну сторони у справі, посилаючись на те, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №821 від 08.11.2017 року «Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України» реорганізовуються деякі територіальні органи Пенсійного фонду України шляхом приєднання до окремих органів Пенсійного фонду України, а саме: ОСОБА_3 об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі в Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (а.с.34-35).

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про необхідність відмовити у задоволення позовних вимог з наступних підстав.

В судовому засіданні було встановлено, що позивач перебуває на обліку в ОСОБА_2 ОУПФ України в м. Дніпрі та отримує пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (а.с.11).

12.10.2016 року ОСОБА_1 звернувся до ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі із заявою про перерахунок пенсії із заробітку працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках на ТОВ «Управління механізації будівництва №2 і К».

Довідкою №2 від 07.07.2016 року, наданою ТОВ «Управління механізації будівництва №2 і К» була не вірно зазначена заробітна плата за роботу в зоні відчуження в надурочний час та не вірно визначена кратність.

Управлінням неодноразово направлялись запити щодо надання вірної довідки про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках.

Довідкою №14 від 16.05.2017 року, наданою ТОВ «Управління механізації будівництва №2 і К» була надана інформація про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, яка відповідала вимогам наказу №536 від 03.09.2012 року Міністерства соціальної політики України.

ОСОБА_1 було зроблено перерахунок пенсії з урахуванням довідки №14 від 16.05.2017 року з 01.06.2017 року, розмір якої склав 6327,17 грн.

Відповідно до постанови КМУ №1210 від 23.11.2011 року «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи було змінено.

Відповідно до ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 року №796-XII пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, які визначаються згідно із законодавством.

Згідно із ст.50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 року №796-XII особам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року №1210 затверджений «Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Згідно з п.п. 1 п. 11 Порядку від 23.11.2011 року №1210 мінімальний розмір пенсії для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС IІ групи інвалідності становить 160 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Відповідно до п.13 Порядку від 23.11.2011 року №1210 щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», особам, що належать до категорії 1 з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, інвалідам IІ групи виплачується у встановленому розмірі.

Як вбачається з матеріалів справи та не заперечується сторонами, Управлінням позивачу нараховуються та виплачуються соціальні виплати в розмірах, встановлених Постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Зазначені норми щодо змін бюджетного законодавства неконституційними не визнавались, а отже підлягають застосуванню органом при вирішенні питань щодо надання відповідних соціальних виплат.

Відповідно до ч.1 ст.5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушено її права, свободи або законні інтереси.

Відповідно до ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ст.72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Враховуючи вищевикладене суд вважає, що виплата пенсії у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, здійснена відповідачем відповідно до норм чинного законодавства України, а отже підстав для зобов'язання відповідача привести ці виплати у відповідність до правових норм, що не є чинними, не ґрунтується на Законі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1-3, 5-10, 72-79, 90, 121-123, 241-246, 250 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя О.П. Румянцев