Код суду 233 № 233/3626/18
10.08.2018 року Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Сітніков Т.Б., розглянувши матеріал про адміністративне правопорушення, який надійшов з військової комендатури м. Костянтинівки Донецької області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Мужилов, Бережанського району, Тернопільської області, знаходиться на дійсній військовій службі в/ч НОМЕР_1 , має військове звання - солдат та займає посаду - водія-електрика, зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, -
10 серпня 2018 року до Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ДНК № 0009 від 17 травня 2018 року складений офіцером організації охорони, патрульно-постової служби, розшуку військової комендатури м. Костянтинівка, молодшим лейтенантом ОСОБА_2 , відповідно до якого - ОСОБА_1 , будучи військовослужбовцем військової служби за контрактом, 16 травня 2018 року приблизно о 18 годині 00 хвилин був затриманий заступником військового коменданта військової комендатури м. Костянтинівка підполковником ОСОБА_3 разом з командиром військової частини у зв'язку з перебуванням останнього на території базового табору підрозділу військової частини НОМЕР_2 , що розташована в Костянтинівському районі Донецької області, в стані алкогольного сп'яніння, що підтверджується висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції № 130 від 16 травня 2018 року виданого КУ «Центральна районна лікарня м. Костянтинівки» - вміст алкоголю в крові становить 1,9 %, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Вивчивши матеріал про адміністративне правопорушення, суддя дійшов наступних висновків.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до ст.254 КУпАП, про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
Відповідно до п.14 ч.1 ст.255 КУпАП протоколи про адміністративні правопорушення передбачені статтями 172-10-172-20 складають командири (начальники) військових частин (установ, закладів), командири підрозділів, які уповноважені на те командирами (начальниками) військових частин (установ, закладів).
В той де час, як вбачається з матеріалів справи, протокол серії ДНК № 0009 від 17 травня 2018 року про адміністративне правопорушення складено та підписано офіцером організації охорони, патрульно-постової служби, розшуку військової комендатури м. Костянтинівка молодшим лейтенантом ОСОБА_2 .
Статтею 255 КУпАП передбачений вичерпний перелік осіб, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення і широкому тлумаченню не підлягає .
Особа, яка склала протокол про адміністративне правопорушення, а саме офіцером організації охорони, патрульно-постової служби, розшуку військової комендатури ОСОБА_2 до осіб, які перелічені в ст. 255 КУпАП не входить, а отже він позбавлений права складати протоколи про адміністративне правопорушення.
З приводу наказу начальника Військової служби правопорядку у Збройних Силах України № 228 від 08 вересня 2017 року про делегування таких повноважень оперативним працівникам, то слід зазначити, що підзаконні акти в Україні приймаються відповідно до Конституції України, Законів України, в тому числі і Кодексу України про адміністративні правопорушення, і суперечити ним не можуть.
Вищезазначений недолік, допущений при складенні та оформленні адміністративного матеріалу позбавляє суддю можливості здійснити всебічне, повне і об'єктивне з'ясування всіх обставин правопорушення, як цього вимагає ст. 245 КУпАП та ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод і, як наслідок, здійснити розгляд справи про адміністративне правопорушення та прийняти законне і обґрунтоване рішення по ній.
Суд зазначає, що за вказаних обставин, протокол про адміністративне правопорушення вже повертався для належного оформлення, однак недоліки, зазначені у ньому, виправлені не були.
Приймаючи до уваги викладене, матеріал про адміністративне правопорушення вдруге підлягає поверненню до військової комендатури м. Костянтинівки Донецької області - для належного оформлення.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 256, 276, 283 КУпАП, суддя, -
Матеріал про адміністративне правопорушення серії ДНК № 0009 від 16 травня 2018 року відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП вдруге повернути до військової комендатури м. Костянтинівки Донецької області - для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Т.Б. Сітніков