Рішення від 26.07.2018 по справі 818/1819/18

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 липня 2018 р. Справа № 818/1819/18

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Кравченка Є.Д.,

за участю секретаря судового засідання - Михайленко О.В.,

представника позивача - Єни С.О.,

представника відповідача - Сєдєлєвої Т.А.,

представника третьої особи - Гришак О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу № 818/1819/18

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Глухівський кар'єр кварцитів"

до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області, Державного інспектора відділу контролю за використанням та охороною земель у Глухівському, Середино-Будському, Ямпільському, Шосткинському районах ГУ Держгеокадастру у Сумській області Чуги Сергія Миколайовича,

третя особа - Сумська обласна державна адмінстрація

про визнання протиправним та скасування припису,-

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Глухівський кар'єр кварцитів" (далі - позивач) звернулося до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області (далі - відповідач), Державного інспектора відділу контролю за використанням та охороною земель у Глухівському, Середино-Будському, Ямпільському, Шосткинському районах Головного управління Держгеокадастру у Сумській області Чуги Сергія Миколайовича, в якій просить визнати протиправним та скасувати припис від 06.04.2018 № 155-ДК/0022/ПР/03/01/-18, складений державним інспектором відділу контролю за використанням та охороною земель у Глухівському, Серединно-Будському, Ямпільському, Шосткинському районах Головного управління Держгеокадастру у Сумській області Чугою Сергієм Миколайовичем на підставі акту від 06.04.2018 № 155-ДК/152/АП/09/01/-18.

Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду від 05.06.2018 Сумську обласну державну адміністрацію залучено до участі у справі у якості третьої особи.

Позовні вимоги мотивовані тим, що 06.04.2018 державним інспектором відділу контролю за використанням та охороною земель у Глухівському, Серединно-Еудському, Ямпільському, Шосткинському районах Головного управління Держгеокадастру у Сумській області Чугою Сергієм Миколайовичем було проведено перевірку дотримання вимог земельного законодавства Товариством з обмеженою відповідальністю «Глухівський кар'єр кварцитів», за результатами якої складено акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 06.04.2018 № 155-ДК/152/АП/09/01/-18 від 06.04.2018.

На підставі акту державним інспектором також складено припис № 155-ДК/0022/ПР/03/01/-18 від 06.04.2018, який, на переконання позивача, є протиправним та підлягає скасуванню, оскільки висновки, викладені у акті та приписі не відповідають фактичним обставинам.

Так, позивач не здійснював самовільного зайняття земельних ділянок, не порушував строків повернення тимчасово займаних земель, оскільки користувався земельними ділянками на підставі договорів оренди, отримав Спеціальний дозвіл на видобування корисних копалин із подовженим терміном дії, що передбачає право на подальше користування земельними ділянками, шляхом оформлення нових договорів оренди на поза конкурсній основі. Крім того, позивач є єдиним можливим орендарем земельних ділянок, що має право здійснювати діяльність на них, вчиняє всі залежні від нього дії на укладення нового договору оренди, щомісячно здійснює сплату за користування земельними ділянками. Також, позивач зауважив, що договорами оренди не встановлено строків повернення земельних ділянок, а орендодавці не звертались до позивача з вимогами щодо їх повернення

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив суд позов задовольнити.

Представник Головного управління Держгеокадастру у Сумській області у судовому засіданні проти позову заперечував, просив суд відмовити у задоволенні позову.

У письмовому відзиві на позовну заяву зазначив, що перевіркою дотримання вимог земельного законодавства Товариством з обмеженою відповідальністю «Глухівський кар'єр кварцитів» було встановлено факти порушень, які проявились у тому, що земельна ділянка площею 4,2 га з кадастровим номером 5921580400:04:001:0301 використовується позивачем самовільно, чим порушено вимоги п. б ч. 1 ст. 211 Земельного кодексу України, а земельна ділянка площею 9,9 га з кадастровим номером 5921580400:04:001:0292 вчасно не повернута та не проведена рекультивація, чим порушено вимоги ч. 1 ст. 211 Земельного кодексу України. Причиною такого висновку стало те, що строки дії договорів оренди від 06.12.2010 та від 17.03.2014, на підставі яких позивач використовував земельні ділянки, закінчились із закінченням строку дії спеціального дозволу на користування надрами 30.07.2017. Нові договори оренди позивачем із власником земельних ділянок не укладені, отже правові підстави використання зазначених земельних ділянок у позивача відсутні. Таким чином, факт порушень належним чином підтверджений матеріалами перевірки, а тому оскаржуваний припис є законним, обґрунтованим та таким, що не підлягає скасуванню.

Відповідач Державний інспектор відділу контролю за використанням та охороною земель у Глухівському, Середино-Будському, Ямпільському, Шосткинському районах ГУ Держгеокадастру у Сумській області Чуга Сергій Миколайович у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином.

Представник третьої особи у судовому засіданні проти позову заперечував, подав до суду письмові пояснення щодо позову, в яких зазначив, що діяльність позивача у період з серпня 2017 року по травень 2018 року щодо фактичного користування земельними ділянками здійснювалася поза межами земельних орендних правовідносин, які виникли на підставі договорів оренди землі від 06.12.2010 та від 17.03.2014, оскільки зазначені договори оренди землі були припинені 30.07.2017 у зв'язку із закінчення строку, на який їх було укладено. Після припинення договорів оренди землі від 06.12.2010 та від 17.03.2014 у зв'язку із закінчення строку, на який їх було укладено, земельні ділянки, що були об'єктами оренди за ними, у встановленому чинним законодавством України порядку не повернуті позивачем. Документи, які б підтверджували повернення земельних ділянок Сумській обласній державній адміністрації після припинення договорів оренди землі, зокрема акти приймання-передачі, її уповноваженими представниками не підписувалися.

Заслухавши пояснення представників сторін та третьої особи, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовна заява не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що у зв'язку з надходженням листа Управління Служби безпеки України в Сумській області від 29.03.2018 № 68/5212 (а.с. 73), Головним управлінням видано наказ «Про здійснення державного контролю за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності» від 03.04.2018 № 155-ДК, відповідно якого державному інспектору, зазначеному в п. 2 наказу, доручено у термін з 03.04.2018 по 12.04.2018 здійснити державний контроль за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів шляхом проведення перевірки додержання земельного законодавства, щодо земельних ділянок площею 4,2 га (кадастровий номер 5921580400:04:001:0301) та площею 9,9 га (кадастровий номер 5921580400:04:001:0292), як об'єктів перевірки на території Баницької сільської ради Глухівського району Сумської області (а.с. 74).

На виконання вказаного наказу головним спеціалістом 06.04.2018 проведена перевірка з питань дотримання вимог земельного законодавства під час проведення гірничовидобувних, геологорозвідувальних, будівельних та інших робіт, пов'язаних з порушенням грунтового покриву площею 9,9 га кадастровий номер 5921580400:04:001:0292, площею 4,2 га кадастровий номер 5921580400:04:001:0301 на території Баницької сільської ради Глухівського району Сумської області, за результатами якої складено акт первірки дотримання вимог земельного законодавства від 06.04.2018 № 155-ДК/152/АП/09/01/-18 (а.с. 77).

Актом перевірки від 06.04.2018 № 155-ДК/152/АП/09/01/-18 встановлено, що на території Баницької сільської ради Глухівського району Сумської області знаходяться земельні ділянки цільове призначення (землі промисловості) площею 9,9 та, кадастровий номер 5921580400:04:001:0292; площею 4,2 та кадастровий номер 5921580400:04:001:0301 які використовувались ТОВ «Глухівський кар'єр кварцитів» на підставі договорів оренди землі укладених на період дії спеціального дозволу на користування надрами до 29.07.2017 року. На момент проведення перевірки виявлено, що дії договорів оренди на обидві земельні ділянки закінчилася, їх термін не поновлено. При перевірці з виїздом на місцевість встановлено, що земельна ділянка площею 4,2 га з кадастровим номером 5921580400:04:001:0301 використовуються TOВ «Глухівський кар'єр кварцитів» для видобутку кварциту, про що свідчать матеріали фото та відеофіксації. На земельній ділянці площею 9,9 га з кадастровим номером 5921580400:04:001:0292: також проводяться роботи по засипці площ відпрацьованою породою. Провівши аналіз наданих документів зроблено висновок, що земельна ділянка площею 4,2 га використовується самовільно, чим порушено вимоги ч. 1 ст. 211 Земельного кодексу України, та земельна ділянка площею 9,9 га вчасно не повернута і не проведена рекультивація, чим порушено вимоги ч. 1 ст. 211 Земельного кодексу України.

З метою усунення виявлених порушень державним інспектором 06.04.2018 винесено припис № 155-ДК/0022/Пр/03/01/-18, яким встановлено вимогу ТОВ «Глухівський кар'єр кварцитів» звільнити самовільно зайняту земельну ділянку площею 4,22 га з кадастровим номером 5921580400:04:001:0301 та передати її згідно акту приймання - передачі Сумській ОДА, земельну ділянку площею 9,9 га з кадастровим номером 5921580400:04:001:0292, згідно акту приймання - передачі повернути Сумській ОДА. Про виконання припису повідомити в термін до 04.05.2018 Відділ у Глухівському районі Головного управління Держгеокадастру у Сумській області (а.с. 80).

Між тим, судом встановлено, що Державною службою геології та надр України Товариству з обмеженою відповідальністю "Глухівський кар'єр кварцитів" видано Спеціальний дозвіл на користування надрами від 29 липня 1997 року № 1006 на видобування пісковиків кварцитовидних, придатних в якості сировини для виробництва кристалічного кремнію на Баницьке родовище ділянки: Північно - Східна і Південна, строком дії спеціального дозволу на користування надрами до 29 липня 2017 року (наказ від 04.06.2015 №145), угода про умови користування надрами від 09.06.2015 № 1006). Наказом від 15.11.2017 № 506 та угодою про умови користування ділянкою надр від 28.11.2017 № 1006 строк дії спеціального дозволу на користування надрами продовжено до 29.07.2037 (а.с. 81, 82).

Відповідно укладеного між позивачем та Глухівською райдержадміністрацією договору оренди землі від 06.12.2010 в оренду передано земельна ділянка загальною площею 9,9970 га на строк дії договору - на період дії спеціального дозволу на користування надрами - до 29.07.2017. Також, у договорі зазначено, що після закінчення строку договору орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку договору повідомити письмово про намір продовжити його дію та однією з підстав припинення дії договору оренди у разі закінчення строку дії, на який його було укладено (а.с. 19-22).

Відповідно укладеного між позивачем та Головним управлінням Держземагенства у Глухівському районі Сумської області договору оренди землі від 17.03.2014, в оренду передано земельна ділянка загальною площею 4,2200 га на строк дії договору - в межах терміну дії спеціального дозволу на користування надрами «Баницьке родовище ділянки: Північно-Східна і Південна» № 1006 від 29.07.1997.

Відповідно до п. 3.2 Договору, після закінчення строку договору орендар має переважне право поновлення його у разі наявності спеціального дозволу на користування надрами на новий строк. У цьому разі орендар повинен не повинен не пізніше ніж за 90 днів до закінчення строку дії Договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію та однією з підстав припинення дії договору оренди у разі закінчення строку дії, на який його було укладено (а.с. 23-26).

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Порядок здійснення державного контролю за використанням та охороною земель встановлюється спеціальним Законом України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» 19.06.2003 N 963-IV (далі - Закон №963).

Контроль за використанням і охороною земель є однією з найважливіших функцій державного управління земельним фондом. У відповідності до ст. 188 Земельного кодексу України державний контроль за використанням та охороною земель здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері здійснення державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, а за додержанням вимог законодавства про охорону земель - центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

Згідно із ст. 187 Земельного кодексу України контроль полягає у забезпеченні додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями і громадянами земельного законодавства України.

Порядок здійснення державного контролю за використанням та охороною земель встановлюється Законом N 963, яким визначені:

- статтею 7 - повноваження центрального органу виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів;

- частиною 4 статті 9 - державний контроль за використанням та охороною земель, дотриманням вимог законодавства України про охорону земель і моніторинг ґрунтів здійснюються шляхом проведення перевірок, розгляду звернень юридичних і фізичних осіб;

- статтею 10 - права державних інспекторів у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель:

- безперешкодно обстежувати в установленому законодавством порядку земельні ділянки, що перебувають у власності та користуванні юридичних і фізичних осіб, перевіряти документи щодо використання та охорони земель;

- давати обов'язкові для виконання вказівки (приписи) з питань використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель відповідно до їх повноважень, а також про зобов'язання приведення земельної ділянки у попередній стан у випадках, установлених законом, за рахунок особи, яка вчинила відповідне правопорушення, з відшкодуванням завданих власнику земельної ділянки збитків;

- складати акти перевірок чи протоколи про адміністративні правопорушення у сфері використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства про охорону земель та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, а також подавати в установленому законодавством України порядку до відповідних органів матеріали перевірок щодо притягнення винних осіб до відповідальності.

Положенням про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України від 14.01.2015 № 15 (далі - Положення) передбачено, що Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру організовує та здійснює державний нагляд (контроль) за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності та в частині родючості ґрунтів.

Відповідно до підпункту 25 і пункту 4 вказаного Положення Держгеокадастр відповідно до покладених на нього завдань:

організовує та здійснює державний нагляд (контроль):

а) за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності, у тому числі за:

веденням державного обліку і реєстрацією земель, достовірністю інформації про наявність та використання земель;

дотриманням правил, установленого режиму експлуатації протиерозійних, гідротехнічних споруд, збереженням захисних насаджень і межових знаків;

дотриманням порядку визначення та відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва;

використанням земельних ділянок відповідно до цільового призначення;

б) в частині родючості ґрунтів за:

зміною показників якісного стану грунтів у результаті проведення господарської діяльності на землях сільськогосподарського призначення;

своєчасним проведенням підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності заходів щодо збереження, відтворення та підвищення родючості ґрунтів.

Згідно з пунктом 7 цього Положення Держгеокадастр здійснює свої повноваження у тому числі через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Відповідно до Положення про Головне управління Держгеокадастру в Сумській області, затверджене наказом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 17.11.2016 № 308 «Про затвердження положень про територіальні органи Держгеокадастру» відповідач відповідно до покладених на нього завдань здійснює, зокрема, державний нагляд (контроль) в агропромисловому комплексі у частині дотримання земельного законодавства, використанні та охорони земель усіх категорій та форм власності, родючості ґрунтів.

Відповідно ст. 33 Закону України "Про оренду землі" по закінченню строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов'язки за умовами договору, має переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий строк (поновлення договору оренди землі). Орендар, який має намір скористатися переважним правом на укладення договору оренди землі на новий строк, зобов'язаний повідомити про це орендодавця до спливу строку договору оренди землі у строк, встановлений цим договором, але не пізніше ніж за місяць до спливу строку договору оренди землі.

Як встановлено з матеріалів справи, дія договорів оренди землі від 06.12.2010 та від 17.03.2014, на підставі яких Товариство з обмеженою відповідальністю "Глухівський кар'єр кварцитів" використовувало земельні ділянки з кадастровими номерами 5921580400:04:001:0301 та 5921580400:04:001:0292, закінчились із закінченням строку дії спеціального дозволу на користування надрами 30.07.2017.

Жодних належних доказів на підтвердження укладення нових договорів оренди із власником земельних ділянок або інших доказів на підтвердження правових підстав використання зазначених земельних ділянок позивачем надано не було.

Суд не погоджується із твердженням позивача про законність використання земельних ділянок на підставі договорів оренди землі від 06.12.2010 та від 17.03.2014, оскільки пункт 8 договору оренди землі від 06.12.2010 містить положення відповідно до якого договір укладено на період дії спеціального дозволу на користування надрами - до 29.07.2017. Згідно із пунктом 3.1 договору оренди землі від 17.03.2014 його укладено в межах терміну дії спеціального дозволу на користування надрами «Баницьке родовище ділянки: Північно-Східна і Південна» № 1006 від 29.07.1997.

При цьому, суд не бере до уваги аргумент позивача про те, що в подальшому строк дії спеціального дозволу було продовжено, оскільки наявність спеціального дозволу на користування надрами не може свідчити про виникнення договірних відносин між позивачем та третьою особою для законного користування спірними земельними ділянками, а тому навіть наявність таких діючих спеціальних дозволів до моменту укладення відповідних договорів оренди земельних ділянок не встановлює права користування земельними ділянками.

Відповідно до Спеціального дозволу на користування надрами № 1006 від 29.07.1997 термін його дії встановлено до 29 липня 2017 року. Беручи до уваги правові норми, викладені у частині другій статті 251 та частині другій статті 252 Цивільного кодексу України, слід зазначити, що у договорі оренди землі від 06.12.2010 момент часу з настанням якого припиняється його дія визначено календарною датою (29 липня 2017 року), а у договорі оренди землі від 17.03.2014 момент часу з настанням якого припиняється його дія визначено вказівкою на закінчення терміну дії Спецдозволу (29 липня 2017 року).

Договір оренди землі припиняється в разі закінчення строку, на який його було укладено (абзац другий частини першої статті 31 Закону України «Про оренду землі»). Аналогічні договірні умови містяться в пункті 37 договору оренди землі від 06.12.2010 та пункті 12.2 договору оренди землі від 17.03.2014.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що користування позивачем Земельними ділянками у період з серпня 2017 року по травень 2018 року здійснювалося не на підставі набутих у встановленому чинним законодавством України порядку речових прав та за відсутності необхідних правовстановлюючих документів.

Суд зауважує, що наявність у позивача спецдозволу з терміном дії до 29 липня 2037 року не є правомірною підставою для фактичного користування земельними ділянками без набуття у встановленому чинним законодавством України порядку відповідного речового права, враховуючи ще й факт відсутності у позивача будь-якого дозволу на користування надрами у період з 30.07.2017 по 14.11.2017.

Також, суд не бере до уваги доводи позивача про те, що ним вживаються усі необхідні заходи щодо укладення нових договорів оренди, у тому числі розроблена технічна документація щодо відведення земельних ділянок, здійснюється оплата за користування, виходячи з наступного.

Відповідно до частини першої та другої статті 18 Кодексу України про надра надання земельних ділянок для потреб, пов'язаних з користуванням надрами, провадиться в порядку, встановленому земельним законодавством України, земельні ділянки для користування надрами, крім випадків, передбачених статтею 23 цього Кодексу, надаються користувачам надр після одержання ними спеціальних дозволів на користування надрами чи гірничих відводів.

Згідно із ч. 4 статті 66 Земельного кодексу України надання земельних ділянок для потреб, пов'язаних з користуванням надрами, проводиться після оформлення в установленому порядку прав користування надрами і відновлення земель згідно із затвердженим відповідним робочим проектом землеустрою на раніше відпрацьованих площах у встановлені строки.

Відповідно до ч. 1 статті 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 Земельного кодексу України, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки.

Право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав (стаття 125 Земельного кодексу України).

За відсутності рішення органу виконавчої влади або місцевого самоврядування про надання земельної ділянки у власність або в користування юридична особа або фізична особа не має права використовувати земельну ділянку державної або комунальної форми власності.

Суд звертає увагу на те, що позивачу були відомі строки припинення дії відповідних договорів - 29 липня 2017 року, та терміни для завчасної пролонгації таких договорів шляхом звернення до власника земельних ділянок - 30 та 90 днів. Проте, позивач завчасно не вжив ніяких дій для поновлення договорів.

Крім того, позивач здійснює плату за користування земельними ділянками за власними розрахунками та міркуваннями, які нічим не визначені, тобто на власний розсуд, самостійно визначивши відсоток орендної плати, що суперечить нормам чинного земельного законодавства.

Не заслуговує на увагу і посилання позивача на те, що орендар не звертався до нього із вимогами про повернення земельних ділянок, оскільки частиною першою статті 31 Закону України «Про оренду землі» визначено, що у разі припинення або розірвання договору оренди землі орендар зобов'язаний повернути орендодавцеві земельну ділянку на умовах, визначених договором. Тобто обов'язок повернення земельних ділянок чинним законодавством покладено на позивача.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про законність припису № 155-ДК/0022/Пр/03/01/-18, яким встановлено вимогу ТОВ «Глухівський кар'єр кварцитів» звільнити самовільно зайняту земельну ділянку площею 4,22 га з кадастровим номером 5921580400:04:001:0301 та передати її згідно акту приймання - передачі Сумській ОДА, земельну ділянку площею 9,9 га з кадастровим номером 5921580400:04:001:0292, згідно акту приймання - передачі повернути Сумській ОДА.

Відповідно до ч. 1 ст. 73 КАС України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Згідно із ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч. 1 ст. 77 КАС України)

Враховуючи викладене, суд вважає, що відповідачем належним чином доведено правомірність оскаржуваного припису, а тому позовні вимоги про визнання його протиправним та скасування задоволенню не підлягають.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Глухівський кар'єр кварцитів" до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області, Державного інспектора відділу контролю за використанням та охороною земель у Глухівському, Середино-Будському, Ямпільському, Шосткинському районах ГУ Держгеокадастру у Сумській області Чуги Сергія Миколайовича про визнання протиправним та скасування припису - відмовити.

Рішення може бути оскаржено до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Є.Д. Кравченко

Повний текст рішення складений та підписаний 03.08.2018.