справа №813/3297/18
про відкриття загального позовного провадження
в адміністративній справі
30 липня 2018 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Сакалош В.М., перевіривши матеріали позову Представництва Американського об'єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського союзу до Львівської міської ради, Виконавчого комітету Львівської міської ради, Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії, -
Представництво Американського об'єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського союзу (79054, м. Львів, вул. Кульчицької, 1/94) звернулося до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до Львівської міської ради (790008, м.Львів, пл.Ринок, 1), Виконавчого комітету Львівської міської ради (79003, м.Львів, пл.Ринок, 1), Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради (79008, м.Львів, вул.Валова, 20), в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність Львівської міської ради, виконавчого комітету Львівської міської ради та Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради щодо невиконання вимог розпорядження Кабінету Міністрів України від 20.07.1998 № 604-р "Про додаткові заходи щодо збереження місць поховань у населених пунктах України", в частині п.п. 3, 4, щодо об'єкта «Нове юдейське кладовище, ХІХ ст. у Львові, вул. Єрошенка»;
-визнати протиправною бездіяльність Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради щодо невиконання п. 2,3,4,9 Порядку визначення категорій пам'яток для занесення об'єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України», затвердженого Постановою КМУ від 27 грудня 2001 р. № 1760, щодо об'єкта «Нове юдейське кладовище, ХІХст. у Львові, вул. Єрошенка»;
-визнати протиправною бездіяльність Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради щодо невиконання культурної спадщини», культури України від? 11.03.2013 № 158, щодо об'єкта «Нове юдейське кладовище, ХІХст. у Львові, вул. Єрошенка».
- визнати протиправною бездіяльність Львівської міської ради та Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради щодо невиконання вимог ст. 32 ЗУ «Про охорону культурної спадщини» та ДСТУ Б.Б.2.2-10:2016р., а саме не визначення меж та режимів використання зон пам1яток архітектури ї містобудування, щодо об'єкта «Нове юдейське кладовище, ХІХст. у Львові, вул. Єрошенка»;
- зобов'язати Львівську міську раду, виконавчий комітет Львівської міської ради та Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради виконати вимоги розпорядження Кабінету Міністрів України від 20.07.1998 № 604-р "Про додаткові заходи щодо збереження місць поховань у населених пунктах України", в частині п.п. З, 4, щодо об'єкта «Нове юдейське кладовище, ХІХст. у Львові, вул. Єрошенка»;
- зобов'язати Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради виконати п. 2,3,4,9 Порядку визначення категорій пам'яток для занесення об'єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України», затвердженого Постановою КМУ від 27 грудня 2001 р. № 1760, щодо об'єкта «Нове юдейське кладовище, ХІХст. у Львові, вул. Єрошенка»;
- зобов'язати Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради виконати п. 2 Порядку обліку об'єктів культурної спадщини», затвердженого наказом Міністерства культури України від 11.03.2013 № 158, щодо об'єкта «Нове юдейське кладовище, ХІХст. у Львові, вул. Єрошенка»;
- зобов'язати Львівську міську раду та Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради виконати вимоги ст. 32 ЗУ «Про охорону культурної спадщини» та ДСТУ Б.Б.2.2-10:2016р., а саме визначити межі та режим використання зон пам'яток архітектури і містобудування, щодо об'єкта «Нове юдейське кладовище, ХІХ ст. у Львові, вул. Єрошенка».
Адміністративний позов подано з додержанням вимог ст. 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з правилами ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України (предметна юрисдикція) та ст. 25-27 Кодексу адміністративного судочинства України (територіальна юрисдикція), справа підсудна Львівському окружному адміністративному суду.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі на стадії відкриття провадження не встановлено.
Відповідно до ч.1 ст.12 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність чи інші обставини не доцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні (ч.3 ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства України).
При вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального провадження суд враховує умови, передбачені ч. 3 ст. 257 Кодексу адміністративного судочинства України, в сукупності.
Отже, з врахуванням значення справи для позивача, обсяг та характер поданих доказів, суд вважає можливим прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за правилами загального позовного провадження.
Позивачем зазначено в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Міністерство культури України, Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації.
Відповідно до ч. 2 ст. 49 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Оскільки рішення у вказаній справі може вплинути на права та обов'язки Міністерства культури України, Департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації, суд вважає за доцільне залучити таких до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача.
Керуючись ст.ст. 12, 19, 49, 160-161, 171, 248, ч.3 ст.257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі.
2. Залучити до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача:
- Міністерство культури України (01601, м. Київ, вул. І.Франка, 19);
- Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації (79008, м.Львів, вул.Винниченка, 18).
3. Призначити справу до розгляду за правилами загального позовного провадження.
4. Підготовче засідання призначити на 06 вересня 2018 року о 14:30 год. в приміщенні Львівського окружного адміністративного суду (м. Львів, вул. Чоловського, 2, 1 поверх, зал засідань № 8).
5. Підготовче засідання проводитиметься судом у складі судді Сакалоша В.М. одноособово.
6. Відповідачам надати суду відзив на позовну заяву протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Вимоги до змісту та форми відзиву на позовну заяву передбачено у ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, до такого в т.ч. додаються документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Відповідно до ч.4 ст.159 Кодексу адміністративного судочинства України, неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
У разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України).
7. Позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідачі - заперечення, у п'ятиденний строк з дня отримання відзиву чи заперечення, з врахуванням приписів ст. 163-164 Кодексу адміністративного судочинства України.
8. Запропонувати третім особам подати до суду у п'ятнадцятиденний строк з моменту отримання позовної заяви з додатками пояснення щодо такого позову, з врахуванням вимог, передбачених ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України.
9. Заяви по суті справи (відзив на позовну заяву, відповідь на відзив, заперечення, пояснення) повинні бути подані (завчасно надіслані) до канцелярії Львівського окружного адміністративного суду (79018,м. Львів, вул. Чоловського, 2) у встановлені у цій ухвалі строки, з наданням доказів надіслання таких іншим учасникам справи.
10. Відповідачі, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом із поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи.
Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк. Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу (ч.ч. 3, 4 ст. 79 КАС України).
11. Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб - порталі судової влади України за адресою http://adm.lv.court.gov.ua/sud1370/, в розділі "Стан розгляду справи.
12. Копію ухвали надіслати учасникам справи. Відповідачам та третім особам також надіслати примірники позовної заяви та додані до них документи.
13. Ухвала суду набирає законної сили законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена, крім з підстав порушення правил підсудності. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
В частині порушення правил підсудності така може бути оскаржена у п'ятнадцятиденний строк з дати її ухвалення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд.
Суддя Сакалош В.М.