Ухвала від 23.07.2018 по справі 2040/5826/18

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

23 липня 2018 р. справа № 2040/5826/18

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Сліденко А.В., розглянувши питання наявності правових підстав для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження в адміністративній справі за матеріалами позову ОСОБА_1 до Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова про 1) визнання протиправною бездіяльності Київського ОУПФУ м. Харкова щодо припинення ОСОБА_1, нарахування та виплати пенсії; 2) зобов'язання Київського ОУПФУ м. Харкова поновити ОСОБА_1, нарахування та виплату пенсії, сплатити заборгованість, яка виникла з часу припинення нарахування та виплати пенсії - з 01.04.2018 р., а також звернення постанови суду в частині присудження виплати пенсії в межах суми стягнення за один місяць до негайного виконання, -

встановив:

В оформленні матеріалів адміністративного позову допущений недолік у вигляді відсутності доказу оплати судового збору.

З огляду на зміст заявлених вимоги та положення Закону України "Про судовий збір" для усунення недоліку позивачу належить подати до суду оригінал документу про оплату судового збору у розмірі 704,80 грн. на розрахунковий рахунок - 31217206784011, одержувач - УДКСУ в Основ'янському районі м. Харкова, код ЄДРПОУ - 37999628, банк одержувача - ГУДКСУ в Харківській області, МФО - 851011, код бюджетної класифікації - 22030101.

При вирішенні по суті заяви про звільнення від сплати судового збору суддя зазначає, що відповідно до ч. 1 ст. 133 КАС України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Викладене кореспондується з положеннями ст. 8 Закону України "Про судовий збір", де зазначено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Суддя наголошує, що майновий стан сторони є оціночним поняттям і залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень такого майнового стану. Проте позивачу не було надано суду жодних належних та допустимих доказів на підтвердження факту відсутності відповідних коштів для сплати судового збору. Самі лише твердження позивача про припинення виплати пенсії не можуть бути визнані судом достатніми підставами для звільнення від сплати судового збору, зважаючи на вік позивача (менше 50 років), оскільки відсутні докази на підтвердження того, що пенсія є єдиним джерелом доходу позивача.

При цьому, суд звертає увагу позивача на те, що вирішення клопотань сторони відбувається у порядку ч. 1 ст. 77 КАС України та без застосування норм ч. 2 ст. 77 КАС України, позаяк у даному випадку не йде мова про протиправність рішень та діянь владного суб'єкта. За загальним правилом обов'язок подання доказів по справі покладений на сторону.

У зв'язку з неподанням таких документів позивачем, суддя (як виняток із загального правила) змушений вдатись до застосування ч. 1 ст. 2 КАС України, де зазначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

З метою дотримання цього завдання, суддя вважає за доцільне витребувати від ДФС України докази для отримання інформації щодо розміру доходів ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1; р.н.о.к.п.п. - НОМЕР_1), одержаних за 2017 рік та 6 місяців 2018 року.

Керуючись ст.ст. 8, 19, 124, 129 Конституції України, ст.ст.6-9, 77, 123, 160, 169, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

ухвалив:

1. Заяву про звільнення від сплати судового збору - залишити без задоволення.

2. Витребувати у Державної фіскальної служби України (Львівська площа, буд. 8, м. Київ, 04053) відомості про доходи, одержані ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1; р.н.о.к.п.п. - НОМЕР_1; місце реєстрації - АДРЕСА_1) за 2017 рік та 6 місяців 208 року.

3. Позов залишити без руху до дати отримання судом витребуваних відомостей.

4. Встановити, що витребувані відомості належить подати до Харківського окружного адміністративного суду засобами поштового, факсимільного або електронного зв'язку протягом 5 робочих днів від дати одержання цієї ухвали.

5. Роз'яснити, що ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Сліденко А.В.