Постанова від 19.07.2018 по справі 448/1059/18

РІШЕННЯ

Іменем України

19.07.2018 року м.Мостиська

єдиний унікальний номер 448/1059/18

провадження № 2-а/448/171/18

Мостиський районний суд Львівської області в складі:

головуючого судді Білоуса Ю.Б.,

при секретарі судового засідання Романченко І.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Мостиська справу за адміністративним позовом Мостиського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України до громадянина ОСОБА_1 ОСОБА_2 Гебресілсі (Biniam Ghebresilsie) про затримання іноземця або особи без громадянства до вирішення питання про визнання його біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні,

учасники судового провадження:

представник позивач ОСОБА_3,

відповідач ОСОБА_2 Гебресілсі

перекладач ОСОБА_4,

ВСТАНОВИВ:

Начальник Мостиського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України ОСОБА_5 звернувся до суду із зазначеним позовом, покликаючись на те, що громадянин ОСОБА_1 ОСОБА_2 Гебресілсі, відповідач у справі, був затриманий о «15» годині «30» хвилин «16» липня 2018 року в п/п «Шегині», територія Мостиського району Львівської області, під час прийому-передачі з території ОСОБА_6 до України на підставі Угоди про реадмісію осіб, за незаконний перетин державного кордону з України в РП, 15.07.2018 року, поза пунктом пропуску, на напрямку 453 прикордонного знаку, ділянка відповідальності відділу прикордонної служби «Смільниця», територія Старосамбірського району Львівської області спільно з двома громадянами ОСОБА_1.

Вказує, що за результатами проведення фільтраційних заходів встановлено, що відповідач потрапив на територію України незаконним шляхом. В своєму поясненні відповідач зазначив, що мав намір потрапити до країн Євросоюзу у незаконний спосіб, з метою пошуку кращих умов життя.

Стверджує, що 17.07.2018 року під час перебування в ПТТ Мостиського прикордонного загону відповідач звернувся із заявою про отримання захисту на території України. Дану заяву того ж таки дня направлено на адресу ГУ ДМС України у Львівській області.

З огляду на вищенаведене, у відповідності до ст.289 КАС України, просить суд постановити рішення про затримання відповідача, до вирішення питання про визнання його біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні з поміщенням до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, на строк, визначений ст.289 КАС України.

В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_3 підтримав позовні вимоги, покликаючись на обставини, зазначені в позовній заяві.

Відповідач в судовому засіданні позов визнав та не заперечив проти поміщення його до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні..

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються позовні вимоги, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Судом встановлено, що громадянин ОСОБА_1 ОСОБА_2 Гебресілсі, - відповідач у справі, потрапив на територію України незаконним шляхом.

В подальшому, відповідач був затриманий о 15:30год., 16 липня 2018 року в п/п «Шегині», територія Мостиського району Львівської області, під час прийому-передачі з території ОСОБА_6 до України на підставі Угоди про реадмісію осіб, за незаконний перетин державного кордону з України в РП, 15.07.2018 року, поза пунктом пропуску, на напрямку 453 прикордонного знаку, ділянка відповідальності відділу прикордонної служби «Смільниця», територія Старосамбірського району Львівської області спільно з двома громадянами ОСОБА_1.

В судовому засіданні встановлено, що 17.07.2018року під час перебування в ПТТ Мостиського прикордонного загону відповідач звернувся до представників Держприкордонслужби із заявою про отримання захисту на території України. Дану заяву направлено на адресу ГУ ДМС України у Львівській області.

Також встановлено, що на даний час у відповідача відсутні документи, що посвідчують його особу (оригінали паспортів чи інших внутрішніх документів, які посвідчують особу), такий не має законних підстав для перебування на території України, в останнього відсутні документи, що дають право на виїзд з України.

Вказані обставини підтверджуються поясненнями сторін та наявними у справі письмовими доказами: копією протоколу про адміністративне затримання від 16.07.2018 року; протоколом особистого огляду, огляду речей та вилучення речей і документів від 16.07.2018року; актом приймання-передавання особи від 16.07.2018 року, іншими матеріалами справи.

Правовий статус іноземців та осіб без громадянства, які проживають або тимчасово перебувають в Україні, їх основні права, свободи та обов'язки, порядок вирішення питань, пов'язаних з їх в'їздом в Україну або виїздом з України, регулюються Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».

Відповідно до ч.4 ст.30 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" іноземці та особи без громадянства, які не мають законних підстав для перебування на території України, затримані в установленому порядку та підлягають примусовому видворенню за межі України, у тому числі прийняті відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію, розміщуються в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, протягом строку, необхідного для їх ідентифікації та забезпечення примусового видворення (реадмісії) за межі України, але не більш як на вісімнадцять місяців.

У разі звернення особи під час її перебування в пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні, вона продовжує перебувати в зазначеному пункті до остаточного прийняття рішення за заявою.

Частиною 2 ст.289 КАС України передбачено, що заходи, визначені цією статтею, також застосовуються адміністративним судом, визначеним частиною першою цієї статті, за позовом центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, його територіальних органів чи підрозділів, органів охорони державного кордону або Служби безпеки України до іноземців та осіб без громадянства, які до прийняття рішення за заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні, вчинили порушення законодавства України з прикордонних питань або про правовий статус іноземців, до завершення процедури розгляду цієї заяви.

Згідно ч.11 ст.289 КАС України строк затримання іноземців та осіб без громадянства в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, становить шість місяців. За наявності умов, за яких неможливо ідентифікувати іноземця або особу без громадянства, забезпечити примусове видворення чи реадмісію особи у зазначений строк або прийняти рішення за заявою про визнання її біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні, цей строк може бути продовжений, але не більш як на вісімнадцять місяців.

З огляду на наведені положення закону та враховуючи встановлені судом обставини про те, що відповідач вчинив порушення законодавства України з прикордонних питань, такий не має законних підстав для перебування на території України, у нього відсутні документи, що дають право на виїзд з України, та останній звернувся із заявою про отримання захисту на території України, суд приходить до висновку, що є всі правові підстави для затримання відповідача до вирішення питання про визнання його біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні, з поміщенням його до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні на строк визначений ч.11 ст.289 КАС України.

Враховуючи вищенаведене та оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення в повному обсязі.

Керуючись ст.ст.12, 241, 244, 246, 257, 288, 289 КАС України, суд,

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Затримати громадянина ОСОБА_1 ОСОБА_2 Гебресілсі (Biniam Ghebresilsie), 01.02.1993р.н., до вирішення питання про визнання його біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні, з поміщенням до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні на строк, визначений ч.11 ст.289 КАС України, достатній для виконання судового рішення, але який не може перевищувати шість місяців.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Мостиський районний суд Львівської області протягом десяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

На час апеляційного оскарження іноземці або особи без громадянства, у яких відсутні документи, що дають право на виїзд з України, продовжують утримуватися у спеціально обладнаних для цих цілей приміщеннях органів (підрозділів) охорони державного кордону чи Служби безпеки України або в пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні.

Суддя Ю.Б. Білоус

Рішення набрало законної сили: «___»___________ 20 р.

Суддя Ю.Б. Білоус