Справа № 515/921/18
Провадження № 3/515/1542/18
Татарбунарський районний суд Одеської області
Іменем України
17 липня 2018 р. Татарбунарський районний суд Одеської області у складі: головуючого-судді Семенюк Л.А., за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли від Татарбунарського ВП Арцизького ВП ГУНП в Одеській області, про притягнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_2, одруженого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,
до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
03 червня 2018 року о 16год. 30хв. ОСОБА_1, рухаючись по вул. Леніна в с.Вишневе Татарбунарського району Одеської області, керував транспортним засобом мотоциклом «ММВЗ- 211311» з д/з 67-24 ОДИ, з явними ознаками алкогольного сп'яніння (почервоніння очей, психологічне збудження, різкий запах алкоголю з ротової порожнини). Від пропозиції співробітників СРПП Татарбунарського ВП щодо проходження медичного огляду для визначення стану алкогольного сп'яніння відмовився у присутності двох свідків.
ОСОБА_1 в судовому засідання вину визнав та пояснив, що в день складання протоколу, а саме 03 червня 2018 року в після обідній час, він керував мотоциклом ММВЗ-211311, в с. Вишневе Татарбунарського району, перед цим вживав алкогольні напої. Від проходження медичного огляду на стан сп'яніння відмовився в присутності двох свідків.
Заслухавши пояснення порушника, перевіривши матеріали справи про адміністративне правопорушення та дослідивши наявні в ній докази, дійшла таких висновків.
Відповідно до п.2.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001року №1306 (далі - Правила), водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, утворює об'єктивну сторону правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП).
Вина ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного правопорушення, крім визнання ним своєї вини, підтверджується:
-довідкою, виданою інспектором СРПП №2 Татарбунарського ВП АВП ГУНП в Одеській області старшим лейтенантом поліції ОСОБА_2, з якої слідує, що ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ознаками ч.1 ст. 130 КпАП України, впродовж календарного року, не притягувався, згідно облікових даних посвідчення водія не отримував (а.с.3);
- протоколом про адміністративне правопорушення серії БД №043843 від 03.06.2018 року, з якого слідує, що 03 червня 2018 року о 16год. 30хв. ОСОБА_1, рухаючись в Вишневе по вул. Леніна Татарбунарського району Одеської області, керував транспортним засобом мотоциклом «ММВЗ- 211311» з д/з 67-24 ОДИ, з явними ознаками алкогольного сп'яніння (почервоніння очей, психологічне збудження, різкий запах алкоголю з ротової порожнини). Від пропозиції співробітників СРПП Татарбунарського ВП щодо проходження медичного огляду для визначення стану алкогольного сп'яніння відмовився у присутності двох свідків (а.с.4);
-письмовими поясненнями свідків ОСОБА_3 (а.с.5) ОСОБА_4 (а.с.6) з викладенням обставин скоєного ОСОБА_1 правопорушення, який відмовився від проходження медичного огляду для визначення стану алкогольного сп'яніння в установленому законом порядку в їх присутності;
- письмовими поясненнями порушника ОСОБА_1 з визнанням своєї вини (а.с.7).
Обставин, що обтяжують відповідальність правопорушника, при розгляді справи не встановлено.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, слід визнати щире розкаяння правопорушника.
За відсутності доказів на підтвердження об'єктивної неможливості пройти медичний огляд ОСОБА_1 на час складення протоколу, вважаю, що в його діях вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, і тому він підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за частиною першою вказаної статті з призначенням стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 гривень. Разом з тим, не вбачається можливості призначення одночасно, передбаченого санкцією статті стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами на строк один рік, оскільки ОСОБА_1, згідно облікових даних адміністративної практики, посвідчення водія не отримував (а.с.3).
Згідно зі ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до ч.5 ст.4 Закону України "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується ставка судового збору 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У цьому зв'язку, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір на користь держави в розмірі 352грн.40коп.
Керуючись ст.ст. 32-35, 40-1, ч.1 ст.130, ст.ст. 283-285, 294 КУпАП, -
Притягнути ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу розміром шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті) гривень, що підлягає сплаті на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 судовий збір на користь держави в розмірі 352 (трьохсот п'ятдесяти двох) гривень 40 коп. (стягувач: Державна судова адміністрація України, код ЄДРПОУ - 37993783, м.Київ, 01601; реквізит рахунка для зарахування надходжень: отримувач - ГУК у м.Києві/ м. Київ 22030106, код за ЄДРПОУ - 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача - 899998, рахунок отримувача - 31211256026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106).
Постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу підлягає примусовому виконанню після закінчення строку, встановленого ч.1 ст.307 КпАП України (штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу). Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст. 307 КУпАП - стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Постанова судді може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Одеської області через Татарбунарський районний суд Одеської області.
Строк пред'явлення постанови до виконання в частині стягнення штрафу та судового збору - 3 місяці.
Суддя Семенюк