Справа № 2а-11130/09/1570
23 грудня 2009 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Юхтенко Л.Р.,
при секретарі судового засідання - Коваленко І.І.,
за участю
позивач - ОСОБА_1
представника позивача - ОСОБА_2
представника відповідача
ТОВ «Железнодорожний цех» - Тонкошкура В.Л. (по довіреності)
представник відповідача Головного
управління статистики в Одеській області - Бондаренко О.Б. (по довіреності)
представник відповідача ДПІ у Біляївському - не з'явився
районі Одеської області
представник третьої особи - Чистяков О.О.
розглянувши у попередньому судовому засіданні Одеського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління статистики в Одеській області, Державної податкової інспекції у Біляївському районі Одеської області, Товариства з обмеженою відповідальністю «Залізничий цех» про визнання дій Головного управління статистики в Одеській області щодо безпідставної зміни 22 березня 2002 року назви Товариства з обмеженою відповідальністю «Железнорожний цех» на Товариство з обмеженою відповідальністю «Залізничний цех» незаконними, визнання незаконними дій Державної податкової інспекції у Біляївському районі Одеської області щодо безпідставної зміни у 2007-2008 р.р. назви Товариства з обмеженою відповідальністю «Железнорожний цех» на Товариство з обмеженою відповідальністю «Залізничний цех», зобов'язання Головного управління статистики в Одеській області виключити з ЄДРПОУ підприємство з назвою Товариство з обмеженою відповідальністю «Залізничний цех» код ЄДРПОУ 21028250, зобов'язання Державної податкової інспекції у Біляївському районі Одеської області зняти з обліку підприємство з назвою Товариство з обмеженою відповідальністю «Залізничний цех» код ЄДРПОУ 21028250, зобов'язання Товариства з обмеженою відповідальністю «Залізничний цех» привести свої установчі документи у відповідність до вимог чинного законодавства.
В попередньому судовому засіданні представник відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Залізничий цех» («Железнорожний цех») заявив клопотання про закриття провадження по справі у зв'язку з непідсудністю спору адміністративному суду та необхідністю розглядати спір в порядку господарського судочинства.
Позивач та її представник заперечували проти задоволення заявленого клопотання, мотивуючи це тим, що оскільки позивач є суб'єктом владних повноважень, то спір в якому вона є стороною має розглядатися в порядку адміністративного судочинства.
Представник відповідача Головного управління статистики в Одеській області підтримав заявлене клопотання, представник третьої особи залишив питання щодо задоволення клопотання на розсуд суду.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що клопотання представника ТОВ «Залізничий цех» («Железнорожний цех») є обгрунтованим та підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно ч.2 ст. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно до ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках встановлених законом.
Відповідно до ч. 4 ст. 50 КАС України громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень:
1) про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян;
2) про примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян;
3) про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства з України;
4) про обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання (збори, мітинги, походи, демонстрації тощо);
5) в інших випадках, встановлених законом.
Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» не передбачено право державного реєстратора звертатися до суду з позовами про внесення змін чи виправлень в Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та в Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України, так само як з позовами про зняття підприємства з податкового обліку та зобовязання юридичної особи внести зміни до установчих документів. Таке право державного реєстратора е передбачено також іншими нормативно-правовими актами.
Таким чином суд приходить до висновку, що оскільки законом або іншим нормативно-правовим актом не передбачено випадків звернення державного реєстратора до суду з вимогами аналогічними вимогам позивача, справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління статистики в Одеській області, Державної податкової інспекції у Біляївському районі Одеської області, Товариства з обмеженою відповідальністю «Залізничий цех» не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи склад сторін зазначеного спору, а також характер спірних правовідносин, а саме те, що предмет спору є фактично зміст установчих документів ТОВ «Залізничий цех» («Железнорожний цех») в частині його назви, спір має розглядатися в порядку господарського судочинства.
Відповідно до п. 1 ч. 1 статті 157 КАС України суд закриває провадження по справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністратиного судочинства.
Керуючись ст.ст. 4,17, 121,п.1 ч.1 ст. 157 КАС України, суд, -
Закрити провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління статистики в Одеській області, Державної податкової інспекції у Біляївському районі Одеської області, Товариства з обмеженою відповідальністю «Залізничий цех» про визнання дій Головного управління статистики в Одеській області щодо безпідставної зміни 22 березня 2002 року назви Товариства з обмеженою відповідальністю «Железнорожний цех» на Товариство з обмеженою відповідальністю «Залізничний цех» незаконними, визнання незаконними дій Державної податкової інспекції у Біляївському районі Одеської області щодо безпідставної зміни у 2007-2008 р.р. назви Товариства з обмеженою відповідальністю «Железнорожний цех» на Товариство з обмеженою відповідальністю «Залізничний цех», зобов'язання Головного управління статистики в Одеській області виключити з ЄДРПОУ підприємство з назвою Товариство з обмеженою відповідальністю «Залізничний цех» код ЄДРПОУ 21028250, зобов'язання Державної податкової інспекції у Біляївському районі Одеської області зняти з обліку підприємство з назвою Товариство з обмеженою відповідальністю «Залізничний цех» код ЄДРПОУ 21028250, зобов'язання Товариства з обмеженою відповідальністю «Залізничний цех» привести свої установчі документи у відповідність до вимог чинного законодавства.
Роз'яснити позивачу, що розгляд такої справи віднесено до юрисдикції Господарських судів.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.5 ст.186 КАС України.
Суддя: /підпис/
З оригіналом згідно:
Суддя: