Справа №766/12952/18
н/п 1-кс/766/9250/18
11.07.2018 року слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 розглянувши клопотання слідчого СВ Корабельного ВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 про проведення експертизи у кримінальному провадженні за № 12018230020001629,
встановив:
09.07.2018 року слідчий звернувся до суду з даним клопотанням.
В обґрунтування клопотання посилався на те, що до ЧЧ Корабельного ВП ХВП надійшло повідомлення від ОСОБА_4 про те, що 29.06.2018, невстановлена особа, знаходячись на пляжі, на «Карантинному острові», в м. Херсон, мікрорайон Острів, шляхом вільного доступу, скоїла крадіжку мобільного телефону марки «Huawei Y 7» який належить ОСОБА_4 .
Даний факт 05.07.2018 зареєстровано до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018230020001629 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185 КК України.
В ході проведення досудового розслідування по кримінальному провадженню, при допиті в якості потерпілого ОСОБА_4 пояснила, що коли вона знаходилася на пляжі на карантинному острові, в м. Херсон, мікрорайон Острів, 29.06.2018 приблизно о 16:00 год., невідома особа, скоїла крадіжку належного їй мобільного телефону «Huawei Y 7»
Склад злочину, передбачений ч.1 ст.185 КК України віднесений до матеріальних складів злочинів, у зв'язку з чим на підставі ч.1 п.3 ст. 91 КПК України (обставини, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні) по кримінальному провадженню виникла необхідність встановлення суми матеріального збитку, що є обов'язковим
В судове засідання слідчий не з'явився, але надав заяву в якій просить суд розглядати справу без його участі.
Відповідно до ст. 107 ч.4 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалось.
Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з'ясування питань права.
Слідчий або прокурор зобов'язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо визначення розміру матеріальних збитків, шкоди немайнового характеру, шкоди довкіллю, заподіяної кримінальним правопорушенням.
Відповідно до ст. 243 КПК України експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.
Враховуючи, що для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, зокрема, для встановлення вартості викраденого товару, виникла необхідність в проведенні товарознавчої експертизи із залученням експертів експертної установи Херсонського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України для проведення товарознавчої експертизи.
Ініціатором клопотання доведено, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.
Керуючись ст.ст.242,243, 244, ч.2 ст. 376 КПК України, слідчий суддя, -
ухвалив:
Клопотання задовольнити.
Доручити проведення експертам експертної установи Херсонський науково дослідницький експертно криміналістичний центр, юридична адреса: м. Херсон, вул. Миколаївське шоссе 28а, судово товарознавчої експертизи оцінки машин, обладнання, сировини та товарів народного споживання .
До переліку запитань, які необхідно поставити перед експертом слід віднести:
1. Якою могла бути ринкова вартість станом на 29.06.2018:
- мобільного телефону марки «Huawei Y 7» модель TRT-LX1, бувший у використанні?
Для проведення дослідження( експертизи) експерту(ам) надати: копію протоколу допиту потерпілого ОСОБА_4 від 06.07.2018
Доручити слідчому в провадженні якого знаходяться матеріали досудового розслідування, начальнику слідчого відділення Корабельного ВП ХВП ГУНП в Херсонській області або іншому співробітнику Корабельного ВП ХВП ГУНП в Херсонській області ( за довіреністю начальника слідчого відділення) надати до Херсонського НДЕКЦ МВС України: ухвалу слідчого судді про проведення експертизи та матеріали для проведення експертизи.
Висновок експерта по закінченню експертизи надати: слідчому СВ Корабельного ВП ХВП ГУНП в Херсонській області у якого знаходиться кримінальне провадження на розгляді, начальнику слідчого відділення Корабельного ВП ХВП ГУНП в Херсонській області або іншому співробітнику Корабельного ВП ХВП ГУНП в Херсонській області ( за довіреністю начальника слідчого відділення).
Зобов'язати слідчого надати додаткові матеріали, необхідні для проведення експертизи, за клопотанням експерта.
Зобов'язати, та надати слідчому ОСОБА_3 дозвіл про надання додаткових
матеріалів необхідних для проведення експертизи за клопотанням експерта.
Попередити експерта про відповідальність за завідомо неправдивий висновок (ст. 384 КК України) або за відмову від виконання покладених обов'язків (ст. 385 КК України).
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяОСОБА_1