Постанова від 27.06.2006 по справі 7/197-АП-06

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м.Херсон, вул. Горького, 18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"27" червня 2006 р. Справа № 7/197-АП-06

м.Херсон, зал судового засідання №324, 10 год. 40 хв.

Господарський суд Херсонської області у складі судді Задорожної Н.О. при секретарі Чуприні О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м.Херсон

до Приватної фірми "Любава", м.Цюрупинськ

про стягнення 1975 грн. 00 коп.

за участю представників сторін:

від позивача: Саплєва О.В. - гол. спеціаліст, дов. №01-12/5 від 10.01.06р.;

від відповідача: не прибув;

Позивач (Херсонське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів) звернувся з позовом, у якому просить суд стягнути з відповідача (ПФ "Любава", м.Цюрупинськ) 1975 грн. штрафу за незабезпечення у 2005 році нормативу для працевлаштування інвалідів.

Позивач підтримав позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідач явку представника не забезпечив, письмові заперечення не надав, з заявою про відкладення слухання справи не звернувся.

Зважаючи на те, що відповідач у встановленому порядку був повідомлений про час і місце розгляду справи, заперечень по суті позову не надав, з заявою про відкладення слухання справи не звернувся, наданих матеріалів достатньо для ухвалення правильного рішення, суд розглядає справу без участі представника ПФ "Любава".

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до ст.19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.91р. №875-ХІІ, в редакціях Законів України від 14.10.94р. №204/ВР та від 05.07.01р. №2606-ІІІ (далі Закону), для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 15 осіб, розмір штрафних санкцій за робоче місце, не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної плати на відповідному підприємстві (об'єднанні), у відповідній установі, організації.

Згідно з наданою державною статистичною звітністю, затвердженою Наказом Мінпраці України від 29.12.2004р. №338, (форма №10-ПІ "Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005 рік"), встановлений Законом норматив в ПФ "Любава" в 2005 році не виконано - при нормативі працевлаштування "1 особи" фактично інваліди не працювали.

Пунктом 5 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1995 р. №314 визначено, що підприємства розробляють заходи щодо створення робочих місць для інвалідів, включають їх до колективного договору, інформують центри зайнятості, місцеві органи соціального захисту населення та відділення соціального захисту інвалідів про створення (пристосування) робочих місць для працевлаштування інвалідів. Таким чином, обов'язок зазначених органів щодо працевлаштування інвалідів виникає лише після надання підприємствами відповідної інформації про наявні робочі місця для інвалідів.

Згідно з інформацією Цюрупинського районного центру зайнятості підприємство звіти за формою №3 - ПН (про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) надавало, але графа 4 (інваліди) не заповнювалась.

Проте, до управління праці та соціального захисту населення Цюрупинського району відповідач протягом 2005 року жодного разу не звертався з питанням про направлення інвалідів для працевлаштування.

Оскільки результатом працевлаштування є укладення трудового договору між працівником, в даному випадку інвалідом, та власником або уповноваженим ним органом (стаття 21 Кодексу законів про працю України), то безпосереднє працевлаштування здійснює власник або уповноважений ним орган підприємства (об'єднання), установи, організації незалежно від форм власності та господарювання.

У зв'язку з невиконанням встановленого ст.19 Закону нормативу, в силу дії ст.20 зазначеного Закону, п.3, 4 Порядку сплати підприємствами (об'єднаннями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів, затвердженого Постановою КМУ від 28 грудня 2001 р. №1767, відповідач був зобов'язаний не пізніше 15 квітня 2006 р. самостійно сплатити в дохід Державного бюджету на рахунок Державного казначейства штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на підприємстві за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом і складає 1975,00 грн.

Закон України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" не пов'язує застосування штрафних санкцій з будь-якими іншими обставинами, що перешкоджали працевлаштуванню інвалідів, оскільки вказана відповідальність є за своєю природою альтернативним зобов'язанням.

Доказів погашення боргу або письмових заперечень по суті позову суду не надано.

Зважаючи на викладене, суд визнав позов обґрунтованим і задовольняє його у повному обсязі.

Судовий збір у розмірі 19 грн. 75 коп. відноситься на відповідача.

У судовому засіданні за згодою представника позивача проголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено про дату і час складення її повного тексту - 29 червня 2006р. о 10 год. 30 хв.

Керуючись ст. ст. 94, 98, п.4 ст.157, 158, 160-163, 167, п.6 Прикінцевих та перехідних положень КАС України, суд

постановив:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з приватної фірми "Любава", м.Цюрупинськ, вул.Комунарів, 37, код 24953963, МФО 352093, р/р 260011475 в ХОД АППБ "Аваль":

а) на користь Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м.Херсон, пров. 40 років Жовтня, 5-а, одержувач: ВДК по м.Херсону, код 24104230; банк: УДК по Херсонській області, МФО 852010, р/р 31212230600002, *; код ЗКПО підприємства; 50070000; 01; - платежі до Фонду соціального захисту інвалідів, - штраф у розмірі 1975 грн.;

б) в доход Державного бюджету, код отримувача 24104230 - Відділення Держказначейства м. Херсон, Банк УДК в Херсонській області, МФО 852010, р/р 31112095600002, символ звітності банку 095, - 19 грн. 75 коп. судового збору.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Н.О. Задорожна

Повний текст постанови

складено 29.06.2006р.