Постанова від 02.06.2006 по справі 13/160-АП-06

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м.Херсон, вул. Горького, 18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"02" червня 2006 р. Справа № 13/160-АП-06

Господарський суд Херсонської області у складі судді Закуріна М. К. при секретарі Фінаровій О.Л., у відкритому судовому засіданні розглянувши справу

за позовом Прокурора м. Херсона в інтересах держави в особі

позивача - Державної податкової інспекції у м. Херсоні

до суб'єкта підприємницької діяльності- фізичної особи ОСОБА_1

за участю представників:

прокуратури -Мяло Н.В. (прокурор відділу прокуратури Херсонської області),

позивача -Прокопенко В.П., Шевченко К.В. (представники за дорученнями),

відповідача -ОСОБА_1, ОСОБА_5 (представник за дорученням),

про стягнення з відповідача нарахованих штрафних санкцій в сумі 1464,85 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до позовної заяви вимоги ґрунтуються на факті несплати відповідачем зазначеної суми, котра нарахована позивачем у зв'язку із виявленими порушеннями податкового законодавства.

Відповідачем зазначені вимоги не визнаються з посиланням на незаконність проведеної перевірки.

Згідно до положень статті 6 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до початку діяльності окружного адміністративного суду адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішуються відповідним господарським судом за правилами Кодексу адміністративного судочинства України. У зв'язку з тим, що за пунктом 1 вказаних Прикінцевих положень КАС України набрав чинності з 1 вересня 2005 року, судове рішення за даною справою винесено з дотриманням вимог КАС України, тобто винесення за результатами розгляду справи відповідної ухвали суду.

З матеріалів справи слідує, що позивачем за результатами проведеної перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового обігу складено акт № 21030513/0235 від 26 вересня 2005 року, в якому зафіксовано допущені відповідачем порушення: 1) невідповідність готівкових коштів у порівнянні з денним звітом в розмірі 207,97 грн.; 2) проведення розрахункової операції при продажу алкогольних напоїв через РРО без використання режиму попереднього програмування найменування товару, а саме коньяк „Гринвіч” в касовому чеку названо „алкоголь”; 3) а також не зберігання денного звіту РРО в книзі обліку розрахункових операцій; у зв'язку з чим на підставі рішення № 0003022303/0 від 4 жовтня 2005 року застосовано штрафні санкції в сумі 1464,85 грн.

Станом на час розгляду справи відповідачем зазначена сума штрафних санкцій не сплачена.

За таких обставин позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі виходячи з наступного.

1.

Порядок застосування реєстраторів розрахункових операцій встановлений Законом України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”. Зокрема, відповідно до статті 1 якого реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами, які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

В свою чергу, згідно до пункту 9 статті 3 Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Безпосередньо сам порядок ведення книг обліку розрахункових операцій встановлено “Порядком реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок”, який затверджений наказом Державної податкової адміністрації України від 1 грудня 2000 року № 614.

Зокрема, пунктами 7.5. та 7.7. цього Порядку встановлено, що використання книги ОРО передбачає підклеювання фіскальних чеків на відповідних сторінках книги ОРО, а у разі роздрукування на РРО протягом робочого дня декількох фіскальних звітних чеків усі вони підклеюються у відповідній книзі ОРО.

В даному випадку відповідачем не дотримано вказаних вимог, у зв'язку з чим відповідно до пункту 4 статті 17 Закону, за яким за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції в розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій, нараховані штрафні санкції в розмірі 340 грн. (з розрахунку 20 х 17 = 340 грн.).

2.

Відповідно до пункту 11 статті 3 названого Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Під час перевірки позивачем встановлено допущене відповідачем порушення цієї норми, що стало підставою за пунктом 5 статті 17 Закону, за яким у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості нараховується штраф в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, нараховані штрафні санкції в розмірі 85 грн. (з розрахунку 17 х 5 = 85 грн.).

3.

За змістом пункту 13 статті 3 Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані серед іншого також забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Під час проведеної відповідачем перевірки безпосередньо встановлено факт незабезпечення позивачем відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а тому на підставі статті 22 Закону, за якою передбачено відповідальність суб'єктів господарювання у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, у вигляді фінансової санкції у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність, нараховані штрафні санкції в розмірі 1039,85 грн. (з розрахунку 207,97 х 5 = 1039,85 грн.).

Вказані обставини свідчать про обґрунтованість застосованих до відповідача санкцій.

При цьому заперечення відповідача щодо незаконності проведення перевірки до уваги судом не приймаються, оскільки вони спростовуються матеріалами справи, а також положеннями статті 15 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, відповідно до якої контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги) здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Оскільки позовні вимоги задоволенні судові витрати покладаються на відповідача.

На підставі зазначених правових норм і керуючись статтями 87, 94, 158-163, пунктом 3 Прикінцевих та Перехідних положень КАС України,

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити.

2. Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 (проживаючої за адресою: АДРЕСА_1; розрахунковий рахунок відсутній, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь:

- Державної податкової інспекції у м. Херсоні (розташованої за адресою: м. Херсон, вул. І.Кулика, 143-А; розрахунковий рахунок 31117068900002 в Управлінні Державного казначейства міста Херсона, МФО 852010, код 21296163) - штрафні санкції в сумі 1464,85 грн.;

- Державного бюджету України - 14,65 грн. державного мита.

3. Роз'яснити сторонам, що дана постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не буде подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Дата підпису постанови - 5 червня 2006 року.

Суддя М.К. Закурін