Справа №333/3184/18
Провадження №3/333/928/18
Іменем України
10 липня 2018 року м.Запоріжжя
Суддя Комунарського районного суду м.Запоріжжя Варнавська Л.О., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, офіційно непрацюючого, зареєстрованого і проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч.1 ст.130 КУпАП, -
13.06.2018 року, о 12-44 годині, ОСОБА_1 по вул.Новокузнецькій, буд.17, у м.Запоріжжя, керував автомобілем «ВАЗ 21063», державний реєстраційний номер НОМЕР_1, у стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан алкогольного сп'яніння зі згоди водія у присутності двох свідків проводився у встановленому законом порядку на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціального технічного засобу Drager Alcotest 6820, тест №683, результат - 1,65 % проміле.
У ході розгляду адміністративної справи ОСОБА_1, після роз'яснення йому головуючим прав, передбачених ст. 63 Конституції України, ст.268 КУпАП, вину у скоєнні адміністративного правопорушення визнав і пояснив, що дійсно 13.06.2018 року керував автомобілем у стані алкогольного сп'яніння, випив пляшку пива.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, крім його пояснень, підтверджена дослідженими судом доказами, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення (а.с.1);
- результатами тесту Drager Alcotest (а.с.2);
- актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, згідно якого результат огляду ОСОБА_1 на стан сп'яніння - позитивний 1,65% (а.с.2);
- направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння (а.с.3);
- письмовими поясненнями ОСОБА_2, ОСОБА_3 (а.с.4, 5);
- довідками бази даних підсистеми «Адмінпрактика» про архів порушень (а.с.6, 7);
- відеозаписом з нагрудної камери інспектора поліції.
Враховуючи вищевикладене, доведено, що ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.9 (а) Правил дорожнього руху України - керував автомобілем у стані алкогольного сп'яніння.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, - керування транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння.
Приймаючи до уваги, що строки, передбачені ст.38 КУпАП, не закінчилися, суд приходить до висновку, що на ОСОБА_1 може бути накладено адміністративне стягнення.
При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан. Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1, є щире розкаяння винного. Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1, суд не вбачає.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 29.06.2007 року у справі «О'Галлоран та Франціс проти Сполучення Королівства», особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є такими, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Отже, керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння не може вважатись малозначним правопорушенням, оскільки зазначені дії наражають оточуючих на небезпеку.
Згідно зі ст.40-1 КУпАП у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Керуючись ч.1 ст.130, ст.ст.33, 40-1, 283, 284 КУпАП, п.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір»,суд -
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, у виді штрафу в дохід держави у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень (Отримувач: ГУК у Зап.обл./Зап.обл./21081300; Код отримувача (ЄДРПОУ): 37941997; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку (МФО): 899998; Номер рахунку 31119149008001; Код класифікації доходів бюджету 21081300), з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) гривні 40 копійок (отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, р/р №31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Роз'яснити особі, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, що у разі несплати штрафу в установлений ст. 307 КУпАП строк, постанова буде надіслана для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем його проживання. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення відповідно до вимог ст. 308 КУпАП з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Апеляційного суду Запорізької області через Комунарський районний суд м.Запоріжжя особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Комунарського районного суду
м.Запоріжжя Л.О. Варнавська