Постанова від 22.12.2009 по справі 2а-21532/09/0570

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 грудня 2009 р. справа № 2а-21532/09/0570

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Головіної К.І.

при секретарі Потапенко О.М.

за участю представника позивача Перець В.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50 Гвардійської Дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Шахтарської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_3 про стягнення штрафних санкцій у розмірі 1551 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Шахтарська ОДПІ Донецької області звернулася до суду з позовом до суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_3 про стягнення штрафних санкцій у розмірі 1551 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначили, що 11.06.2009 року працівниками Шахтарської ОДПІ Донецької області проведено перевірку щодо контролю за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій у торгівельному павільйоні, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, що належить відповідачеві.

В ході перевірки встановлені порушення, а саме:

- порушення п.13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме - незабезпечення відповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків (351 грн.) сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, про що був складений акт.

На підставі акту перевірки позивачем було прийняте рішення № 0000442343/517 від 02.07.2009 року про застосування до відповідача штрафних санкцій у сумі 1 755 грн., але станом на теперішній час штрафні санкцій не були сплачені.

Просили стягнути з відповідача штрафні (фінансові) санкції за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у розмірі 1 755 грн.

Представник позивача в судовому засіданні надав уточнення позовних вимог у яких зазначено, що Шахтарська ОДПІ Донецької області зменшує розмір позовних вимог до 1551 грн. у зв'язку зі сплатою відповідачем штрафних санкцій у розмірі 204 грн.

Відповідач в судове засідання не з'явилася, про дату, час і місце судового розгляду повідомлялася належним чином, надіслала до суду заяву про розгляд справи без її участі, також у заяві зазначила, що позовні вимоги визнає частково у розмірі 1551 грн., оскільки штрафні санкції у розмірі 204 грн. нею вже були сплачені. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за її відсутності на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судом встановлено, що суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_3 зареєстрована рішенням Шахтарського міського виконкому 16.12.1993 року, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.3-4).

Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, функцію подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Позивач Шахтарська ОДПІ Донецької області є суб'єктом владних повноважень та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.

Судом встановлено, що на підставі ст. 11-1 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” позивачем 11.06.2009 року була проведена перевірка відповідача в межах повноважень, визначених Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

За результатами перевірки Шахтарською ОДПІ Донецької області було складено акт № 0059/05/27/23/НОМЕР_1 від 12.06.2009 р., яким встановлено наступні порушення відповідачем, а саме:

- порушення п.13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме - незабезпечення відповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків (351 грн.) сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО.

Відповідно до п.13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до ст. 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Позивачем на підставі акту перевірки було прийняте рішення № 0000442343/517 від 02.07.2009 року про застосування до відповідача штрафних санкцій у сумі 1755 грн. (а.с.18).

Відповідно до п. п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

В судовому засіданні встановлено, що вказане вище рішення про застосування штрафних санкцій оскаржено не було.

Відповідач у встановлений законом строк штрафні (фінансові) санкції сплачені не в повному обсязі, тому суд з урахуванням приведених норм діючого законодавства приходить до висновку про необхідність стягнення зазначеної суми санкцій з відповідача до Державного бюджету України.

Згідно ч.1 ст. 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо) сторона виконавчого провадження може звернутися до адміністративного суду із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Також ч.2 ст. 263 КАС України передбачено право суду у виняткових випадках відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.

Разом з тим, відповідно до ч.1 ст. 257 КАС України, у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.

Відповідач в своїй заяві просила також розстрочити виконання рішення на 7 місяців, мотивуючи свою заяву важким матеріальним становищем, оскільки підприємницька діяльність здійснюється лише літом.

Представник позивача у судовому засіданні просив вирішити питання про розстрочення виконання судового рішення на розсуд суду.

Враховуючі викладені обставини, суд вважає за можливе розстрочити виконання рішення суду на 7 місяців, тобто стягувати щомісячно з відповідача у період з січня по травень 2010 року по 100 грн., у червні - 500 грн., а у липні 551 грн.

Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись 8-11,94,159,160-163,185,186,263,257 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Задовольнити позов Шахтарської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_3 про стягнення штрафних санкцій у розмірі 1551 грн.

Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_3 (86200, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, р/р 26002501581411 у філії ПІБ в м. Кіровське, МФО 334754) на користь Державного бюджету України на розрахункових рахунок № 31112104700093, код платежу 3021080900 в УДК у м.Шахтарську ГУДКУ у Донецькій області, код ЄДРПОУ 34687038 штрафні санкції у розмірі 1551 (одну тисячу п'ятсот п'ятдесят одну) грн.

Розстрочити виконання постанови на 7 (сім) місяців наступним чином:

- починаючи з 01 січня 2010 року по 31 травня 2010 року щомісяця стягувати з ОСОБА_3 на користь Державного бюджету України штрафні санкції у сумі 100 (сто) грн., у червні 2010 року стягнути 500 (п'ятсот) грн., а у липні 2010 року стягнути 551 (п'ятсот п'ятдесят одну) грн.

Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 22 грудня 2009 року.

Повний текст постанови складений 28 грудня 2009 року.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Головіна К.І.