Постанова від 10.12.2009 по справі 2а-9317/09/0570

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 грудня 2009 р. справа № 2а-9317/09/0570

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Галатіної О.О.

при секретарі Овчаренко О.М.

за участю

прокурора Плужникова В.В.

представників позивача Волобуєва А.В., Дунди В.І.

відповідача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні

адміністративну справу за позовом

Костянтинівського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Костянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції

до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1

про стягнення податкового боргу у сумі 23010,45 грн.

ВСТАНОВИВ:

Костянтинівський міжрайонний прокурор звернувся до суду із адміністративним позовом в інтересах держави в особі Костянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу у сумі 23010,45 грн., посилаючись на наступні обставини.

За відповідачем рахується податковий борг з податку на додану вартість у загальній сумі 23010,45 грн., який виник внаслідок не повного погашення узгодженої суми податкових зобов'язань.

Позивач посилається на п. 5.1. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», відповідно до якого податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Просить стягнути суму заборгованості у розмірі 23010,45 грн.

В судовому засіданні прокурор, представники позивача позов підтримали, надали пояснення, аналогічні викладеним в позові.

Відповідач в судовому засіданні позов не визнав, наполягав на відмові в задоволені позову.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_1 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності 19.09.2006 року виконавчим комітетом Костянтинівської міської ради, на податковий облік до Костянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції взятий 19.09.2006 року за № 484-06, є платником податку на додану вартість відповідно до свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість № 60869938, що видане Костянтинівською об'єднаною державною податковою інспекцією 27.09.2006 року.

Як вбачається з матеріалів справи, за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість у загальній сумі 23010,45 грн., яка виникла на підставі наступного.

Костянтинівською об'єднаною державною податковою інспекцією проведена виїзна планова документальна перевірка Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 за період з 27.09.2006 року по 30.06.2008 року, за результатами якої складений акт № 840/17-3-НОМЕР_1 від 26.09.2008 року.

Перевіркою встановлене порушення відповідачем п.4.1 ст.4, п.п.7.3.1 п.7.3 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість», внаслідок чого податкові зобов'язання зменшено на 12838 грн.

Відповідно до п.п. 4.1. ст..4 Закону України «Про податок на додану вартість» база оподаткування операції з поставки товарів (послуг) визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, визначеної за вільними цінами, але не нижче за звичайні ціни, з урахуванням акцизного збору, ввізного мита, інших загальнодержавних податків та зборів (обов'язкових платежів), згідно із законами України з питань оподаткування (за винятком податку на додану вартість, а також збору на обов'язкове державне пенсійне страхування на послуги стільникового рухомого зв'язку, що включається до ціни товарів (послуг)). До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу в зв'язку з компенсацією вартості товарів (послуг).

У разі якщо звичайна ціна на товари (послуги) перевищує договірну ціну на такі товари (послуги) більше ніж на 20 відсотків, база оподаткування операції з поставки таких товарів (послуг) визначається за звичайними цінами.

Відповідно до п.7.3.1. п.7.3 ст.7 Закону, датою виникнення податкових зобов'язань з поставки товарів (робіт, послуг) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата товарів (робіт, послуг), що підлягають поставці, а у разі поставки товарів (робіт, послуг) за готівкові грошові кошти - дата їх оприбуткування в касі платника податку, а при відсутності такої - дата інкасації готівкових коштів у банківській установі, що обслуговує платника податку;

або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) - дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) платником податку.

На підставі встановлених фактів порушень позивачем прийнято податкове повідомлення рішення № 0001801743/0-29445 від 09.10.2008 року, яким визначена сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 12838,00 грн. та нараховані штрафні санкції у розмірі 7742 грн.

Підставою для визначення сум штрафу став підпункт 17.1.3 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» за затримку граничних строків сплати узгоджених сум податкових зобов'язань з земельного податку, податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

Визначаючи правомірність нарахування позивачем штрафу слід взяти до уваги положення підпункту 17.1.3. п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» який передбачає, що у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

Факт заниження податкового зобов'язання у розмірі 12838,00 грн. був встановлений позивачем на підставі акту перевірки, таким чином застосування податковим органом до відповідача штрафних санкцій у сумі 7742,00 грн. є правомірним.

Відповідачем заборгованість за наведеним податковим повідомленням-рішенням сплачена в повному обсязі не була та з урахуванням часткової сплати сума заборгованості складає 19 161,45 грн.

Крім того, за відповідачем існує заборгованість з податку на додану вартість, яка виникла внаслідок несплати узгоджених податкових зобов'язань з податку на додану вартість, а саме самостійно узгоджене податкове зобов'язання за податковою декларацією № 36983 від 10.11.2008 року, сума податкового зобов'язання 922,00 грн.; самостійно узгоджене податкове зобов'язання за податковою декларацією № 49532 від 09.02.2009 року, сума податкового зобов'язання 381,00 грн.; самостійно узгоджене податкове зобов'язання за податковою декларацією № 7967 від 20.03.2009 року, сума податкового зобов'язання 448,00 грн.; самостійно узгоджене податкове зобов'язання за податковою декларацією № 13259 від 21.04.2009 року, сума податкового зобов'язання 2 098,00 грн.

Відповідно до п.5.1 ст.5 ЗУ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 №2181-111, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Пунктом 5.3.1. цієї ж статті визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Таким чином, загальна сума податкового боргу Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 з податку на додану вартість складає 23010,45 грн.

З метою погашення податкового боргу позивачем відповідачу було направлено першу податкову вимогу № 1/190 від 26.11.08 року та другу податкову вимогу № 2/18 від 04.02.09 року згідно Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», які розміщені розміщено на дошці податкових оголошень у зв'язку із неможливістю їх вручення платнику податків.

Податкове повідомлення - рішення, яке стали підставою нарахування штрафу відповідачем не оскаржені, що дає змогу вважати його узгодженим.

Наведені заходи, прийняті позивачем щодо стягнення податкових зобов'язань, не призвели до його погашення. Суми податкових зобов'язань відповідачем не сплачені та, відповідно до розрахунку стягуваної суми по справі, наданого позивачем, податкова заборгованість відповідача з податку на додану вартість складає 23010,45 грн.

Відповідно до п.п. 1.2., 1.3. ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання - це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом; податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк.

Відповідно до пп. 3.1.1. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Таким чином, суд приходить до висновку, що з відповідача на користь позивача необхідно стягнути суму заборгованості з податку на додану вартість складає 23010,45 грн.

Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 8, 9, 10, 11, 94, 159, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Костянтинівського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Костянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу у сумі 23010,45 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1, р/р 2600202200028 у АКБ «Правекс-Банк», МФО 321983, р/р 26007420007000 у ЗАТ «Донгорбанк», МФО 334970) на користь Державного бюджету на бюджетний рахунок одержувача 31113029700058, УДК у м. Костянтинівка, банк ГУДКУ у Донецькій області, код ЄДРПОУ 34686631, МФО 834016, код платежу 14010100 податковий борг з податку на додану вартість у сумі 23010 (двадцять три тисячі десять) грн. 45 коп.

Постанову виготовлено в нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частину у судовому засіданні 10 грудня 2009 року. Повний текст постанови складений 15 грудня 2009 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Галатіна О.О.