Україна
29 грудня 2009 р. справа № 2а-21497/09/0570
час прийняття постанови: 10-15 год.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Стирана В.В.
при секретарі Цурганової Г.В.
за участю:
представника позивача - Граніної О.В.,
представника відповідача - не з'явилася,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду адміністративну справу
за позовом Горлівської об'єднаної державної податкової інспекції до Приватного підприємця ОСОБА_3 про стягнення суми фінансових санкцій,
Позивач, Горлівська об'єднана державна податкова інспекція, звернулася до суду з позовом до Приватного підприємця ОСОБА_3 про стягнення суми фінансових санкцій.
В обґрунтування позову вказав, що працівниками Горлівської ОДПІ 07.04.2009 року було проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу ПП ОСОБА_3.
За підсумками перевірки були винесене рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000382343 від 14.04.2009 року на суму 1326,25 грн.
Фінансові санкції не були сплачені відповідачем у добровільному порядку.
Просив стягнути з відповідача на користь бюджету суму штрафу.
В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги, свою позицію мотивувала аналогічно викладеному у позовній заяві.
Відповідач у судове засідання не з'явився, був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, від нього не надходило повідомлення про причини неприбуття в судове засідання або клопотання про відкладення розгляду справи. Таким чином, неявка відповідача в судове засідання є без поважних причин. Відповідно до ч. 2 ст. 128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які не прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи. Тому суд вважає, що неприбуття відповідача в судове засідання не є перешкодою для розгляду справи.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши в судовому засіданні зібрані в справі докази в їх сукупності, вважає встановленим наступне.
ПП ОСОБА_3 є суб'єктом підприємницької діяльності, зареєстрованим виконавчим комітетом Горлівської міської ради 16.07.2008 року.
Відповідач знаходиться на обліку у Горлівській ОДПІ як платник податків.
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, функцію подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Позивач Горлівська ОДПІ є суб'єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України «Про державну податкову службу в Україні» повноваження.
На підставі ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» позивачем 07.04.2009 року Горлівською ОДПІ було проведено перевірку відповідача щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу СПД.
Так, ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
За результатами перевірки Горлівською ОДПІ складений акт № 971/05/03/23/2647315444/101 від 07.04.2009 року, яким встановлено порушення відповідачем пп. 1, 2, 5, 12, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», п.2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління НБУ від 15.12.2004 року № 637, зареєстрованого у Мінюсті України під № 40/10320 від 13.01.2005 року (зі змінами та доповненнями), а саме: проведення розрахункових операцій без використання реєстратора розрахункових операцій на суму 9,25 грн., невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі коштів, яка зазначено у денному звіті реєстратора розрахункових операцій на суму 154 грн., відсутня книга обліку розрахункових операцій № 0573000763 р/1 від 22.09.2008 року, не ведеться у встановленому порядку обік товарів за місцем реалізації на загальну суму 47,70 грн.
Пунктами 1, 3 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
1) у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки;
4) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну.
Згідно із ст. 21 Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У відповідності до ст. 22 Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Позивачем за порушення вищевказаних вимог законів були прийняті рішення про застосування до ПП ОСОБА_3 винесене рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000382343 від 14.04.2009 року на суму 1326,25 грн.
Зазначені рішення відповідачем не було оскаржені у адміністративному та судовому порядку.
Відповідно до ст.ст.2,9 Бюджетного Кодексу України надходження від штрафів та фінансових санкцій входять до складу бюджету України та підлягають стягненню відповідними органами, яким відповідно до закону надано право стягування до бюджету податків,зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень до складу яких належить зокрема система органів податкової служби.
Відповідно до пункту 30 статті 2 Бюджетного кодексу України органи стягнення - податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень.
Оскільки відповідачем у встановлений законом строк штрафні (фінансові) санкцій сплачені не були, суд з урахуванням приведених норм діючого законодавства приходить до висновку про необхідність стягнення зазначеної суми санкцій з відповідача до Державного бюджету України.
Таким чином, з відповідача на користь держави 1326,25 грн.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, ст.ст. 10,11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», ст.ст. 17, 21 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», керуючись ст.ст. керуючись ст.ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 КАС України, суд,
Позов Горлівської об'єднаної державної податкової інспекції до Приватного підприємця ОСОБА_3 про стягнення суми фінансових санкцій, задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_3 (84607, АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_3) на користь держави (на р/р 31118104700020, код 3021080900, ЄДРПОУ 34686448, МФО 834016 в УДК у місті Горлівка у Донецькій області, ГУДКУ у Донецькій області) суму штрафних санкцій у розмірі 1326 (одна тисяча триста двадцять шість) грн. 25 коп.
Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частина у судовому засіданні 29 грудня 2009 року в присутності представника позивача.
Повний текст постанови складений та підписаний 04 січня 2010 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Стиран В.В.