Постанова від 29.12.2009 по справі 2а-21499/09/0570

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 грудня 2009 р. справа № 2а-21499/09/0570

час прийняття постанови: 10-15 год.

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Стирана В.В.

при секретарі Цургановій Г.В.

за участю:

представника позивача - Граніної О.В.,

представника відповідача - не з'явилася,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду адміністративну справу

за позовом Горлівської об'єднаної державної податкової інспекції до Приватного підприємця ОСОБА_3 про стягнення суми фінансових санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Горлівська об'єднана державна податкова інспекція, звернулася до суду з позовом до Приватного підприємця ОСОБА_3 про стягнення суми фінансових санкцій.

В обґрунтування позову вказав, що працівниками Горлівської ОДПІ 12.10.2007 року було проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу ПП ОСОБА_3.

За підсумками перевірки були винесені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001512343 від 22.10.2007 року на суму 1556,50 грн. та № 0001522343 від 22.10.2007 року на суму 16254 грн.

Фінансові санкції у розмірі 1556,50 грн. були сплачені відповідачем у добровільному порядку.

Сума штрафних санкцій у розмірі 16254 грн. не сплачена.

Просив стягнути з відповідача на користь бюджету суму штрафу.

В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги, свою позицію мотивувала аналогічно викладеному у позовній заяві.

Відповідач у судове засідання не з'явився, був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, від нього не надходило повідомлення про причини неприбуття в судове засідання або клопотання про відкладення розгляду справи. Таким чином, неявка відповідача в судове засідання є без поважних причин. Відповідно до ч. 2 ст. 128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які не прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи. Тому суд вважає, що неприбуття відповідача в судове засідання не є перешкодою для розгляду справи.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши в судовому засіданні зібрані в справі докази в їх сукупності, вважає встановленим наступне.

ПП ОСОБА_3 є суб'єктом підприємницької діяльності, зареєстрованим виконавчим комітетом Горлівської міської ради 19.02.2004 року.

Відповідач знаходиться на обліку у Горлівській ОДПІ як платник податків.

Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, функцію подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Позивач Горлівська ОДПІ є суб'єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України «Про державну податкову службу в Україні» повноваження.

На підставі ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» позивачем 12.10.2007 року Горлівською ОДПІ було проведено перевірку відповідача щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу СПД.

Так, ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

За результатами перевірки Горлівською ОДПІ складений акт № 2254-23-2/2927905037/05030240/2333 від 12.10.2009 року, яким встановлено порушення відповідачем пп. 1, 9, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», п.2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління НБУ від 15.12.2004 року № 637, зареєстрованого у Мінюсті України під № 40/10320 від 13.01.2005 року (зі змінами та доповненнями), а саме: проведення розрахункових операцій без використання реєстратора розрахункових операцій, невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі коштів, яка зазначено у денному звіті реєстратора розрахункових операцій, незабезпечення зберігання фіскальних звітних чеків в КОРО № 0571002958 «р»/5, не оприбуткування готівки у розмірі 3259,80 грн. за 10.10.2007 року та 11.10.2007 року.

Пунктами 1, 4 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

1) у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки;

4) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.

У відповідності до ст. 22 Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Абзацом 2 пункту 1 Указу Президента України «По застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» № 434/95 від 12.06.1995 року (зі змінами та доповненнями) установлено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу: за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.

Позивачем за порушення вищевказаних вимог законів були прийняті рішення про застосування до ПП ОСОБА_5 винесене, зокрема, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001522343 від 22.10.2007 року на суму 16254 грн.

Зазначені рішення відповідачем було оскаржені у адміністративному та судовому порядку.

23.11.2007 року ПП ОСОБА_3 було подано скаргу до ДПА у Донецькій області на рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій Горлівської ОДПІ № 0001522343 від 22.10.2007 року на суму 16254 грн.

Рішенням ДПА у Донецькій області № 19219/10/25-013-6 від 27.11.2007 року було продовжено термін розгляду скарги до 06.01.2008 року.

Рішенням ДПА у Донецькій області про результати розгулу первинної скарги № 20672/10/25-013-6 від 19.12.2007 року рішення № 0001522343 від 22.10.2007 року на суму 16254 грн. залишено без змін.

17.01.2008 року ПП ОСОБА_3 було подано скаргу до ДПА України на рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій Горлівської ОДПІ № 0001522343 від 22.10.2007 року на суму 16254 грн. та рішення ДПА у Донецькій області про результати розгулу первинної скарги № 20672/10/25-013-6 від 19.12.2007 року.

Рішенням ДПА України № 1921/7/25-0315 від 04.02.2008 року було продовжено термін розгляду повторної скарги до 08.03.2008 року.

Рішенням ДПА України про результати розгулу повторної скарги № 4277/7/25-0315 від 05.03.2008 року рішення № 0001522343 від 22.10.2007 року на суму 16254 грн. залишено без змін.

ПП ОСОБА_6 було оскаржено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій Горлівської ОДПІ № 0001522343 від 22.10.2007 року на суму 16254 грн. у судовому порядку.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 26.06.2008 року Приватному підприємцю ОСОБА_3 відмовлено у задоволенні позову до Горлівської об'єднаної державної податкової інспекції про визнання не чинним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001522343 від 22.10.2007 року на суму 16254 грн.

Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 13.10.2008 року постанову Донецького окружного адміністративного суду від 26.06.2008 року залишено без змін.

Таким чином, судом встановлено правомірність нарахування відповідачу штрафних (фінансових) санкцій рішенням № 0001522343 від 22.10.2007 року на суму 16254 грн.

Відповідно до ст.ст.2,9 Бюджетного Кодексу України надходження від штрафів та фінансових санкцій входять до складу бюджету України та підлягають стягненню відповідними органами, яким відповідно до закону надано право стягування до бюджету податків,зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень до складу яких належить зокрема система органів податкової служби.

Відповідно до пункту 30 статті 2 Бюджетного кодексу України органи стягнення - податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень.

Оскільки відповідачем у встановлений законом строк штрафні (фінансові) санкцій сплачені не були, суд з урахуванням приведених норм діючого законодавства приходить до висновку про необхідність стягнення зазначеної суми санкцій з відповідача до Державного бюджету України.

Таким чином, з відповідача на користь держави 16254 грн.

Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі вищевикладеного, ст.ст. 10,11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», ст.ст. 17, 21 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», керуючись ст.ст. керуючись ст.ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов Горлівської об'єднаної державної податкової інспекції до Приватного підприємця ОСОБА_3 про стягнення суми фінансових санкцій, задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_4) на користь держави (на р/р 31118104700020, код НОМЕР_5, ЄДРПОУ 34686448, МФО 834016 в УДК у місті Горлівка у Донецькій області, ГУДКУ у Донецькій області) суму штрафних санкцій у розмірі 16254 (шістнадцять тисяч двісті п'ятдесят чотири) грн.

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частина у судовому засіданні 29 грудня 2009 року в присутності представника позивача.

Повний текст постанови складений та підписаний 04 січня 2010 року.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Стиран В.В.