Рішення від 05.07.2018 по справі 712/15958/17

Справа № 712/15958/17

Провадження № 2/712/621/18

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 червня 2018 року Соснівський районний суд м. Черкаси в складі:

головуючого судді - Пироженко В.Д.,

за участю секретаря - Жук О.М.,

позивача - ОСОБА_1

представника позивача - адвоката ОСОБА_2

представника відповідача - ОСОБА_3, ОСОБА_4,

третіх осіб - ОСОБА_5, ОСОБА_6

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Черкаси цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до коммунального закладу «Черкаська обласна філармонія Черкаської обласної ради», третя особа: ОСОБА_5, ОСОБА_6 про визнання недійсним рішення конкурсної комісії з проведення конкурсу, -

ВСТАНОВИВ:

У грудні 2017 року ОСОБА_1 звернулась до суду з указаним позовом, 10 квітня 2018 року ОСОБА_1 позовні вимоги виклала в новій редакції, згідно якої просить визнати незаконим та скасувати рішення конкурсної комісії оформлене Протоколом №3 від 29.11.2017р: в частині заміщення вакантної посади керівника художнього КЗ «Черкаська обласна філармонія ЧОР», переможцем якого за підрахунками голосів визначена ОСОБА_5, в частині заміщення вакантної посади бандуриста-інструменталіста тріо «Вербена» КЗ «Черкаська обласна фідармонія ЧОР», переможцем якого за підрахунком голосів визначена ОСОБА_6. Визнати незаконним та скасувати Наказ № 166-к про переведення на посаду за результатами проведенного конкурсу від 30.11.2017р. КЗ «Черкаська обласна філармонія ЧОР» щодо переведення ОСОБА_5 з посади музикодавця 1 категорії на посаду керівника художнього КЗ «Черкаська обласна філармонія ЧОР» по 16 тарифному розряду, згідно штатного розпису з 01.12.2017року. Визнати незаконним та скасувати Наказ № 183-к про прийняття на посаду за результатами проведенного конкурсу від 18.12.2017 року КЗ «Черкаська обласна філармонія ЧОР» щодо прзначення ОСОБА_6 на посаду бандуристки-інструменталістки в/к тріо бандуристок «Вербена» з 19.12.2017 року по 15 тарифному розряду, згідно штатного розпису за контрактом. Судові витрати покласти на відповідача КЗ «Черкаська обласна філармонія ЧОР».

Позов обґрунтовано тим, що ОСОБА_1 відповідно до Наказу №35-к від 11.04.2013р. було призначено на посаду керівника художнього КЗ «Черкаська обласна філармонія ЧОР», нею також по сумісництву була займана посада бандуриста - інструменталіста тріо «Вербена».

01.11.2016 року згідно наказу №112-к від 01.11.2016 року ОСОБА_1 переведено на контрактні умови трудового договору і в цей же день з нею було укладено контракт, згідно якого вона стала керівником художнім КЗ «Черкаська обласна філармонія ЧОР» терміном на один рік - по 31.10.2017 року.

30.10.2017 року згідно Наказу № 155-к від 30.10.2017 року її звільнено з посади керівника художнього в зв'язку із закінченням строку дії контракту. В зв'язку із звільненням з основної посади нею також була втрачена посада по сумісництву бандуриста-інструменталіста тріо бандуристок «Вербена».

30.11.2017 року не погоджуючись із незаконним звільненням ОСОБА_1 подано до Соснівського районного суду м. Черкаси позовну заяву про визнання наказу про звільнення з роботи незаконним та поновлення її в займаній посаді.

Однак, відповідач не звертаючи увагу на те, що нею оскаржується незаконне звільнення з роботи оголосив конкурс на заміщення в тому числі посади керівника художнього та бандуриста - інструменталіста тріо «Вербена».

29.11.2017 року відповідач провів конкурс на заміщення вакантних посад в тому числі посади керівника художнього та бандуриста-інструменталіста тріо «Вербена».

У вказаному конкурсі ОСОБА_1 прийняла участь. Однак, результатами конкурсу була шокована, так як їй повідомили, що вона не пройшла конкурсного відбору і її не беруть, ні на посаду керівника художнього, ні на посаду бандуриста-інструменталіста тріо «Вербена».

Рішенням конкурсної комісії, оформленим протоколом № 3 від 29.11.2017 року, КЗ «Черкаська обласна філармонія ЧОР» переможцем конкурсу на посаду керівника художника за підрахунком голосів визначена ОСОБА_5, а на посаду бандуриста-інструменталіста тріо «Вербена» за підрахунком голосів визначена ОСОБА_6

Позивач в позові зазначає, що конкурс на заміщення вакантних посад керівника художнього та бандуриста-інструменталіста тріо «Вербена» відповідач не мав права оголошувати та проводити. Підготовка до проведення конкурсу була здійснена з порушенням п.1 Порядку та закону України «Про культуру», під час проведення конкурсу не було дотримано законної процедури проведення, рішення про відмову в прийнятті на посаду керівника художнього та бандуриста-інструменталіста тріо «Вербена» здійснене учасником, з яким існує багаторічний конфлікт інтересів, конкурсна комісія не забезпечила проведення відео та аудіо фіксації всіх засідань конкурсної комісії. Крім того, переможці конкурсу на заміщення вакантних посад ОСОБА_5 та ОСОБА_6 не відповідають кваліфікаційним вимогам, що передбачені посадовою інструкцією, тому не можна вважати рішення конкурсної комісії законним в частині визначення переможцями конкурсу на заняття посади керівника художнього ОСОБА_5, і на посаду бандуриста-інструменталіста тріо «Вербена» ОСОБА_6, а тому рішення конкурсної комісії оформлене протоколом №3 від 29.11.2017 року має бути визнано недійсним, а наказ КЗ «Черкаська обласна філармонія ЧОР» про призначення ОСОБА_5 на посаду керівника художнього КЗ «Черкаська обласна філармонія ЧОР» та про призначення ОСОБА_6 на посаду бандуриста-інструменталіста тріо «Вербена» «Черкаська обласна філармонія ЧОР» має бути скасований.

У судовому засіданні позивачка та її представник позовні вимоги викладені в новій редакції від 10.04.2018 року повністю підтримали та просили їх задоволити. Позивач ОСОБА_1, суду пояснила, що рішення конкурсної комісії з проведення конкурсу є неправомірним та таким, що порушує її права, оскільки її незаконно було звільнено з КЗ "Черкаська обласна філармонія ЧОР", після чого незаконно було оголошено конкурс, який проведений без дотримання законодавства, внаслідок чого вона не перемогла у вказаному конкурсі. Причиною того, що її було звільнено та те, що вона не перемогла у конкурсі, є багаторічний конфлікт інтересів її та директора КЗ «Черкаська обласна філармонія ЧОР» ОСОБА_4.

Представник відповідача ОСОБА_3 в судовому засіданні проти позовних вимог повністю заперечував з підстав наведених у відзиві на позов. Крім того, вказав, що вимоги позивача є повністю безпідставними та такими, що не підлягають до задоволення. Всі процедурні моменти щодо проведення конкурсу на заміщення вакантних посад мали місце, публічність була дотримана, вся інформація щодо конкурсу опубліковувалась на сайті закладу культури. Переможці конкурсу ОСОБА_5 та ОСОБА_6 відповідають по всім критеріям кваліфікаційним вимогам займаній посаді.

Представник відповідача ОСОБА_4 в судовому засіданні проти позову повністю заперечував та просив у його задоволенні відмовити.

В судовому засіданні третя особа ОСОБА_5 пояснила, що рішення конкурсної комісії визнає. Конкурсну процедуру пройшла повністю, наявна в неї освіта дозволяла їй претендувати на дану посаду, тому вона подала документи на конкурс.

В судовому засіданні третя особа ОСОБА_6 пояснила, що про конкурс дізналась на сайті, подала заявку на конкурс, на момент проходження конкурсу навчалась в Уманському державному педагогічному університеті ім. П.Тичини на факультеті мистецтв денної форми навчання, зараз переведена на індивідуальний графік навчання. В 2017 році здобула в Уманському обласному музичному училищі ім. Д.Демуцького диплом молодшого спеціаліста за спеціальністю «Музичне мистецтво», професійна кваліфікація викладач бандури початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів; артист оркестру, ансамблю; керівник аматорського коллективу.

Заслухавши пояснення позивача, представника позивача, представників відповідача, третіх осіб, дослідивши матеріали справи та оцінивши зібрані у справі докази в їх сукупності, суд встановив такі фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено, що відповідно до наказу №35-к від 11.04.2013р. КЗ «Черкаська обласна філармонія ЧОР» ОСОБА_1 було призначено на посаду художнього керівника КЗ «Черкаська обласна філармонія ЧОР», наказом №8-к від 28.01.2014року КЗ «Черкаська обласна філармонія ЧОР» ОСОБА_1 переведена на посаду керівника художнього КЗ «Черкаська обласна філармонія ЧОР». (а.с.159)

Перебуваючи на вказаній вище посаді ОСОБА_1 по сумісництву також займала посаду бандуриста - інструменталіста тріо «Вербена».

01.11.2016 року згідно наказу №112-к «Про переведення на роботу за контрактом» ОСОБА_1 була переведена із безстрокової на строкову форму роботи з наступним укладенням з нею контракту строком на один рік з 01.11.2016 року і до 31.10.2017 року включно.

Листом - повідомленням №234/01-06 від 29.09.2017 року ОСОБА_1, проінформовано про закінчення строку дії 31.10.2017 року, укладеного з нею контракту від 01.11.2016 року та у зв'язку з цим припинення з нею в подальшому 31.10.2017 року трудових відносин із наступним звільненням.

31.10.2017 року у зв'язку із закінченням строку дії контракту від 01.11.2016 року, керуючись п.3 Розділу 6 «Умови зміни, припинення та розірвання контракту» та п.1 Розділу 7 «Строк дії та інші умови контракту» цього контракту, наказом № 155-к від 30.10.2017 року ОСОБА_1 було звільнено з посади керівника художнього КЗ «Черкаська обласна філармонія Черкаської обласної ради» на підставі п.2 ч.І ст.36 КЗпП України. Цим же наказом № 155-к у зв'язку із звільненням ОСОБА_1 Л.1. з займаної посади на підставі п.2 ч.1 ст.36 КЗпП було визнано наказ про суміщення нею посади бандуристки-інструменталістки тріо «Вербена» від 01.02.2017 року № 20-к таким, що втратив чинність з 31.10.2017 року.

З метою формування складу комісії з числа незалежних висококваліфікованих фахівців у галузі культури директором КЗ «Черкаська обласна філармонія Черкаської обласної ради» ОСОБА_4, 24.10.2017 на адресу завідувача кафедри теорії та історії музики інституту мистецтв НПУ ім. М.П. Драгоманова, кандидату мистецтвознавства, доценту ОСОБА_7 та завідувача кафедри хореографії інституту мистецтв НПУ ім. М.П. Драгоманова, ОСОБА_8 України, Народного артиста України, заслуженому діячу мистецтв України, академіку, професору ОСОБА_9 були направлені листи за № 266/01-06 та №268/01-06 відповідно з проханням направити з очолюваних цими особами кафедр представників для участі в конкурсній комісії.

Відповідно до вимог п.4 Розділу І Порядку, 01.11.2017 наказом директора КЗ «Черкаська обласна філармонія Черкаської обласної ради» № 54 про проведення конкурсу на заміщення вакантних посад художнього та артистичного складу було визначено перелік посад художнього та артистичного складу на заміщення яких був призначений конкурс, створено комісію для підготовки, проведення та визначення переможців конкурсу в складі 10 осіб, в т.ч. з представників вищих навчальних закладів культури та мистецтв, фахівців в галузі культури, для участі яких і направлялися закладом відповідні листи, та призначено відповідального секретаря.

За результатами першого засідання конкурсної комісії сформованої наказом директора №54, 02.11.2017р. було прийняте рішення оформлене Протоколом, яким обрано голову та заступника голови, вирішено затвердити та оприлюднити інформаційне повідомлення про проведення конкурсу на заміщення вакантних посад в закладі у відповідності до вимог Порядку.

Через сайт закладу та офіційні веб-сайти Міністерства культури України та Департаменту культури та взаємозв'язків із громадськістю Черкаської обласної державної адміністрації 03.11.2017р. оприлюднено інформаційне повідомлення про конкурс на заміщення вакантних посад, в т.ч. на посаду керівника художнього Черкаського академічного заслуженого українського народного хору, в якому, окрім вимог до кандидатів на зайняття вакантних посад та переліку документів, які необхідно подати для участі в конкурсі, було зазначено, що конкурсний відбір відбудеться 29 листопада 2017 року об 11 год.00 хв., місце проведення конкурсу КЗ «Черкаська обласна філармонія Черкаської обласної ради»: м. Черкаси, вул.Хрещатик, 196.

Наказом № 57 від 28.11.2017 з метою покращення фахового рівня конкурсної комісії внесені зміни до складу, шляхом включення до її складу додаткових двох членів.

Наказами директора КЗ «Черкаська обласна філармонія Черкаської обласної ради» № 54 та 57 до складу конкурсної комісії включені: Представники Черкаської обласної філармонії: директор закладу - ОСОБА_4; голова Первинної профспілкової організації Черкаської обласної філармонії - ОСОБА_10; секретар конкурсної комісії - ОСОБА_11. Представники органу управління закладом: заступник голови Черкаської обласної ради з гуманітарних напрямків - ОСОБА_8; директор Департаменту культури та взаємозв'язків із громадськістю Черкаської ОСОБА_12 Представники вищих навчальних закладів культури та мистецтв, фахівці в галузі культури: соліст Національної опери України, Народний артист України - ОСОБА_13; старший викладач кафедри історії та теорії музики Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова, член Національної музичної спілки України - ОСОБА_14; народний артист України, соліст Національного академічного заслуженого українського народного хору ім. Г. Верьовки - ОСОБА_15; заслужений діяч мистецтв України, балетмейстер-постановник Театру українського фольклору «Берегиня» - ОСОБА_16; кандидат мистецтвознавства, соліст Національного Будинку Органної та Камерної Музики України, доцент, заслужений артист України - ОСОБА_17; кандидат мистецтвознавства, професор Київського Національного університету культури і мистецтв, лауреат музичної премії ім. М.Лисенка - ОСОБА_18; заслужений працівник культури України, доцент кафедри хореографії Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова, член Союзу хореографів України - ОСОБА_19. Всього до складу конкурсної комісії входило 12 осіб, при необхідному мінімумі (кворумі) у 5 осіб.

За результатами першого засідання конкурсної комісії 02.11.2017 серед інших було прийняте рішення оформлене Протоколом, яким вирішено провести конкурс на заміщення вакантних посад в закладі в два етапи 29.11.2017 року.

29.11.2017 року було проведено перший етап конкурсу на заміщення вакантних посад художнього та артистичного складу, оформленого Протоколом, на якому було визначено відповідність кваліфікаційним вимогам на посаду кандидатів, які подали документи на конкурс, та допущено до участі на конкурсі наступних кандидатів на заміщення вакантної посади керівника художнього КЗ «Черкаської обласної філармонії Черкаської обласної ради» - ОСОБА_5, ОСОБА_20, ОСОБА_1, Лютаревич 1.1., ОСОБА_21; на заміщення вакантної посади бандуристки - інструменталістки тріо «Вербена» - ОСОБА_22, ОСОБА_1 Л.1., ОСОБА_6.

Того ж дня, 29.11.2017 року у приміщенні КЗ «Черкаська обласна філармонія Черкаської обласної ради» відбулося засідання конкурсної комісії з проведення другого етапу конкурсного добору на посаду керівника художнього Черкаського академічного заслуженого українського народного хору, на якому були проведені співбесіди з кандидатами на вказану посаду, заслухані публічні презентації програм розвитку Черкаського академічного заслуженого українського народного хору та прийнято рішення про визначення переможця конкурсу. Всього участь у двох етапах конкурсу приймало 10 із 12 членів конкурсної комісії, тобто не менш як 2/3 від його складу як того вимагає положення п.8 Розділу ІІ Порядку.

Прийняте рішення оформлено Протоколом, яким оголошено переможцем конкурсного добору на заміщення посади керівника художнього КЗ «Черкаська обласна філармонія Черкаської обласної ради» - ОСОБА_5 з таким розподілом голосів: за ОСОБА_5 - 6 голосів, за ОСОБА_20 - 0 голосів, за ОСОБА_1 - 0 голосів, за Лютаревич 1.1- 1 голос, за Шмараєву-Гожа Н.1. - 1 голос; на заміщення посади бандуристки - інструменталістки тріо «Вербена» оголошено переможцем - ОСОБА_6 з таким розподілом голосів: за ОСОБА_22 - 1 голос, за ОСОБА_1 - 1 голос, за ОСОБА_6 - 6 голосів. Підписаний протокол всіма присутніми членами конкурсної комісії без будь-яких зауважень.

30.11.2017 року не погоджуючись із незаконним звільненням ОСОБА_1 подано до Соснівського районного суду м. Черкаси позовну заяву про визнання наказу про звільнення з роботи незаконним та поновлення її в займаній посаді.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Згідно статті 12 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

Відповідно до ст. 21 КЗпП України трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін. Працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін. Особливою формою трудового договору є контракт, в якому строк його дії, права, обов'язки і відповідальність сторін (в тому числі матеріальна), умови матеріального забезпечення і організації праці працівника, умови розірвання договору, в тому числі дострокового, можуть встановлюватися угодою сторін. Сфера застосування контракту визначається законами України.

Згідно п.2 ч.1 ст. 36 КЗпП України, підставами припинення трудового договору є закінчення строку, крім випадків, коли трудові відносини фактично тривають і жодна з сторін не поставила вимогу про їх припинення.

24 лютого 2016 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури» від 28 січня 2016 року №955-VIII (далі Закон-№955-VIII), п.3 розділу ІІ Прикінцевих положень яким передбачено, що з працівниками художнього та артистичного персоналу, які перебувають у трудових відносинах з державними та комунальними закладами культури, протягом року з дня набрання чинності цим Законом укладається контракт строком від одного до трьох років без проведення конкурсу.

Правові засади діяльності у сфері культури, регулювання суспільних відносин, пов'язаних із створенням, використанням, розповсюдженням, збереженням культурної спадщини та культурних цінностей, а так само і формуванням кадрового складу художнього та артистичного персоналу державних та комунальних закладів культури регламентуються Законом України «Про культуру» від 14 грудня 2010 року № 2778-VI (далі Закон).

Частина 2 статті 21 цього Закону передбачає, що формування кадрового складу художнього та артистичного персоналу державних та комунальних закладів культури здійснюється на конкурсній основі в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв.

На виконання вимог ч.2 ст.21 Закону України «Про культуру» Міністерство культури України своїм наказом від 01.07.2016 № 497, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 липня 2016 р. за № 1029/29159 затвердило Порядок формування на конкурсній основі кадрового складу художнього та артистичного персоналу державних та комунальних закладів культури (далі - Порядок), який регламентує порядок проведення конкурсу для кадрового складу художнього та артистичного персоналу державних та комунальних закладів.

Відповідно до п.4 Розділу І Порядку підставою для проведення конкурсу є наказ керівника закладу культури.

Згідно з п.п.4,5,6 Розділу ІІ Порядку конкурсна комісії створюється у складі голови конкурсної комісії, заступника Голови, її членів та відповідального секретаря. Конкурсна комісії створюється у кількості не менш як п'ять осіб. Відповідальний секретар призначається з працівників закладу культури і бере участь у роботі конкурсної комісії без права голосу. До складу конкурсної комісії можуть залучатися як представники закладу культури, у якому проводиться конкурс, так і представники органу управління, творчих спілок та інших громадських організацій, вищих навчальних закладів культури та мистецтва, художніх, наглядових та інших рад, фахівці в галузі культури. До складу конкурсної комісії обов'язково входить представник профспілкової організації, а у разі його відсутності - представник трудового колективу. Чисельність представників закладу культури, у якому проводиться конкурс, не повинна перевищувати 1/3 кількості членів конкурсної комісії.

Відповідно до п.7 Розділу ІІ Порядку склад конкурсної комісії та зміни до нього (у разі необхідності) затверджуються наказом керівника закладу культури, який проводить конкурс.

Згідно з п.2 Розділу IV Порядку конкурс проводиться в два етапи. За рішенням конкурсної комісії два етапи конкурсу можуть проводитися в один день.

На першому етапі конкурсна комісія розглядає документи, подані претендентами на участь в конкурсі.

Засідання конкурсної комісії на першому етапі є відкритим. У разі необхідності отримання додаткової інформації про претендента на участь у конкурсі конкурсна комісія має право заслухати його на засіданні.

Рішення конкурсної комісії щодо претендентів, які допускаються чи не допускаються до участі у другому етапі конкурсу, приймається на її засіданні простою більшістю голосів членів конкурсної комісії, присутніх на засіданні. При рівності голосів голос Голови є вирішальним. Рішення конкурсної комісії оформляється протоколом, що підписується усіма членами конкурсної комісії, які брали участь у засіданні.

Претенденти, документи яких визнані такими, що відповідають визначеним цим Порядком вимогам, допускаються до участі в другому етапі конкурсу і вважаються його учасниками.

На другому етапі на засідання конкурсної комісії відповідальним секретарем запрошуються члени конкурсної комісії та учасники, яких допущено до участі в другому етапі конкурсу. Конкурсна комісія ознайомлюється з професійними даними учасників конкурсу, здійснює обговорення кожної кандидатури окремо і визначає переможців конкурсу.

Твердження ОСОБА_1 про те, що конкурс на заміщення вакантних посад керівника художнього КЗ «Черкаська обласна філармонія Черкаської обласної ради» та бандуристки-інструменталістки тріо «Вербена» Черкаська обласна філармонія не мала право оголошувати та проводити, - є безпідставними, оскільки жоден нормативно-правовий акт, що регламентує проведення конкурсного добору в закладах культури, та норми трудового законодавства не містять заборони оголошувати та проводити конкурс на заміщення вакантних посад в закладі, в разі існування трудового спору в суді щодо незаконності звільнення працівника, який до цього займав вакантну посаду на заміщення якої був оголошений конкурс.

Щодо посилання позивачки на те, що підготовка до конкурсу була здійснена з порушенням п.1 Порядку та Закону України «Про культуру», а саме - не було опубліковано оголошення в засобах масової інформації, то вони також є необґрунтованими, оскільки центральний орган виконавчої влади в особі Міністерства культури України в п.2 Порядку встановив диспозитивне право закладу культури на власний розсуд вирішувати де оприлюднювати оголошення про проведення конкурсу: на сайті закладу культури чи у засобах масової інформації про що, зокрема, свідчить сполучення слів «та/або» між наведеними варіантами оприлюднення оголошення. Крім того, ОСОБА_1 була присутньою та брала участь у конкурсі, а тому не було порушено право позивачки бути належним чином поінформованою про місце та час проведення конкурсу.

Суд критично оцінює посилання позивачки на багаторічний конфлікт інтересів з членом конкурсної комісії ОСОБА_4, так як він ніяким чином стороною не доведений, належних та допустимих доказів цього суду не надано.

В частині доводів позивачки, про те, що конкурсна комісія під час проведення конкурсу не забезпечила відкритості при проведенні конкурсу, а саме не залучила жодного представника засобів масової інформації до висвітлення процедури проведення конкурсу суд вважає безпідставним, оскільки під час проведення конкурсу в приміщенні засідання конкурсної комісії перебували представники телерадіокомпанії «Рось», які мали можливість вільно висвітлювати процедуру проведення конкурсу в засобах масової інформації. Факт перебування працівників телерадіокомпанії «Рось» в приміщенні засідання конкурсної комісії підтверджується записом в книзі відвідувачів Черкаської обласної філармонії за 29.11.2017 року.

Сторонами визнано та не оспорювався факт того, що офіційна відео- та аудіофіксація засідання конкурсної комісії 29.11.2017р. Черкаською обласною філармонією не велася, адже обов'язковості в її проведенні не передбачено вимогами Порядку.

Твердження ОСОБА_1 про обов'язковість відеофіксації засідання конкурсної комісії з посиланням при цьому на вимоги ст.21-5 Закону України «Про культуру», є безпідставними, оскільки вимоги даної статті стосуються процедури проведення конкурсу на заміщення посад керівників закладів культури, а не кадрового складу художнього та артистичного персоналу державних та комунальних закладів культури, конкурсний відбір яких має відбуватися згідно процедури конкурсного відбору регламентованої Порядком формування на конкурсній основі кадрового складу художнього та артистичного персоналу державних та комунальних закладів культури, затвердженого наказом Міністерства культури України від 01.07.2016 № 497, положення якого, як вже зазначалося вище, не містять вимоги щодо відеофіксації засідання конкурсної комісії.

Не знайшло свого підтвердження в судовому засіданні твердження ОСОБА_1, що переможець конкурсу ОСОБА_5 на заміщення вакантної посади керівника художнього КЗ «Черкаська обласна філармонія ЧОР» не відповідає кваліфікаційним вимогам, що передбачені посадовою інструкцією виходячи з наступного.

Згідно наказу №166-к від 30.11.2017 року «Про переведення на посаду за результатами проведеного конкурсу» ОСОБА_5 переведена з посади музикознавця І категорії на посаду керівника художнього КЗ «Черкаська обласна філармонія ЧОР». (а.с.182)

Відповідно до посадової інструкції керівника художнього затвердженої 29.11.2013 року КЗ «Черкаська обласна філармонія ЧОР» кваліфікаційні вимоги: повна або базова вища освіта відповідного напрямку підготовки (спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації. Стаж творчої роботи для спеціаліста - не менше 3 років; бакалавра - не менше 5 років. (а.с.131)

Встановлено, що ОСОБА_5 в 1984 році закінчила Черкаський державний педагогічний інститут імені 300-річчя возз'єднання України з Росією за спеціальністю «Українська мова і література» освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст», неодноразово проходила навчання із підвищення рівня професійної кваліфікації, що підтверджується свідоцтвами №6443 від 09.11.2016 року та № 028806 від 27.03.2018 року. Творча діяльність розпочата з 1977 року ведучою філармонічних концертів (а.с.196).

На підставі викладеного, суд вважає, що на момент проведення конкурсу ОСОБА_5 відповіла кваліфікаційним вимогам, які були заявлені КЗ «Черкаська обласна філармонія ЧОР» до претендентів на заміщення вакантної посади керівника художнього філармонії.

Вирішуючи питання, щодо відповідності претендента на заміщення вакантної посади бандуристки-інструменталістки в/к в тріо «Вербена» - ОСОБА_6 суд виходить з наступного.

Згідно наказу №183-к від 18.12.2017 року «Про прийняття на посаду за результатами проведеного конкурсу» ОСОБА_6 прийнята на посаду бандуристки-інструменталістки вищої категорії тріо бандуристок «Вербена». (а.с.182)

Відповідно до посадової інструкції бандуриста-інструменталіста від 09.12.2013 року, затвердженої КЗ «Черкаська обласна філармонія ЧОР» кваліфікаційні вимоги: бандурист-інструменталіст вищої категорії: повна вища освіта відповідного напрямку підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією бандуриста-інструменталіста І категорії не менше 3 років. (а.с.29)

Встановлено, що ОСОБА_6 на момент проходження конкурсу на заміщення вакантної посади бандуристки-інструменталістки вищої категорії тріо «Вербена» закінчила у 2017 року Уманське музичне училище ім. П.Д. Демуцького, де здобула кваліфікацію «Музичне мистецтво» за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста, професійна кваліфікація - викладач бандури початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, артист оркестру, ансамблю, керівник аматорського колективу.

Отже, на час проходження конкурсу ОСОБА_6 повної вищої освіти відповідного напрямку підготовки не мала.

Крім того, судом встановлено та підтверджено в судовому засіданні сторонами, що на час проходження конкурсу ОСОБА_6 також не мала необхідного стажу роботи за професією інструменталіста-бандуриста три роки.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_6 на момент проходження конкурсу не відповідала кваліфікаційним вимогам претендента, а тому була визнана переможцем конкурсу незаконно.

За таких обставин, позовні вимоги в частині визнання незаконним та скасування рішення конкурсної комісії оформленої протоколом №3 від 29.11.2017р. в частині заміщення вакантної посади бандуриста-інструменталіста тріо «Вербена» КЗ «Черкаська обласна філармонія Черкаської обласної ради», переможцем якого за підрахунком голосів визначена ОСОБА_6 та скасувати наказ №183-к про прийняття її за результатами проведеного конкурсу від 18.12.2017 року КЗ «Черкаська обласна філармонія Черкаської обласної ради» на посаду бандуриста-інструменталіста в/к тріо бандуристок «Вербена» підлягають до задоволення, в іншій частині позов не знайшов свого підтвердження в судовому засіданні, а відтак задоволенню не підлягає.

Таким чином, позов підлягає до часткового задоволення.

У порядку вирішення питання про розподіл судових витрат, відповідно до ст. 141 ЦПК України з відповідача підлягає стягненню в дохід держави судовий збір у розмірі 1 700 грн. 00 коп.

Керуючись ст. ст. 6, 12, 13, 18, 265-268 ЦПК України, ст. 233 КЗпП України, Закону України «Про культуру», Наказом Міністерства культури України № 497 від 01.07.2016 року «Порядку формування на конкурсній основі кадрового складу художнього та артистичного персоналу державних та комунальних закладів культури», суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 - задоволити частково.

Визнати незаконним та скасувати рішення конкурсної комісії оформленої протоколом №3 від 29.11.2017р. в частині заміщення вакантної посади бандуриста-інструменталіста тріо «Вербена» КЗ «Черкаська обласна філармонія Черкаської обласної ради», переможцем якого за підрахунком голосів визначена ОСОБА_6 та скасувати наказ №183-к про прийняття її за результатами проведеного конкурсу від 18.12.2017 року КЗ «Черкаська обласна філармонія Черкаської обласної ради» на посаду бандуриста-інструменталіста вищої категорії тріо бандуристок «Вербена».

Стягнути з КЗ «Черкаська обласна філармонія Черкаської обласної ради» на користь держави судовий збір 1700,00 грн.

В іншій частині позову позивачу - відмовити.

Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Черкаської області протягом 30 днів з моменту виготовлення повного тексту рішення.

Повний текс рішення виготовлений 05.07.2018 року.

Головуючий: