Справа № 333/2641/2018
Пр. № 3/333/823/18
26 червня 2018 року м. Запоріжжя
Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Піх Ю.Р., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в м. Запоріжжі про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, працює начальником відділу ЖКГ районної адміністрації ЗМР по Комунарському району
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.140 КУпАП, -
23.05.2018 року до суду надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 140 КУпАП. Із протоколу БД № 421790 вбачається, що 07.03.2018 року о 22-30 год. в м. Запоріжжя, вулиця Очаківська,б.182/17, гр.ОСОБА_1 як відповідальна особа, порушила правила норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а саме: не забезпечила безпеки дорожнього руху, а саме допустила пошкодження дорожнього покриття, внаслідок чого сталося ДТП за участю транспортного засобу Toyota Prins 3280, водій ОСОБА_2 Внаслідок ДТП автомобілі пошкоджено, завдано матеріального збитку.
ОСОБА_1 в судовому засіданні не визнала себе винуватою, суду пояснила, що вона начальник відділу ЖКГ районної адміністрації ЗМР по Комунарському району, згідно своїх повноважень проводила обстеження технічного стану автомобільних доріг, які знаходяться на балансі районної адміністрації, та по результатам обстеження, з метою термінового виконання поточного ремонту автошляхів направлялися відповідні листи до департаменту інфраструктури та благоустрою Запорізької міської ради - головного розпорядника бюджетних коштів по заходу програми «Поточний ремонт доріг». Відповідні листи також направлялися до виконавця даних послуг КП «ЕЛУАШ». Просить провадження по справі закрити.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до п. 4.17 Положення про районну адміністрацію Запорізької міської ради по Комунаровському, Вознесенівському, Дніпровському, Заводському, Олександрівському, Хортицькому, Шевченківському району, затвердженого рішенням Запорізької міської ради від 22.06.2011 року № 29 на районні адміністрації покладені такі повноваження: здійснення контролю та догляду за утриманням та капітальним ремонтом об'єктів та споруд благоустрою, малих архітектурних форм, доріг, тротуарів та пішохідних доріжок та надання пропозицій з цих питань».
Власником дорожніх об'єктів на території м. Запоріжжя є територіальна громада в особі Запорізької міської ради. Районна адміністрація Запорізької міської ради по Комунарському району є виконавчим органом Запорізької міської ради, який входить до системи органів місцевого самоврядування м. Запоріжжя, є складовою частиною єдиної системи місцевого самоврядування у місті, підзвітна і підконтрольна міської раді, підпорядкована виконавчому комітету міської ради, міському голові та діє у межах повноважень, визначених Положенням про районну адміністрацію.
Замовником виконання ремонтних робіт на дорогах та тротуарах м. Запоріжжя є Департамент інфраструктури та благоустрою Запорізької міської ради, а виконавцем даних послуг є КП «ЕЛУАШ».
Отже, відділ житлово-комунального господарства є структурним підрозділом районної адміністрації, тому начальник відділу ЖКГ районної адміністрації ЗМР по Комунарському району не є суб'єктом правопорушення, передбаченого ст. 140 КУпАП.
Крім того, межі повноважень, районна адміністрація не може підміняти собою підприємство або організацію з експлуатації доріг, які відповідають за належне їх утримання.
Стаття 7 Кодексу передбачає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
В силу положень п. 1ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободкожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях неодноразово зазначав, що деякі справи про адміністративні правопорушення за своєю суттю мають кримінальний характер та повністю підпадають під гарантії ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (п.п. 21-22 рішення у справі "Надточій проти України", п. 33 рішення у справі "Гурепка проти України").
Таким чином, враховуючи, зазначені обставини, суд приходить до висновку про необхідність закрити провадження по справі на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП, за відсутністю події адміністративного правопорушення.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 140, 247 КУпАП, суд -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 140 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю події адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Апеляційного суду Запорізької області через Комунарський районний суд м. Запоріжжя особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим або його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: Ю.Р.Піх