Справа № 583/2060/18
3/583/703/18
23 червня 2018 року Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого-судді Ярошенко Т.О.
з участю секретаря судового засідання Безрядіної О.І.
особи, яка притягується до
адміністративної відповідальності ОСОБА_1
прокурора Заяц Д.Є.
розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Сумській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки та жительки АДРЕСА_1, Охтирського району, Сумської області, українки, громадянки України, депутата Лантратівської сільської ради, НОМЕР_1, виданий Охтирським МРВ 01.02.2001 року, -
за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
ОСОБА_1, будучи депутатом Лантратівської сільської ради на підставі рішення І сесії сьомого скликання від 11.11.2015 року, та відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (надалі Декларація) за 2017 рік 08 травня 2018 року о 10 год. 14 хв., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Допитана в судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, визнала та пояснила, що в грудні 2017 року вона припинила повноваження депутата Лантратівської сільської ради, коли відбулась перша сесія Чупахівської об'єднаної територіальної громади. Починаючи з 10 квітня 2018 року вона неодноразово намагалася подати свою щорічну електронну декларацію за 2017 рік, але у неї виникли проблеми з її поданням. Тому змушена була змінити свою електронну пошту та електронний ключ. Також неодноразово вона зверталася до Лантратівської сільської ради з проханням допомогти подати декларацію і лише після того як змінила електронний ключ та електронну адресу 08.05.2018 року їй вдалося подати свою електронну декларацію за 2017 рік.
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ч.1 ст.65 Закону України «Про запобігання корупції» за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статі 3 Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Отже, відсутність суспільної шкоди від адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, так само як і відсутність шкідливих наслідків від нього не є обставинами, що виключають адміністративну відповідальність, передбачену ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП підтверджується письмовими поясненнями самої ОСОБА_1 (а.с.8, 11-12), її поясненнями, даними нею в судовому засіданні, скріншотом з Єдиного державного реєстру декларацій (а.с.13), щорічною декларацією ОСОБА_1 (а.с.29-39).
Відповідно до положень ст.68 Конституції України незнання законів не звільняє особу від відповідальності.
Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП в судовому засіданні встановлена в повному обсязі.
При призначенні виду адміністративного стягнення суд враховує обставини справи, особу ОСОБА_1, яка виключно позитивно характеризується за місцем проживання, раніше не судима, має бездоганну репутацію, тяжких наслідків від вчиненого правопорушення не настало, тому, з врахуванням зазначених обставин суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в доход держави в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.40-1, 172-6, 245-253, 280, 283-285 КУпАП, суд, -
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в доход держави в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 850 грн.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер платника податків НОМЕР_2, судовий збір в сумі 352,40 грн. в доход держави, стягувач Державна судова адміністрація України, які сплачувати на рахунок: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106 Код за ЄДРПОУ 37993783 Банк отримувач: ГУ ДКСУ у м. Києві код банку отримувача: 820019 р/о 31215256700001 код класифікації доходів бюджету: 22030106 обов'язково заповнити призначення платежу: судовий збір, пункт 5.
Постанова може бути оскаржена в апеляційний суд Сумської області через Охтирський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Охтирського
міськрайонного суду Т.О. Ярошенко