Провадження №2-а/537/82/2018
Справа № 537/2668/18
22.06.2018 року суддя Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області ОСОБА_1, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до третьої роти Управління патрульної поліції м. Кременчук про скасування постанови про адміністративне правопорушення,-
встановив:
Позивач ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом відповідно до вимог якого просить визнати дії службової особи УПП у м. Кременчуці лейтенанта поліції ОСОБА_3 першого батальйону третьої роти про притягнення його до адміністративної відповідальності протиправними; скасувати постанову в справі про адміністративне правопорушення серії ЕАА № 438145 від 10.06.2018 року інспектора УПП у м. Кременчуці лейтенанта поліції ОСОБА_3 першого батальйону третьої роти про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 122 КУпАП та накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 425,00 грн. .
Суддя, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовну заяву слід залишити без руху з наступних підстав.
Згідно з ч. 1 ст. 5 КАС України, кожна особа має право у порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Відповідно до КАС України, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам, викладеним у ст. ст. 160, 161 КАС України.
Згідно п. 2, п. 8, п. 11 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Як вбачається з тексту поданого адміністративного позову, позивачем не виконано вимоги ч. 5 ст. 160 КАС України, а саме позивачем:
-не вказано ідентифікаційний код відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України);
-не зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків позивача або номер і серія паспорта;
-не зазначено про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
-не надано власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Також, згідно ч. 4 ст.161 КАС України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством (частина 3 ст. 94 КАС України).
Частиною 5 ст. 94 КАС України визначено, що учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Однак, позивачем вказані норми не дотримано, а саме подано копії письмових доказів, які належним чином не засвідчені.
Крім того, відповідно ч. 3 ст.161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ст. 288 КУпАП особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.
Аналіз наведених положень дає підстави вважати, що позивач звільнений від сплати судового збору лише за вимогу про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 704,80 грн.
Отже, позивачу необхідно надати суду документи, що підтверджують сплату судового збору за вимогу про визнання дій службової особи УПП у м. Кременчуці лейтенанта поліції ОСОБА_3 першого батальйону третьої роти про притягнення позивача до адміністративної відповідальності протиправними.
Окрім того, з тексту позовної заяви вбачається, що позивач оскаржує постанову винесену суб'єктом владних повноважень, а саме інспектором УПП у м. Кременчуці лейтенантом поліції ОСОБА_3 першого батальйону третьої роти, однак в позові вказано відповідачем лише третю роту УПП м. Кременчука.
Згідно ч. 3 ст. 46 КАС України відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином позивачу необхідно в десятиденний строк з дня вручення копії ухвали про залишення позовної зави без руху виконати вищевказані вимоги суду.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 160 і 161 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первинного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві (ч. 4 ст. 169 КАС України).
Керуючись ст. ст. 160, 161,169 КАС України, суддя, -
постановив:
Адміністративний позов ОСОБА_2 до третьої роти Управління патрульної поліції м. Кременчук про скасування постанови про адміністративне правопорушення - залишити без руху, надавши позивачу строк у десять днів, для усунення зазначених недоліків з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У випадку, якщо недоліки позовної заяви у встановлений судом строк не будуть усунуті, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: І.І.Дядечко