Справа 362/2936/18
Провадження 3/362/899/18
21.06.2018 року суддя Васильківського міськрайонного суду Київської області Кравченко Л.М., розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли з Управління захисту економіки в Київській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючого головним інженером ДП ДГ «Саливонківське», депутата Васильківської районної ради Київської області, за ч.1 ст. 172-6 КпАП України,-
Відповідно до рішення Васильківської районної ради від 05.11.2015 № 01-01-VII «Про визнання повноважень депутатів районної ради» за ОСОБА_1 визнано повноваження депутата Васильківської районної ради Київської області VII скликання.
Відповідно до ч. 1 ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання.
Згідно зі ст. 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до підпункту "б" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено подачу декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: депутатами місцевих рад, сільськими, селищними, міськими головами.
Згідно з ч. 3 ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції" . Депутати місцевих рад зобов'язані щороку до 1 квітня подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", за місцем роботи (служби), крім самозайнятих осіб, безробітних або пенсіонерів, які подають зазначені декларації до апаратів відповідних місцевих рад або їх виконавчих комітетів.
У відповідності до абзацу 14 ч.1 ст.1 Закону суб'єкти декларування - особи, зазначені у п.1., пп. "а" і пп. "в" п.2, п.4 і п.5 ч.1 ст.3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Частиною 1 ст.45 Закону визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" п. 2, п. 5 ч.1 ст. 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агенством.
Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб" від 23.03.2017 №1975-VIII внесено зміни до Закону, а саме: розділ ХІІІ "Прикінцеві положення" доповнено пунктом 5-1 такого змісту: "5-1. Продовжити до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, яка відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше".
Отже, ОСОБА_1, станом на 01.01.2017 р., будучи особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування - депутатом районної ради, був зобов'язаний подати таку щорічну декларацію за 2016 рік до 01.05.2017, а фактично подав декларацію лише 12.09.2017 року, тобто несвоєчасно без поважних причин.
Враховуючи викладене, ОСОБА_1, будучи особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування - депутатом районної ради, являючись суб'єктом відповідальності відповідно до п. п."б" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, на якого поширюється його дія, в порушення вимог ч.1 ст. 45 та п-1 Прикінцевих положень даного Закону, пункту 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», несвоєчасно без поважних причин подав декларацію за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 КУпАП визнав повністю, пояснивши, що він дійсно подав декларацію невчасно, оскільки вперше відправляв її 27.04.2017 р., але була заблокована електронна скринька - створив нову, взяв електронний підпис, в НАЗК відправив запит і отримав відповідь: «чекати». Намагався відправити декларацію до 24 год.00.хв. 30.04.2018 року, вдруге звертався до НАЗК.
Крім того, ОСОБА_1, станом на 01.01.2018 р., будучи особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування - депутатом районної ради, був зобов'язаний подати таку щорічну декларацію за 2017 рік до 01.04.2018, а фактично подав декларацію лише 27.04.2018 року, тобто несвоєчасно без поважних причин.
Враховуючи викладене, ОСОБА_1, будучи особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування - депутатом районної ради, являючись суб'єктом відповідальності відповідно до п. п."б" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, на якого поширюється його дія, в порушення вимог ч.1 ст. 45 та п-1 Прикінцевих положень даного Закону, пункту 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», несвоєчасно без поважних причин подав декларацію за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 КУпАП визнав повністю, пояснивши, що він дійсно подав декларацію за 2017 рік невчасно, оскільки був заблокований його електронний ключ, який він отримав 29.03.2018 р.
Оскільки ОСОБА_1 вчинив кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються Васильківським міськрайонним судом, то стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. Тому суд вважає за необхідне об'єднати в одне провадження адміністративні справи (справа 362/2936/18, провадження 3/362/899/18, справа 362/2939/18, провадження 3/362/900/18).
Прокурор Лігоміна Я.А. зазначив, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, просив суд накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, та стягнути судовий збір у встановленому законом розмірі.
Суд, заслухавши ОСОБА_1, прокурора Лігоміну Я.А., дослідивши письмові матеріали справи, вважає, що ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення у відповідності до п.п."б" п. 1 ч. 1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції". Відповідно до ч. 1 ст. 45 вказаного Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агенством.
З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, відношення правопорушника до скоєного, першого притягнення до адміністративної відповідальності за подібне правпорушення, вважаю, що ОСОБА_1 слід піддати адміністративному стягненню у виді штрафу
Крім того, відповідно до ст.40-1 КУпАП, яка введена в дію Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», що набрав чинності 23.10.2013 року, з правопорушника слід стягнути судовий збір.
Керуючись ст. 40-1, ч.1 ст.172-6 КУпАП, суд, -
Об'єднати в одне провадження справи про адміністративні правопорушення: справа 362/2936/18, провадження 3/362/899/18, справа 362/2938/18, провадження 3/362/900/18, та присвоїти адміністративній справі 362/2936/18, провадження 3/362/899/18.
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення за ч.1 ст.172-6 КУпАП у виді штрафу у розмірі 75 (семидесяти п'яти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1275 (одна тисяча двісті сімдесят п'ять) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 352 грн. 40 коп. судового збору.
Строк пред'явлення документа до виконання - 3 місяці з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на постанову судді подається протягом 10 днів з дня її винесення до апеляційного суду Київської області через Васильківський міськрайонний суд Київської області.
Суддя Кравченко Л.М.