Рішення від 19.06.2018 по справі 823/673/18

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 червня 2018 року справа № 823/673/18

м. Черкаси

ОСОБА_1 окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді: Тимошенко В.П.,

за участю секретаря судового засідання: Пруднікової В.О.,

позивача - ОСОБА_2,

представника позивача - ОСОБА_3 (за ордером),

представників відповідача - 2 - ОСОБА_4 (за довіреністю), ОСОБА_5 (за довіреністю),

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження в м. Черкаси адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_6 обласної державної адміністрації, в особі Комісії по вирішенню спірних питань щодо визначення статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження, а також евакуйованих із зони відчуження в 1986 році, ОСОБА_1 обласної державної адміністрації, в особі комісії з питань видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильскої катастрофи про визнання протиправними та скасування рішень та зобов'язання вчинити дії,

встановив:

13 лютого 2018 року до суду з позовною заявою звернулася ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) до ОСОБА_6 обласної державної адміністрації (площа ОСОБА_7, 1, м. Київ - 196, 01196) ОСОБА_1 обласної державної адміністрації (бул. Шевченка, 185, м. Черкаси, 18000), в якому просить:

1) рішення ОСОБА_6 обласної державної адміністрації про не підтвердження факту проживання (перебування) ОСОБА_2 у м. Прип'ять на момент аварії на Чорнобильській АЕС 26.04.1986 та евакуацію у встановленому порядку і визнання недійсної довідки виконавчого комітету ОСОБА_6 обласної ради народних депутатів від 24.06.1991 № 7736 - визнати протиправними та протокол засідання Комісії по вирішенню спірних питань щодо визначення статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження, а також евакуйованих із зони відчуження в 1986 році ОСОБА_6 обласної державної адміністрації від 31.08.2017 № 191 в частині не підтвердження факту проживання (перебування) ОСОБА_2 у м. Прип'ять на момент аварії на Чорнобильській АЕС 26.04.1986 та евакуацію у встановленому порядку і визнання недійсної довідки виконавчого комітету ОСОБА_6 обласної ради народних депутатів від 24.06.1991 № 7736 - скасувати;

2) рішення ОСОБА_1 обласної державної адміністрації про визнання недійсним посвідчення категорії 2 серії Б № 049439, виданого 04.04.2002 ОСОБА_1 обласною державною адміністрацією - визнати протиправними та протокол засідання Комісії ОСОБА_1 обласної державної адміністрації з питань видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи від 28.09.2017 № 9 (пункт 31) в частині визнання недійсним посвідчення категорії 2 серії Б № 049439, виданого 04.04.2002 ОСОБА_1 обласною державною адміністрацією - скасувати;

3) зобов'язати ОСОБА_1 обласну державну адміністрацію поновити ОСОБА_2 статус громадянки, евакуйованої у 1986 році із зони відчуження, та видати їй відповідне посвідчення.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що оскаржувані рішення не ґрунтуються на вимогах законодавства Україна, не підтвердженні відповідними доказами та підлягають скасуванню, а статус громадянки, евакуйованої у 1986 році із зони відчуження поновленню.

Зокрема позивач зазначила, що 30.12.1974 з матір'ю ОСОБА_8 переїхала проживати до ІНФОРМАЦІЯ_1.

Після закінчення у 1983 році Прип'ятської середньої школи № 2, в цьому ж році поступила на денну форму навчання до філії Московського енергетичного інституту в м. Смоленську - освітньої установи вищої професійної освіти.

В січні 1986 року позивач разом зі своїм нареченим подала в міський ЗАГС м. Прип'ять заяву на реєстрацію шлюбу. Весілля було заплановано на 03.05.1986 у місті Прип'ять, яке не відбулось по причині Чорнобильської трагедії. Для підготовки до весілля позивач заздалегідь приїхала в м. Прип'ять 15 квітня 1986 року.

26.04.1986 о 01 год. 23 хв. в ході проведення проектних випробувань на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС стався вибух, який повністю зруйнував реактор.

27.06.1986 о 13 год. 10 хв. по місцевому радіо було оголошення Прип'ятського виконкому про евакуацію всього населення міста. Близько 13 год. 50 хв. співробітниками міліції здійснювався обхід будинків.

27.04.1986 усі мешканці під'їзду будинку № 32/13 по проспекту Леніна в м. Прип'ять, в якому була зареєстрована позивачка та її мати, зібрались біля входу і в 14 год. 00 хв. були подані автобуси для евакуації, їхні паспортні дані були внесені в списки евакуйованих.

Біля 20 години автобусом їх було доставлено в смт. Поліське Київської області, де розселили по домах місцевих мешканців.

Вранці 28.06.1986 мати відвезла позивача в м. Київ на залізничний вокзал де її посадила в поїзд до м. Москва.

В травні 1986 року виконавчим комітетом Прип'ятської міської ради народних депутатів Київської області за підписом голови міськвиконкому ОСОБА_9 на ім'я ОСОБА_10 видано довідку, в якій було зазначено про те, що ОСОБА_10, станом на 26.04.1986 фактично проживала (перебувала) і була прописана в квартирі АДРЕСА_2 і була евакуйована із сім'єю з міста Прип'ять.

Крім того, в Ірпінській міській раді Київської області ОСОБА_8 на ім'я ОСОБА_10 видавалась довідка виконавчого комітету ОСОБА_6 обласної ради народних депутатів за № 7736 від 27.07.1991 року, в якій зазначено про те, що ОСОБА_10, станом на 26.04.1986 проживала і була прописана в квартирі АДРЕСА_3 і була евакуйована із сім'єю з міста Прип'ять.

Зазначені довідки були підставою для видачі Позивачу посвідчення потерпілої від Чорнобильської катастрофи, як евакуйованої із зони відчуження, - категорія 2 відповідно до пункту 2 статті 14 Закону Української PCP «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та отримання у 1995 році двохкімнатної квартири АДРЕСА_4 (в минулому Союзу PCP).

Незважаючи на зазначені обставини, рішенням ОСОБА_6 обласної державної адміністрації, а саме протоколом від 31.08.2017 № 191 засідання рішення Комісії по вирішенню спірних питань щодо визначення статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження, а також евакуйованих із зони відчуження в 1986 році ОСОБА_2, без її участі, позбавлено статусу громадянки, евакуйованої у 1986 році із зони відчуження, тобто про не підтвердження факту проживання (перебування) ОСОБА_2 на момент аварії на Чорнобильській АЕС у м. Прип'ять та евакуації і довідку виконавчого комітету ОСОБА_6 обласної ради народних депутатів від 24.06.1991 № 7736, визнано недійсною.

На підставі зазначеного рішення ОСОБА_6 ОДА, рішенням ОСОБА_1 обласної державної адміністрації, протоколом від 28.09.2017 № 9 Комісії ОСОБА_1 обласної державної адміністрації з питань видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (пункт 29) ОСОБА_2 позбавлена статусу громадянки, евакуйованої у 1986 році із зони відчуження, тобто посвідчення категорії 2 серії Б № 049439, виданого 04.04.2002 ОСОБА_1 обласною державною адміністрацією, визнано недійсним.

Рішення (розпорядженням) Управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області ОСОБА_2 зупинено нарахування та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 01.11.2017.

Рішення (розпорядженням) Управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області ОСОБА_2 зупинено нарахування та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 01.11.2017.

Відповідач ОСОБА_6 обласна державна адміністрація в особі комісії по вирішенню спірних питань щодо визначення статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження, а також евакуйованих із зони відчуження у 1986 році, відзив до суду не подав. Надав суду лист архівного сектору Іванківської районної державної адміністрації Київської області від 20.06.2017 №05-06/179, відповідно до якого у неповних списках евакуйованих жителів з м. Прип'ять в Іванківський район за 1986 прізвище ОСОБА_11 не значиться.

Відповідач ОСОБА_1 обласна державна адміністрація в особі комісії з питань видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, подав до суду відзив на позов, в якому звернув увагу, що рішення комісії ОСОБА_1 ОДА базується виключно на рішенні комісії ОСОБА_6 ОДА, не порушує прав позивача, а тому скасуванню не підлягає.

У судовому засіданні позивач та представник позивача заявлені позовні вимоги підтримали, позов просили задовольнити.

Представник відповідача - 2 в судовому засіданні проти задоволення позову заперечувала та просила відмовити у його задоволенні.

Представники відповідача - 1 у судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином.

Заслухавши пояснення позивача та його представника, представника відповідача - 2, допитавши свідків, дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, суд встановив наступне.

Згідно виписки з домової книги ОСОБА_10 ІНФОРМАЦІЯ_2 разом з матір'ю ОСОБА_8 з 1979 року прописана та постійно проживала по проспекту. Леніна в АДРЕСА_5, який знаходився на балансі Чорнобильської АЕС (а.с.31).

У 1983 році позивач закінчила Прип'ятську середню школу № 2 та поступила на денну форму навчання до філії Московського енергетичного інституту в м. Смоленську, який закінчила 1989 році, що підтверджується дипломом №224246 (а.с.16).

Згідно довідки виконавчого комітету ОСОБА_6 обласної ради народних депутатів від 24.06.1991 №7736 позивач станом на 26 квітня 1986 року фактично проживала та прописана по пр. Леніна в АДРЕСА_5, і згідно встановленого порядку евакуйована 27 квітня 1986 року (а.с.22).

На підставі довідки від 24.06.1991 №7736 ОСОБА_1 обласною державною адміністрацією позивачу наданий статус громадянки, евакуйованої у 1986 році із зони відчуження Чорнобильської АЕС категорія 2 та видано посвідчення серії Б №049439.

У подальшому за зверненням комісії ОСОБА_1 обласної державної адміністрації з питань видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи щодо видачі позивачу довідки про евакуацію, протоколом №191 від 31.08.2017 засідання комісії ОСОБА_6 обласної державної адміністрації по вирішенню спірних питань щодо визначення статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження, а також евакуйованих із зони відчуження в 1986 році, позивачу не підтверджено проживання (перебування) на момент аварії в зоні відчуження, з огляду на те, що на момент аварії та евакуації позивач навчалась в м. Москва. Довідку від 24.06.1991 №7736 визнано недійсною (а.с.34).

На підставі вказаного рішення комісії ОСОБА_6 обласної державної адміністрації, комісія ОСОБА_1 обласної державної адміністрації з питань видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи прийняла рішення від 28.09.2017 (протокол № 9, п. 30), згідно з яким посвідчення категорії 2 серії Б №049439, видане позивачу 04.04.2002 ОСОБА_1 обласною державною адміністрацією, вважається недійсним (а.с.36).

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд виходить з такого.

Загальновідомо, що 26 квітня 1986 року при проведенні проектних випробувань стався вибух на Чорнобильській АЕС, розташованої на відстані 2 км від міста Прип'яті Київської області, що повністю зруйнував четвертий реактор станції і спричинив значне забруднення навколишньої території радіоактивними речовинами. Внаслідок цієї аварії повністю евакуйовано населення Прип'яті, Чорнобиля та всіх інших населених пунктів у радіусі 30 км навколо станції.

Законом України “Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 27 лютого 1991 року №791а-XII визначено території, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Згідно статті 2 вказаного Закону територія, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, поділяється на зони; зона відчуження - це територія, з якої проведено евакуацію населення в 1986 році.

Постановою Кабінету Міністрів УРСР від 23.07.1991 №106, якою затверджено перелік населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи (додаток № 1), м. Прип'ять Чорнобильського району Київської області віднесено до зони відчуження.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров?я, визначає Закон України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 28.02.1991 №796-ХІІ (у подальшому - Закон №796).

Згідно з пунктом 2 частини першої статті 9 Закону №796 особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є потерпілі від Чорнобильської катастрофи - громадяни, включаючи дітей, які зазнали впливу радіоактивного опромінення внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 11 Закону №796 до потерпілих від Чорнобильської катастрофи належать особи, евакуйовані із зони відчуження (в тому числі особи, які на момент евакуації перебували у стані внутрішньоутробного розвитку після досягнення ними повноліття).

Стаття 14 Закону №796 містить визначення категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 14 Закону №796 евакуйовані у 1986 році із зони відчуження відносяться до категорії 2.

Частиною другою статті 15 Закону №796 передбачено, що підставою для визначення статусу евакуйованих із зони відчуження, відповідно до статті 4 є довідка про евакуацію.

За змістом вказаних норм підставами для надання статусу потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи є евакуація особи у 1986 році із зони відчуження, факт якої підтверджується довідкою про евакуацію.

Частиною першою статті 65 Закону №796 передбачено, що учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілим від Чорнобильської катастрофи видаються посвідчення, виготовлені за зразками, затвердженими Кабінетом Міністрів України.

Посвідчення “Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС” та “Потерпілий від Чорнобильської катастрофи” є документами, що підтверджують статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надають право користування пільгами, встановленими цим Законом (частина 3 статті 65 Закону №796).

Видача посвідчень провадиться спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, ОСОБА_6 і Севастопольською міськими державними адміністраціями за поданням районних державних адміністрацій Порядок видачі посвідчень встановлюється Кабінетом Міністрів України (частина 4 статті 65 Закону №796).

Кабінет Міністрів України постановою від 25.08.1992 №501 затвердив Порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (чинний на час видачі посвідчення позивачу), який передбачав, що посвідчення є документом, що підтверджує статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надає право користуватися пільгами й компенсаціями, встановленими Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", іншими актами законодавства України.

Згідно пункту 4 вказаного Порядку потерпілим від Чорнобильської катастрофи з числа евакуйованих у 1986 році із зони відчуження віднесеним до категорії 2, видаються посвідчення сірого кольору, серія Б.

Згідно пункту 10 вказаного Порядку видача посвідчень потерпілим від Чорнобильської катастрофи з числа евакуйованих у 1986 році із зони відчуження провадиться на підставі довідки, виданої ОСОБА_6 чи Житомирським облвиконкомом (додаток №3 або 4).

Постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.1997 №51 затверджено Порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, який діяв на час прийняття оскаржуваних рішень (у подальшому - Порядок №51).

Згідно з пунктом 10 Порядку №51 посвідчення потерпілим від Чорнобильської катастрофи з числа евакуйованих у 1986 році із зони відчуження видаються на підставі довідки, виданої Волинською, Житомирською, ОСОБА_6, Рівненською або Чернігівською облдержадміністрацією.

Пунктом 12 Порядку №51 передбачено, що спірні питання щодо визначення статусу осіб, евакуйованих із зони відчуження в 1986 році, розглядаються відповідними комісіями ОСОБА_6 і Житомирської облдержадміністрацій на підставі довідок та інших документів, що засвідчують факт перебування в населеному пункті, віднесеному до зони відчуження, виданими місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування.

Таким чином, прийняття рішення щодо визначення статусу позивача, евакуйованої із зони відчуження в 1986 році, віднесено до компетенції ОСОБА_6 обласної державної адміністрації в особі Комісії по вирішенню спірних питань щодо визначення статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження, а також евакуйованих із зони відчуження у 1986 році.

Вирішуючи спір по суті суд зазначає таке.

Свідок ОСОБА_12 пояснила, що є подругою позивача та 18 квітня 1986 року прибула до міста Прип'ять Чорнобильського району Київського району до своєї матері для участі у весіллі подруги (ОСОБА_2), яке не відбулось по причині Чорнобильської трагедії. Внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС позивач разом з матір'ю евакуйовані з Чорнобильської зони та мають відповідні документальні підтвердження. Евакуацію їх всіх організовано автобусами 27.04.1986 в с. Стеблі, Подільського району, Київської області, а у подальшому - в с. Поліське, Подільського району, Київської області. Також, свідок підтвердила, що з позивачкою проживали на одній вулиці (проспект Леніна) в різних будинках.

Свідок ОСОБА_13 (подруга матері позивача) пояснила, що в 20 числах квітня 1986 року її дочка ОСОБА_14 прибула до міста Прип'ять Чорнобильського району Київського району до неї для участі у весіллі подруги (ОСОБА_2), яке було призначене на 03.05.1986 та не відбулось по причині Чорнобильської трагедії. Внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС всі вони були евакуйовані з Чорнобильської зони 27.04.1986 в с. Стеблі, Київської області, а у подальшому - в с. Поліське, Київської області.

Суд оцінює такі пояснення свідків в якості належних доказів, які підтверджують перебування позивача на момент аварії на ЧАЕС у місті Прип'ять, та її евакуацію у загальному порядку.

Більш того, судом встановлено, що вказана довідка від 24.06.1991 №7736 видана виконавчим комітетом ОСОБА_6 обласної ради народних депутатів за формою, передбаченою у додатку №2 до Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 18.06.1991 № 44, який діяв до прийняття Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.1997 №51.

Отже, довідка від 24.06.1991 №7736 видана відповідно до законодавчих норм, які діяли на момент її видачі, тому суд вважає вказану довідку належним та допустимим доказом, який підтверджує факт евакуації позивача 27.04.1986 із зони відчуження.

Повідомлення архівного сектору Іванківської районної державної адміністрації про відсутність у неповних списках евакуйованих ОСОБА_11, суд оцінює критично та акцентує увагу, що вказані списки є неповними, тому не засвідчують відсутність факту евакуації позивача.

В свою чергу, позивач не евакуювалась в межах Іванківського району, натомість евакуйована до Київської області, що виключає можливість її перебування у названих списках.

Суд зазначає, що згідно з пунктом 2 частини першої статті 9 Закону №796 потерпілими від Чорнобильської катастрофи є громадяни, включаючи дітей, які зазнали впливу радіоактивного опромінення внаслідок Чорнобильської катастрофи. При цьому сам факт евакуації свідчить про те, що особа перебувала у зоні відчуження та зазнала впливу радіоактивного опромінення.

Сукупність встановлених вище обставин у справі вказує на неправомірність прийняття комісією по вирішенню спірних питань щодо визначення статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження, а також евакуйованих із зони відчуження в 1986 році ОСОБА_6 обласної державної адміністрації рішення від 31.08.2017 №191 в частині, що стосується ОСОБА_2.

Пункт 29 протокольного рішення від 28.09.2017 №9 комісії ОСОБА_1 обласної державної адміністрації з питань видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи також підлягає скасуванню, оскільки це рішення прийняте на підставі рішення від 31.08.2017 №191.

В силу положень ч. 3 ст. 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов'язати суб'єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

На виконання вимог ч. 3 ст. 245 Кодексу адміністративного судочинства України суд переконаний, що для відновлення порушених прав позивача необхідно зобов'язати ОСОБА_1 обласну державну адміністрацію поновити ОСОБА_2 статус громадянки, евакуйованої у 1986 році із зони відчуження, та видати їй відповідне посвідчення.

Відповідно до частин 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу; в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства та матеріалів справи, враховуючи, що відповідачі не довели правомірності прийнятих ними рішень, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 6, 9, 12, 14, 72, 76, 90, 241-246, 255, 262, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати протокольне рішення комісії по вирішенню спірних питань щодо визначення статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження, а також евакуйованих із зони відчуження в 1986 році ОСОБА_6 обласної державної адміністрації від 31.08.2017 №191 в частині, що стосується ОСОБА_2.

Скасувати пункт 29 протокольного рішення від 28.09.2017 №9 засідання комісії ОСОБА_1 обласної державної адміністрації з питань видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в частині, що стосується ОСОБА_2.

Зобов'язати ОСОБА_1 обласну державну адміністрацію поновити ОСОБА_2 статус громадянки, евакуйованої у 1986 році із зони відчуження, та видати їй відповідне посвідчення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана з врахуванням особливостей закріплених п. 15.5 Перехідних положень КАС України протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення суду. Якщо в судовому засіданні проголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складене 23 червня 2018 року.

Суддя В.П. Тимошенко