Доманівський районний суд Миколаївської області
вул.Центральна, 35 м. смт. Доманівка Доманівський район Миколаївська область Україна 56400
e-mail: inbox@dm.mk.court.gov.ua
Справа № 475/494/18
Іменем України
20.06.2018смт. Доманівка
Суддя Доманівського районного суду Миколаївської області Вадовська А.В., при секретареві Кравець Л.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт.Доманівка адміністративний матеріал відносно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, непрацюючого, ІПН НОМЕР_1
за ст.130 ч.1 КУпАП,
До Доманівського районного суду Миколаївської області на розгляд надійшов протокол про адміністративне правопорушення серія БР №018538, передбачене ст.130 ч.1 КУпАП, відносно ОСОБА_1
У ньому зазначено, що 06 травня 2018 р. о 19:40 год. ОСОБА_1 по вулиці Українській в смт.Доманівка керував транспортним засобом ВАЗ 21063, державний номерний знак НОМЕР_2, з явними ознаками алкогольного сп'яніння, запах алкоголю з порожнини рота, не стійка хода. Від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння на місці та в Доманівській ЦРЛ відмовився.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину свою у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП, не визнав. Пояснив, що на місці зупинки йому огляд на стан сп'яніння пройти не пропонували, від його проходження на місці він не відмовлявся.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши письмові докази, долучені до протоколу, приходжу до висновку про наявність підстав для закриття провадження на підставі п.1 ст.247 КУпАП - за відсутністю події та складу правопорушення.
Висновок суду про недостатність доказів скоєння ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП, ґрунтується на наступному.
Відповідальність за ч.1 ст.130 КУпАП настає, в тому числі, за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
У провину ОСОБА_1 ставиться відмова від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння.
Частинами 1-5 ст.266 КУпАП визначено, що особи, які керують транспортними засобами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного сп'яніння підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та оглядові на стан алкогольного сп'яніння.
Огляд водія на стан алкогольного сп'яніння проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.
У разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного сп'яніння поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій.
Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.
Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Згідно п.4 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103, огляд на стан алкогольного сп'яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу в присутності двох свідків відповідно до чинного законодавства.
З протоколу вбачається, що ОСОБА_1 зупинено на вул.Українській в смт.Доманівка.
З його пояснень у судовому засіданні на місці зупинки пройти огляд йому не пропонували, свідків не було.
У цій частині його пояснення не спростовані.
До протоколу долучене пояснення одного свідка - ОСОБА_2, яка не зазначена у протоколі як свідок. У поясненні вказана особа зазначала, що вона була свідком відмови ОСОБА_1 від огляду на стан сп'яніння на місці зупинки.
З аналізу положень ст.266 КУпАП та зазначених Порядку і Інструкції вбачається, що на місці зупинки поліцейський зобов'язаний запропонувати пройти огляд на стан сп'яніння виключно у присутності не менше двох свідків, у присутності яких фіксуються результати огляду, а у разі відмови від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки фіксується така відмова.
Лише після цього можлива фіксація відмови від проходження огляду у закладах охорони здоров'я.
Зазначене поліцейським при складанні протоколу дотримане не було.
У протоколі зазначені свідки ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, пояснення яких долучені до протоколу.
Усі зазначені свідки є працівниками Доманівської ЦРЛ і засвідчили факт відмови ОСОБА_1 від проходження огляду на стан сп'яніння у лікарні.
Згідно положень частин 1 та 2 ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Стаття 280 КУпАП зобов'язує орган (посадову особу) при розгляді справи про адміністративне правопорушення з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю (ст.252 КУпАП).
Згідно статті 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Достатні та переконливі докази того, що при складанні протоколу поліцейським були дотримані правила проведення огляду на стан сп'яніння, та що ОСОБА_1 було запропоновано у відповідності з вищезазначеними нормативними актами, пройти огляд на місці зупинки, від якого він відмовився, і, як наслідок, наявність підстав для проведення огляду в лікарні, суду не надані.
За такого усі сумніви трактуються на користь ОСОБА_1
Долучені докази викликають обґрунтовані сумніви та не можуть бути покладені в основу визнання особи винною.
У відповідності до положень п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вищенаведене, проаналізувавши та оцінивши всі докази в їх сукупності, приходжу до висновку, що провадження у справі відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю за відсутністю події і складу правопорушення.
Керуючись ст.247, ст.ст.221, 283, 285 КУпАП, суддя
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.130 ч.1 КУпАП, відносно ОСОБА_1 закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Миколаївської області через Доманівський районний суд протягом 10 днів з моменту її винесення.
Суддя :ОСОБА_6