Справа №2-3357/08
08 жовтня 2008 року, Саксаганський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області, у складі:
головуючого - судді Попова В.В.,
при секретарі - Латкіній О.В.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні, в залі суду, у м. Кривому Розі, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання договору довічного утримання, -
встановив:
Позивач звернулась до суду із зазначеним позовом, в якому просить розірвати Договір довічного утримання, укладений 13.08.2004 року між нею та відповідачем у зв'язку з невиконанням останньою обов'язків за даним Договором, а також повернути в її власність домоволодіння №3, яке розташоване на вул. Арзамаській у м. Кривому Розі, що було передано у власність відповідача згідно п.1 зазначеного Договору. В обгрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що згідно Договору, вона передала у власність відповідача належне їй на праві приватної власності домоволодіння №3, яке розташоване на вул. Арзамаській у м. Кривому Розі, а відповідач зобов'язалась, зокрема, забезпечити її триразовим харчуванням, придатним для носіння одягом та взуттям, здійснювати за нею догляд та надавати необхідну допомогу, надавати побутові послуги, забезпечити лікувальними засобами. Однак відповідач своїх зобов'язань не виконала та переїхала до свого міста проживання, розташованого за адресою: АРК, м. Сімферополь, вул. Чернишевського, 13/2.
У попередньому судовому засіданні позивач підтримала свої позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідач, будучи допитаною Центратьним районним судом м. Сімферополь Автономної Республіки Крим по місту свого проживання згідно Судового доручення Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу від 18.07.2008 року, показала, що позовні вимоги визнає, оскільки сама мала намір розірвати даний Договір.
Заслухавши показання позивача, дослідивши матеріали справи у їх сукупності, приймаючи до уваги, що позивач не заперечує проти вирішення спору у попередньому судовому засіданні, суд вважає за необхідне задовольнити пред'явлені позовні вимоги в повному обсязі з наступних підстав.
Судом встановлені такі обставини і визначені відповідно до них правовідносини.
Так, 13.08.2004 року між позивачем та відповідачем було укладено Договір довічного утримання. Згідно п.1 Договору позивач передала у власність відповідача належне їй домоволодіння №3, яке розташоване на вул. Арзамаській у м. Кривому Розі. Згідно п.6 Договору відповідач, за згодою з позивачем, зобов'язалась, зокрема, забезпечити її триразовим харчуванням, придатним для носіння одягом та взуттям, здійснювати за нею догляд та надавати необхідну допомогу, надавати побутові послуги (прання, вбирання приміщення), забезпечити лікувальними засобами (а.с.5).
Однак відповідач взятих на себе забов'язань не виконала, а в квітні 2008 року переїхала до свого міста проживання, розташованого за адресою: АРК, м. Сімферополь, вул. Чернишевського, 13/2. Ця обставина підтверджується Актом, складеним 31.05.2008 року сусідами позивача, підписи яких були завірені Уповноваженим вуличного комітету №24та відповідачем не оспорюється (а.а.с.6, 17).
Відповідно до п.1 ч.1 ст.755 ЦК України, договір довічного утримання може бути розірваний за рішенням суду на вимогу відчужувача у разі невиконання або неналежного виконання набувачем своїх обов'язків, незалежно від його вини.
Відповідно до ч.1 ст.756 ЦК України, у разі розірвання договору довічного утримання у зв'язку з невиконанням набувачем обов'язків за договором, відчужувач набуває право власності на майно, яке було ним передане.
Таким чином, в судовому засіданні встановлено невиконання відповідачем своїх обов'язків за вказаним вище Договором, тому суд вважає за можливе Договір розірвати та визнати за позивачем право власності на майно, що було передане відповідач) за Договором, яке складається з домоволодіння №3, розташованого на вул. Арзамаській v м. Кривом) Розі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 755. 756 ЦК України, ст.ст. 10. 11, 15. 132, 174, 209, 212-215, 218 ЦПК України, суд, -
Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Розірвати Договір довічного утримання, укладений 13.08.2004 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на домоволодіння №3, що складається із житлового будинку «А-1», літньої кухні «Б», вбиральні «В», малоцінної огорожі 1-3, водоко-лонки І, замощення ІІ, ІІІ, яке розташоване на вул. Арзамаській у м. Кривому Розі та було передане у власність ОСОБА_2 згідно Договору довічного утримання від 13.08.2004 року.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через Саксаганськии районний суд м. Кривого Рогу шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст.294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.