Ухвала від 21.06.2018 по справі 813/749/18

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 813/749/18

УХВАЛА

про закриття підготовчого провадження

та призначення справи до судового розгляду

21 червня 2018 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Москаля Р.М. провів підготовку до судового розгляду адміністративної справи за позовом публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Львівгаз» до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Львівського окружного адміністративного суду перебуває справа за позовом публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Львівгаз» (далі - ПАТ «Львівгаз», позивач) до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (далі - Офіс великих платників податків ДФС, відповідач) з вимогою визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 23.11.2017 № 0013644808.

На стадії підготовчого провадження суддя провів засідання, заслухав пояснення представників сторін та отримав від учасників справи заяви по суті спору і з'ясував таке:

Офіс великих платників податків ДФС з 29.09.2017 по 20.10.2017 провів документальну позапланову виїзну перевірку ПАТ «Львівгаз» з питань нарахування та сплати екологічного податку за період з 2016 рік та І півріччя 2017 року.

В ході перевірки 13.10.2017 головний бухгалтер підприємства отримала лист-вимогу «Про надання документів» № 53226/10/28-10-48-08 (а.с.72), якою платника податків зобов'язано в термін до 03.10.2017 надати документи, що належать до предмета перевірки, а саме:

- договори на придбання та транспортування природнього газу між ПАТ «Львівгаз» та ЄГ «Укртрансгаз»;

- акти прийому-передачі, природнього газу, укладені між ПАТ «Львівгаз» та ПАТ кртрансгаз» та розрахунки щодо придбання та транспортування природнього газу, в тому лі для ВТВ;

- нормативно-затверджені питомі та виробничо-технологічні витрати;

- паспорти фізико-хімічного складу природнього газу придбаного ПАТ «Укртрансгаз»;

- акти прийому - передачі використання природнього газу для виробничо-технологічних іт та передачі на УЕД;

- декларації, розрахунки, карточки нарахування та сплати по екологічному податку по кожному стаціонарному об'єкту за вказаний період перевірки;

форми 2ТП «Повітря», які подавались в органи Державної статистики, нормативи гранично -допустимих викидів забруднюючих речовин, затверджені для ПАТ «Львівгаз»;

- ліцензії, дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами ПАТ «Львівгаз»;

- платіжні доручення, якими проведено сплату екологічного податку.

У відповідь ПАТ «Львівгаз» листом № Lv-ЛВ-10279-1117 від 06.11.2017 повідомило контролюючий орган про те, що всі документи, що належали до предмета перевірки (а це повнота сплати екологічного податку) та не суперечили п. 3.1 Податкового кодексу України були надані відповідачу у відповідь на вимогу від 29.09.2017 №50986/10/2810-48-08.

В акті перевірки вказано (а.с. 23-24; стор. 15-16 акта перевірки), що у відповідь на вимогу від 13.10.2017 № 53226/10/28-10-48-08 про надання документів ПАТ «Львівгаз» не надало до перевірки акти прийому-передачі обсягів природного газу, бухгалтерських довідок щодо списання на виробничо-технологічні витрати та витрати природного газу, придбаного у ПАТ «Укртрансгаз», документів щодо подальшого використання даної послуги по балансуванню газу, документально підтверджених нормативних втрат, самостійно розрахованих підприємством щодо балансування газу.

18.10.2017 головний бухгалтер підприємства отримала лист-вимогу «Про надання документів» № 53838/10/28-10-48/08 (а.с. 73-75), якою платника податків зобов'язано надати до перевірки такі документи та інформацію:

1) акти - розрахунки виробничо - технологічних витрат та нормованих втрат природного газу за перевіряємий період та розрахунки на основі яких складено акти (які є додатками до зазначених актів - розрахунків);

2) Розрахунки втрат за 2016 рік - І-ше півріччя 2017 року, які проведені до Методики визначення питомих виробничо-технологічних втрат газу під час його транспортування газорозподільними мережами затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України від 30.05.2003 № 264, а саме:

- документальне підтвердження виробничо-технологічних втрат газу за умовної нормативної герметичності газопроводів, з'єднувальних деталей, арматури, компенсаторів;

- документальне підтвердження виробничо-технологічних втрат газу за умовної нормативної герметичності газового обладнання та приладів ГРП, БК ГРП, ШРП, ДКРТ;

- документальне підтвердження виробничо-технологічних втрат газу умовної нормативної герметичності газового обладнання, приладів квартир житлових будинків і подібних об'єктів комунально-побутових (невиробничого призначення) та бюджетних організацій;

- документальне підтвердження виробничо-технологічних втрат газу для забезпечення продування та заповнення газопроводів газом;

- документальне підтвердження виробничо-технологічних втрат газу, що виникли внаслідок аварій (пошкоджень) газопроводу.

3) розрахунки витрат за 2016 - І-ше півріччя 2017р., які проведені відповідно до Методики визначення питомих виробничо-технологічних витрат природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України від 30.05.2003 року № 264, а саме:

- документальне підтвердження виробничо-технологічних витрат газу для забезпечення продування та заповнення новозбудованих газопроводів газом,

- документальне підтвердження виробничо-технологічних витрат газу для забезпечення зниження надлишкового тиску в газопроводах до мінімального (обсяг витрати газу, скинутого в атмосферу при ремонті ділянок),

- документальне підтвердження виробничо-технологічних витрат газу на регулювання та настроювання газового обладнання, приладів квартир житлових будинків та подібних об'єктів комунально-побутових та бюджетних організацій при пусконалагоджувальних роботах після будівництва, капітального ремонту, реконструкції (визначаються згідно з додатком та кількістю газового обладнання і приладів),

- документальне підтвердження виробничо-технологічних витрат газу на проведення регулювання та настроювання ГРП,

- документальне підтвердження витрат газу на опалення приміщення ГРП.

Також в цьому листі відповідач просив надати інформацію щодо кількості ГРП (газорегуляторних пунктів), та їх місцезнаходження, які знаходяться на балансі суб'єкта господарювання та на його обслуговуванні відповідно до Договорів на обслуговування до кількості ГРП.

У відповідь ПАТ «Львівгаз» листом № Lv-ЛВ-10088-1017 від 30.10.2017 (а.с. 53-56) надало інформацію про кількість ГРП та їх місцезнаходження. Підприємство не надало інших документів та повідомило контролюючий орган, що:

- розрахункові обсяги ВТВ є умовним поняттям, а його фактичний розмір визначається, виходячи з кількості природного газу необхідного для забезпечення фізичного балансування ГРМ;

- у контролюючого органу відсутні правові підстави вимагати за 2016-2017 роки документи, складання яких було передбачено «Положенням про порядок обліку обсягів розбалансування природного газу в газорозподільчих мережах», яке затверджене наказом Міністерства палива та енергетики України від 25.02.2004 № 112.

03.11.2017 ревізори, що проводили перевірку, склали акт № 297 «Про непредставлення документів» (а.с. 80-81), в якому вказано про ненадання ПАТ «Львівгаз» документів на листи Львівського управління Офісу ВПП ДФС №53226/10/28-10-48-08 від 13.10.2017 та № 53838/10/28-10-48-08 від 18.10.2017 про надання інформації, первинних та бухгалтерських документів, пов'язаних з обчисленням та сплатою екологічного податку.

За результатами перевірки складено акт від 06.11.2017 № 202/28-10-48-08/03349039 (а.с. 9-36). Відповідно до висновків акта перевірки (а.с.33), за результатами перевірки ПАТ «Львівгаз» встановлені такі порушення:

- п. 240.1 статті 240, п. 242.1.1 п. 242.1, п. 242, п.243.1 статті 243, п. 249.1, п. 249.2, п. 249.3 статті 249 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено екологічного податку на загальну суму 9082016,59 грн.;

- п. 6 статті 44 Податкового кодексу України в частині не представлення підтверджуючих документів, про що складено акт № 297 від 03.11.2017 про непредставлення документів (а.с.80-81).

На підставі цих висновків акта перевірки від 06.11.2017 № 202/28-10-48-08/03349039 Офіс великих платників податків ДФС виніс два податкові повідомлення-рішення від 23.11.2017:

- № 0013634808, яким збільшено розмір грошового зобов'язання з екологічного податку в сумі 9082016,59 грн. та застосовано штраф в сумі 2270504,14 грн.;

- № 0013644808, яким за порушення п. 44.6 статті 44 Податкового кодексу України застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) в сумі 510 грн. (а.с. 37).

Ці податкові повідомлення - рішення позивач оскаржив в адміністративному порядку. ДФС України рішенням від 01.02.2018 № 3419/6/99-99-11-03-01-25 скасувала податкове повідомлення-рішення Офісу великих платників податків ДФС від 23.11.2017 № 0013634808 та залишила без змін податкове повідомлення-рішення Офісу великих платників податків ДФС від 23.11.2017 № 0013644808, а скаргу ПАТ «Львівгаз» - частково задоволила (а.с. 38-43).

Позивач не погоджується з рішенням фіскального органу про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 510 гривень. Стверджує, що пунктом 44.6 статті 44 ПК України не передбачено жодних обов'язків для ПАТ «Львівгаз» щодо надання документів, оскільки норми цієї статті передбачають лише наслідки певних дій для платників податків та не передбачають права органів ДФС застосувати штрафні санкції у сумі 510 грн. У запереченні на відзив позивач наголосив, що на усі вимоги Офісу великих платників податків ДФС про надання документів було надано обґрунтовані листи - відповіді (а.с. 88-89). Тому позивач просить визнати протиправним і скасувати податкове повідомлення-рішення, згідно цих доводів.

Відповідач позов не визнає. Представник відповідача подав відзив на позовну заяву (а.с. 68-70) та додаткові пояснення на позовну заяву (а.с. 100-103), просить суд відмовити в задоволенні позову ПАТ «Львівгаз» в повному обсязі. Представник відповідача зазначив, що відповідачем правомірно винесено податкове повідомлення-рішення від 23.11.2017 № 0013644808, оскільки в порушення вимог п.44.6 ст.44 Податкового кодексу України позивач не надав до перевірки усіх первинних документів на обов'язковий запит контролюючого органу; відповідальність за це правопорушення передбачено п. 121.1 статті 121 ПУ України.

Ухвалою від 04.05.2018 відповідно до частини четвертої статті 173 КАС України строк проведення підготовчого провадження продовжено на тридцять днів.

Сторони примирення не досягли. Суд вважає, що підготовка справи до розгляду закінчена, а тому її слід призначити до розгляду в судовому засіданні.

Керуючись ст.ст. 173, 180, 183, 205, 248, 256, 295 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Підготовче провадження у справі закрити та призначити її до судового розгляду по суті, який відбудеться 20 липня 2018 року о 11:30 год. у приміщенні Львівського окружного адміністративного суду (м. Львів, вул. Чоловського, буд. 2, перший поверх, зал засідань №13).

Судовий розгляд справи буде здійснювати судом у складі судді Москаля Ростислава Миколайовича одноособово.

Надіслати копію цієї ухвали учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Москаль Р.М.