Справа № 761/21602/18
Провадження № 3/761/5054/2018
18 червня 2018 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Голуб О.А., розглянувши матеріали, що надійшли з ГУ ДФС у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, працюючої на посаді директора в ТОВ «СПН Комм'юнікейшнз», зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1,
за ч.1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
21.05.2018 року головним державним ревізором-інспектором Лозицьким В.В. складено протокол про адміністративне правопорушення № 91 щодо ОСОБА_1, працюючої на посаді директора в ТОВ «СПН Комм'юнікейшнз», відповідно до якого, останньою порушено ведення податкового обліку з порушенням Податкового Кодексу України № 2755-VІ від 02.12.2010 року зі змінами та доповненнями, тобто вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
При підготовці до розгляду матеріалів про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст.163-1 КУпАП, суддя прийшов до висновку про неможливість їх розгляду, виходячи з наступних підстав.
Стаття 245 КУпАП передбачає, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
У відповідності до п.2 ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, в тому числі, питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Разом з тим, при складенні протоколу щодо ОСОБА_1 згадані вимоги закону не дотримані.
Не роз'яснено ОСОБА_1 її права і обов'язки, передбачені ст. 268 КУпАП та ст. 63 Конституції України, про що свідчить відсутність її підпису з даного приводу в протоколі.
При цьому, у згаданому протоколі немає жодних записів про те, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, тобто ОСОБА_1 відмовилась від підписання даного протоколу, а також відомостей про те, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності отримала другий примірник протоколу про адміністративне правопорушення.
Слід також зазначити, що наявний в справі акт № 118/26-15-14-02-04 від 21.05.2018 року про неможливість вручення протоколу про адміністративне правопорушення від 21.05.2018 року № 91 складеного щодо ОСОБА_1 з якого убачається, що згаданий протокол вручити директору ТОВ «СПН Комм'юнікейшнз» ОСОБА_1 виявилось неможливим, у зв'язку з відмовою останньої від підписання згаданого протоколу від 21.05.2018 року № 91, тому даний протокол направлено поштою.
Разом з тим, у протоколі про адміністративне правопорушення № 91 від 21.05.2018 року відсутній запис про те, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, тобто ОСОБА_1 відмовилась від підписання протоколу.
Крім того, у матеріалах справи відсутні будь-які дані, з яких би вбачалось, що згаданий протокол був направлений ОСОБА_1 по місцю її роботи або реєстрації.
Варто й уваги те, що в протоколі відсутні відомості про анкетні дані ОСОБА_1
Положенням ст. 251 КУпАП покладено обов'язок збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.
Враховуючи наведене, суд позбавлений можливості повно й об'єктивно розглянути справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 та прийняти законне й обґрунтоване рішення, тому вона підлягає поверненню для належного оформлення, в ході якого необхідно усунути зазначені вище недоліки.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 163-1, 245, 251, 256, 278 КУпАП, суд
матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП повернути до ГУ ДФС у м.Києві, - для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя