Постанова від 14.06.2018 по справі 167/545/18

Справа №167/545/18

Провадження №3/167/211/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14.06.2018 року Суддя Рожищенського районного суду Волинської області Сіліч І.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Рожищенського РВ ДВС Головного управління юстиції у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого,

- за вчинення правопорушення, передбаченого ст.183-1 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

В протоколі про адміністративне правопорушення № 50062502 від 14.05.2018 року зазначено, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, вчинив правопорушення за ст.183-1 КУпАП, а саме: несплата аліментів на утримання чотирьох неповнолітніх дітей: ОСОБА_1, Аліни, Едуарда, Анжеліки в твердій грошовій сумі 700 грн. щомісячно на кожну дитину і до досягнення дітьми повноліття, згідно виконавчого листа № 167/1098/15-ц від 12.01.2016 року, виданого Рожищенським районним судом, що призвело до виникнення заборгованості станом на 01.05.2018 року в розмірі 11 475,10 грн., сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, за що передбачена відповідальність встановлена ст. 183-1 КУпАП та ч.12 ст. 71 ЗУ «Про виконавче провадження». Постанова про відкриття виконавчого провадження винесена державним виконавцем відділу 08.02.2016 року.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про час і місце розгляду справи. Про причини неявки суду не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи від нього не надійшло, що дає суду підстави слухати справу у його відсутності.

Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають. Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.

Закон України №2234-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» від 07.12.2017 року, набув чинності 06.02.2018 року.

Адміністративна відповідальність за ст. 183-1 КУпАП наступає за несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання і тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.

Заборгованість по аліментам у ОСОБА_1 станом на 01.05.2018 року становить 11 475,10 грн.. У квітні 2018 року боржником проведено оплату по аліментах в сумі 30000 грн..

Проте, відповідно до вимог ст. 8 КУпАП, облік сукупного розміру заборгованості за шість місяців, наявність якої передбачена диспозицією ст. 183-1 КУпАП, починається з моменту набуття чинності Закону України №2234-VIII, тобто з 06.02.2018 року.

Закон України №2234-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» від 07.12.2017 року встановлює відповідальність за адміністративне правопорушення, передбачене ст. 183-1 КУпАП з 06.02.2018 року, а відтак не має зворотної сили.

Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

На підставі викладеного, в діях ОСОБА_1 відсутні подія і склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.183-1 КУпАП.

Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: відсутність події і складу адміністративного правопорушення.

Згідно з п.3 ч. 1 ст. 284 КУпАП по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов: 3) про закриття справи.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 8, 9, п. 1 ст. 247, ст. 284 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст.183-1 КУпАП закрити на підставі п.1 ст. 247 КУпАП за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Волинської області через Рожищенський районний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя Рожищенського районного суду І.І.Сіліч