Ухвала від 12.06.2018 по справі 820/3873/18

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

УХВАЛА

12 червня 2018 р. Справа № 820/3873/18

Харківський окружний адміністративний суд у складі судді Білової О.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження у спрощеному позовному провадженні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду заяву представника відповідача про залишення позовної заяви без руху по справі за адміністративним позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області (вул. Шевченка, буд. 8, м. Харків, 61013, код ЄДРПОУ 38631015) до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (вул. Шепетовська, буд. 6, м. Харків, 61019, код НОМЕР_1) про зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області звернулося до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, в якому просить суд зобов'язати фізичну особу - підприємця ОСОБА_1 (керівника суб'єкта господарювання) забезпечити допуск Головному управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області до здійснення у його присутності перевірки стану додержання (виконання) вимог законодавства у сфері (з питань) цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки на об'єкті ФО-П ОСОБА_1, за адресою: м. Харків, проспект Дзюби, 2, згідно дозволу, яким є дане рішення.

Ухвалою суду від 22.05.2018 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження.

Від представника відповідача, ОСОБА_1 - ОСОБА_2, надійшла заява про залишення без руху позовної заяви після відкриття провадження у справі, обґрунтована тим, що позивач надіслав на адресу відповідача копію позову разом з копією одного додатку до позову, інших додатків до позову на надано.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

З огляду на зазначене, суд вважає наявними підстави для розгляду заяву представника відповідача про залишення позовної заяви без руху без виклику сторін в порядку письмового провадження.

Відповідно до ч.2 ст. 161 КАС України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Так, представником позивача разом із позовною заявою надано докази направлення відповідачу копії позовної заяви з копіями усіх додатків, доданих до позову, а саме: опис вкладення до поштового відправлення 6100405676598 з відміткою відділення поштового зв'язку про його прийняття та копію фіскального чеку про направлення поштового відправлення 6100405676598 загальною масою 0,096 кг.

Відповідно до п. 2 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 р. № 270 (далі за текстом - Правила №270 ), у цих Правилах терміни вживаються у такому значенні, зокрема:

поштове відправлення з оголошеною цінністю - реєстровані лист, бандероль, посилка, прямий контейнер, які приймаються для пересилання з оцінкою вартості вкладення, визначеною відправником;

реєстроване поштове відправлення - поштове відправлення, яке приймається для пересилання з видачею розрахункового документа, пересилається з приписуванням до супровідних документів та вручається одержувачу під розписку;

розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв'язку;

штриховий кодовий ідентифікатор - штрихова позначка, побудована за певними правилами і призначена для автоматичної ідентифікації реєстрованих поштових відправлень.

Відповідно до п. 59 Правил №270 внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення.

Згідно з п. 60 Правил №270 внутрішні поштові відправлення з позначкою "Звіт" (листи та бандеролі з оголошеною цінністю, посилки), а також поштові відправлення з вкладенням дорогоцінних металів, ювелірних виробів і нумізматичних монет та їх колекцій подаються для пересилання лише з описом вкладення.

Пунктом 61 Правил №270 передбачено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Разом з цим п. 108 Правил №270 передбачено, що поштові відправлення з позначкою "З описом" та поштові відправлення, щодо яких складено відповідний акт, розкриваються працівником поштового зв'язку у присутності одержувача на його вимогу. У разі коли під час розкриття таких поштових відправлень нестачу, пошкодження, зіпсуття чи заміну вкладення не буде виявлено, видача їх проводиться в установленому порядку. У разі виявлення нестачі, заміни, повного або часткового пошкодження чи зіпсуття вкладення працівник поштового зв'язку складає акт у трьох примірниках, який підписується ним, керівником об'єкта поштового зв'язку і одержувачем. Один примірник акта видається одержувачу. У разі коли одержувач не вимагає розкриття поштового відправлення, що надійшло з позначкою "З описом", перевірці підлягає лише його маса, про що працівник поштового зв'язку робить позначку на зворотному боці повідомлення про надходження, яка засвідчується підписом одержувача.

Як вбачається з опису вкладення цінного листа, наданого позивачем до позову, поштове відправлення на адресу відповідача містило всі додатки до позову.(а.с.23)

Представником відповідача разом із заявою про залишення позову без руху не було надано жодних доказів того, що в конверті, надісланому позивачем на адресу відповідача, були відсутні додатки, а також не надані докази складання відповідного акту у разі виявлення нестачі, заміни, повного або часткового пошкодження чи зіпсуття вкладення, підписаного працівником поштового зв'язку, керівником об'єкта поштового зв'язку і одержувачем.

З огляду на наведене, суд приходить до висновку, що заява представника відповідача є необґрунтованою, отже, не підлягає задоволенню.

Разом з цим, суд зазначає, що відповідно до ч. 3 ст. 44 КАС України відповідач та його представник мають право ознайомлюватися із матеріалами справи.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 160, 161, 169, 171, 229, 248, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

В задоволенні заяви представника відповідача про залишення без руху позовної заяви - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Білова О.В.