Постанова від 07.06.2018 по справі 307/418/18

Справа № 307/418/18

Провадження № 3/307/169/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 червня 2018 року м. Тячів

Суддя Тячівського районного суду Закарпатської області Гримут В.І., з участю прокурора Фістер О.М.., розглянувши справу про адміністративне правопорушення вчинене

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянином України, мешканцем смт. Буштино, вул. Карпатської України, № 3, Тячівського району, приватним підприємцем, депутатом Буштинської селищної ради, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, будучи депутатом Буштинської селищної ради, у порушення п.п. «б» п. 1 ч. 3 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції», у період з 01.01. по 01.05.2017 р. не подав щорічну декларацію за 2016 рік, та подав її тільки 04.05.2017 р.

Під час розгляду справи ОСОБА_1 свою вину визнав. Пояснив, що до 20.04.2017 року перебував на заробітках у Вінницькій області. Повернувшись додому він неодноразово намагався подати декларацію, але через перезавантаженість системи не зміг та подав її тільки 04.05.2017 р.

Вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно до п. «б» ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є депутати місцевих рад.

Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке Законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та цивільно-правову відповідальність.

Вина ОСОБА_1 стверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії № 60 від 16.02.2018 р., протоколом засідання першої сесії 7-го скликання Буштинської селищної ради від 10.11.2015 р. із якого вбачається, що ОСОБА_1 є депутатом селищної ради. Списком депутатів Буштинської селищної ради, із їхніми підписами про те, що вони повідомлені про необхідність подати електронну декларацію. Письмовими поясненнями ОСОБА_2, повідомленням про факт неподання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування № 233 від 16.054.2017 р., результатами пошуку з веб-сторінки НАЗКа, із якого убачається, що ОСОБА_1 подав декларацію 04.05.2017 р., листом т.в.о. Департаменту захисту економіки Національної поліції України ОСОБА_3 від 12.12.2017 р.

Згідно ч. 1 Закону України «Про запобігання корупції» спеціально уповноважені суб'єкти у сфері протидії корупції - органи прокуратури, Національної поліції, Національне антикорупційне бюро України, Національне агентство з питань запобігання корупції.

Частиною першою статті 4 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що національне агентство з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику.

Відповідно до п. п. 6, 7 ч. 1 та ч. 2 статті 12 цього Закону національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право отримувати заяви фізичних та юридичних осіб про порушення вимог цього Закону, проводити за власною ініціативою перевірку можливих фактів порушення вимог цього Закону, проводити перевірки організації роботи із запобігання і виявлення корупції в державних органах, органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування, зокрема щодо підготовки та виконання антикорупційних програм. У випадках виявлення порушення вимог цього Закону щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та прирівняних до них осіб або іншого порушення цього Закону Національне агентство вносить керівнику відповідного органу, підприємства, установи, організації припис щодо усунення порушень законодавства, проведення службового розслідування, притягнення винної особи до встановленої законом відповідальності.

З приписів ст. 255 КУпАП вбачається, що у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218 - 221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи - Національного агентства з питань запобігання корупції (статті 172-4 - 172-9, 172-9-2, 188-46, 212-15, 212-21).

З листа заступника керівника Департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя - керівника першого відділу (м. Київ) ОСОБА_4 вбачається, що Буштинська селищна рада повідомила національне агентство про факт неподання щорічної декларації за 2016 рік ОСОБА_1 В.А.16.05.2017 р.

Отже спеціально уповноважений суб'єкт у сфері протидії корупції - Національне агентство з питань запобігання корупції було повідомлене про неподання декларації ОСОБА_1 В.А.16.05.2017 р. Працівники управління захисту економіки в Закарпатській області склали на нього протокол 16.02.2018 р., тобто майже через дев'ять місяців.

Відповідно до ч. 3 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Згідно з п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

Тому, керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВЛЯЮ:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а провадження в справі про притягнення його до адміністративної відповідальності закрити у зв'язку із закінченням строків накладення адмінстягнення.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Закарпатської області через Тячівський районний суд на протязі 10 днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.

Суддя Тячівського

районного суду ОСОБА_5