Постанова від 16.05.2018 по справі 607/8414/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.05.2018 Справа №607/8414/18

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Сливка Л.М., розглянувши матеріали, що надійшли від Управління патрульної поліції в Тернопільській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, Братів Бойчуків, 9/3, громадянина України, приватного підприємця, за ст. 1224 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

встановив:

уповноваженою особою Управління патрульної поліції в Тернопільській області Департаменту патрульної поліції відносно ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення серії БД № 431274 від 08 травня 2018 року року , згідно якого він, 08 травня 2018 року, близько 10 години 50 хвилин по вул. 15 Квітня у м. Тернополі, керуючи транспортним засобом Опель Віваро, н.з. ВО 06096ВС, залишив місце дорожньо-транспортної пригоди , будучи до неї причетним, чим порушив вимоги п. 2.10 (а) ПДР за що ст. 1224 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність.

У судовому засіданні ОСОБА_1 своєї вини у вчиненні адмінпорушення передбаченого ст. 1224 Кодексу України про адміністративні правопорушення не визнав, пояснивши, що 08 травня 2018 року Саме тому вважає, що місця ДТП не залишав з поважних підстав , а тому провадження у справі слід закрити. .

Згідно ч. 1 ст. 9 Кодексу України про адміністративні правопорушенняадміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до вимог статті 245 Кодексу України про адміністративні правопорушеннязавданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Статтею 280 Кодексу України про адміністративні правопорушенняпередбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами (ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Статтею 252 Кодексу України про адміністративні правопорушеннявстановлено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутність події і складу адміністративного правопорушення (п. 1 ч. 1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Отож провадження у даній справі, щодо ОСОБА_1за ст. 1224 Кодексу України про адміністративні правопорушення,слід закрити.

Керуючись ст.ст. 33, 401, 1224, 221, 276, 277, 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -

постановив:

адміністративну справу стосовно ОСОБА_1за ст. 1224 Кодексу України про адміністративні правопорушення -закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.

Головуючий суддяОСОБА_2